Kaş Gürleştirme Doğal Yöntemleri, Kaşları Gürleştiren Yağlar

Kaş Gürleştirme Doğal Yöntemleri, Kaşları Gürleştiren Yağlar

Kaş Gürleştirme Doğal Yöntemleri, Kaşları Gürleştiren Yağlar Hangimiz daha gür, sık ve uzun görünen kaşlara sahip olmak istemiyoruz ki? Ancak zaman içerisinde gerek genetik faktörler gerekse yanlış kaş bakımı derken kaşlarımız seyreliyor ve dökülmeye başlıyor. Vitamin eksikliği, yanlış beslenme alışkanlığı vb. faktörler yüzünden maalesef ki kaşlarımız gürlüğünü kaybedebiliyor.

Kaş çıkarma ve gürleştirme yöntemleri başlıklı bu yazımızda kısa sürede kaşlarınızın gürleşmesine yardımcı olacak en etkili yöntemlerle ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

İşte, en etkili kaş çıkarma yöntemleri listemiz:

Kaş Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler

Kaş gürleştirme, kaş kalınlaştırma ve kaş çoğaltmak için sizler etkili doğal yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım. Kaş gürleştirmek için ne yapılmalı sorusuna sizler için cevap vermeye çalışacağım. İşte en etkili kaş gürleştirme yöntemleri;

Kaç Gürleştirmek İçin Hint yağı

Saç bakımında sıklıkla kullanılan Hint yağı, kıl köklerinin gürleşmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda yeni çıkan kıl ve kaş köklerinin de daha güçlü ve sağlam çıkmasını sağlıyor.

Hint yağının kaşları sıkılaştıran özelliğinden yararlanmak için parmak uçlarınıza birkaç damla Hint yağı damlatın. Hint yağı ile kaşlarınıza birkaç dakika masaj yapın.

30 dakika bekleyin ve yüzünüzü bol ılık suyla durulayın. 6 hafta boyunca her gün düzenli olarak bu işlemi tekrar edin.

UYARI: Hint yağı bazı kişilerde alerjiye neden olabilir. Hint yağı cildinizde kaşıntı, kızarıklık, tahriş yapabilir. Bu yan etkilerle karşılaşmamak adına öncelikle az bir miktar Hint yağını cildinizin görünmeyen bir yerine sürün. 30 dakika bekleyin. Cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaşmamanız durumunda Hint yağını kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Kaş Gürleştirmek İçin Zeytinyağı

Bileşenlerinde bol miktarda A ve E vitamini içeren zeytinyağı, kaşların uzamasını sağlarken, tüm kılları da teker teker besliyor.

Aynı zamanda kaşların ve kıl köklerinin güçlenmesinden sorumlu olan vücut yağının üretilmesine de olanak tanıyor.
Zeytinyağı ile saçlarınızı kalınlaştırmak adına bir miktar zeytinyağını kaşlarınızın üzerine yedirerek sürün. 2 saat bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Bu işlemi bir hafta boyunca düzenli olarak her gün tekrar edin.

Kaşları Çoğaltan Badem yağı

E, A, B vitaminleri açısından zengin olan badem yağı, kaşların uzamasını ve çoğalmasını hızlandırıyor.

Badem yağı ile kaşlarınıza masaj yaparak bir gece bekleyin ve ertesi gün kaşlarınızı ılık suyla durulayın.

Her gün düzenli olarak bu işlemi gerçekleştirin.

Kaşları Kalınlaştıran E Vitamini Yağı

Zayıf kılları güçlendiren, harika bir antioksidan kaynağı olan E vitamini yağı, kılların uzamasını engelleyen en önemli faktörlerden biri olan stresi azaltıyor.

E vitamini yağı ile daha gür ve hacimli saçlara sahip olmak için eczaneden aldığınız bir adet E vitamini kapsülünü kırın ve kaşlarınıza sürün.

Kaşlarınıza birkaç dakika boyunca masaj yapın. Bir gece bekledikten sonra ertesi gün kaşlarınızı bol ılık suyla durulayın.

Lavanta yağı:

Kıl köklerini güçlendirerek, yeni kılların çıkmasını uyaran lavanta yağı, saç ve kaş bakımında bayanlar tarafından sıklıkla kullanılan bir yağ olma özelliği taşıyor.

Kaş dökülmesini engellemek ve hayalinizdeki kaşlara kavuşmak için birkaç damla lavantaözü yağı ile bir yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın.

Bu karışım ile kaşlarınıza masaj yapın. Bir gece boyunca karışımı kaşlarınızda bekletin. Ertesi sabah kaşlarınızı ılık suyla durulayın.

Bu karışımı her gün düzenli olarak kaşlarınıza sürün.

Keten yağı:

Kaşları uzatan ve kalınlaştıran keten yağı, bir yandan da kaşları gürleştiriyor. Keten yağının bu mucizevi özelliğini değerlendirmek için bir parça pamuğa birkaç damla keten yağı damlatın. Bu pamuğu kaşlarınıza sürün. Bir gece bekledikten sonra yüzünüzü ve kaşlarınızı bol ılık suyla durulayın.

Bu işlemi her gün tekrarlayın.

Soğan suyu:

Sülfür açısından mükemmel bir kaynak olan soğan suyu, kaşları kalınlaştırarak, seyrek kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilmenize katkıda bulunuyor.

Soğan suyu ile kaş gürleştiren bakım kürünü hazırlamak için 1 tatlı kaşığı küp şeklinde doğradığınız soğanı, 2 çay kaşığı suyu ve 1 çay kaşığı limon suyunu blenderdan geçirin.

Karışım macunumsu bir kıvama geldiğinde bu karışımı bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza yedirerek sürün. Bir saat bekleme süresini takiben bir parça pamuğa bandırdığınız limon suyu yardımıyla kaşlarınızı temizleyin.

Bu işlemi günaşırı tekrarlayın. İşleme birkaç hafta boyunca devam edin.

Yumurta sarısı:

Pek çok saç şampuanının ve saç kreminin temel bileşenleri arasında kabul edilen biyotin açısından zengin bir kaynak olan yumurta sarısı, kaşları gürleştiren en pratik, maddi açıdan en uygun kaş gürleştirici yöntemler arasında kabul ediliyor.

Yumurta sarısı ile kaşlarınızı beslemek, uzamasını ve gürleşmesini garantilemek istiyorsanız; bir adet yumurtanın sarısını öncelikle akından ayırın. Ardından yumurta sarısını bir kasede bir çatalla güzelce karıştırarak, çırpın.

Bir fırça ya da bir pamuk yardımıyla yumurta sarısını kaşlarınızın üzerine sürün. 20 dakika bekleyin ve kaşlarınızı ılık su yardımıyla durulayın.

Haftada 2-3 kez olacak şekilde bu işlemi tekrarlayın.

Vazelin:

Cildi nemlendiren ve besleyen vazelin, aynı zamanda vücut kıllarının da daha gür, sağlıklı ve sağlam çıkmasına aracılık ediyor.

Vazelin ile kaşlarınıza kapsamlı bir şekilde bakım yapmak için bir miktar vazelini kaşlarınızın üzerine yedirerek sürün.

Bir gece bekleyin ve ertesi gün yüzünüzü ve kaşlarınızı ılık suyla durulayın. Bu işlemi kaşlarınız gürleşene ve kalınlaşana kadar her gün tekrar edin.

Süt:

Bol miktarda vitamin ve mineral içeren süt, aynı zamanda kıl köklerini besleyerek, kılların kalınlığını ve dayanıklılığını arttırıyor.

Süt ile kaş kıl köklerini beslemek ve kılların daha hacimli görünmesini sağlamak adına bir yemek kaşığı taze sütün içerisine bir parça pamuk bandırın.

Bu pamukla kaşlarınıza birkaç dakika masaj yapın. 15 dakika bekledikten sonra kaşlarınızı yıkayın.

Bu işlemden verimli bir sonuç alabilmek adına işlemi her gün düzenli bir şekilde tekrar edin.

Kaş Gürleştirmek İçin Sarımsak

Kaşları gürleştirmek ve kalınlaştırmak için sarımsak kürü sürmek etkili yöntemlerden biridir. Eğer kaşlarda seyreklik ve dökülme varsa sarımsak sürerek bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Sarımsak kıl köklerini besleyerek kaşların daha güçlü ve gür olmasını sağlar. Bir adet sarımsağı ikiye bölün ve kaşlarınıza baskı yaparak sürün. Düzenli olarak yapıldığında kaşlara faydası olan sarımsak kaşların daha gür ve kısa sürede uzadığını görecekseniz. Dilerseniz sarımsağı ezip az miktarda badem yağı ekleyerek bu kürü kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

Seyrek Kaşlara Aloe Vera

Aloe vera besleyici ve nemlendirici etkisi vardır. Yapışkan olmaya etkisi ile bilinen aloe vera sürüldüğünde hızlıca emilir. Bu yüzden gün içerisinde dilediğiniz kadar sürebilirsiniz.

Aloe vera jelini kaşlara ince tabaka halinde sürün ve emilmesi için parmak uçlarınız ile masaj yapın.

Kaş Gürleştirmek İçin Arko Krem

Arko krem kıl köklerini besleyerek tüylerin daha hızlı uzamasını sağlar. Akşam yatmadan önce kaşlarınıza arko krem sürebilirsiniz.

Bu yazımızda en etkili ve en verimli kaş çıkarma yöntemlerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Şayet sizler de kaşlarınızın görünümünden mutlu değilseniz, kaşlarınızın seyrek ve hacimsiz olduğunu düşünüyorsanız, yukarıdaki önerilerimizi en kısa sürede uygulayarak, düşlediğiniz kaşlara kısa sürede kavuşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.