Clindoxyl Sivilce Kremi Kullanımı Faydaları

Clindoxyl Sivilce Kremi Kullanımı Faydaları

Clindoxyl Sivilce Krem, Clindoxyl Krem, Klindoksil diye okunan bu krem sivilce tedavisinde doktorların reçeteye yazdığı en önemli kremlerden biridir. En çok tercih edilen edilen sivilce kremlerinin başında gelen Clindoxyl jel sivilce sorunu yaşayanların ilk denediği kremdir. Clindoxyl jel kullananlar kremin çok faydasını gördüklerini aktarmıştır. Piyasa bilinen 5 tane eşdeğer krem vardır ama hiç biri bu jel kadar etkili olmamıştır. Kremin bilinen en büyük yan etkisi clindoxyl jel kılları ve tüylere sürüldüğünde beyazlama ve ağarmaya sebep olmasıdır. Sizlere bu yazımızda Clindooxyl jel hakkın bilgi vermeye çalışacağım.

Clindoxyl Nedir

Clindoxyl Jel; Glaxo Smith Kline firması tarafınca üretilmiş ve krem, jel şeklinde piyasaya sürülen sivilce kremidir. Ciltte bulunan siyah nokta ve beyaz nokta azalmasında ayrıcı cilt lekelerinde çok etkilidir. İçerdiği etken maddeler aracılığı sayesinde sivilce ve sivilce lekelerini yok eden etkili bir kremdir.  Clindoxyl jel formunda olup 25 ile 50 gramlık tüplerde satılmaktadır. Clindoxyl Jel’in etkili olduğu alanlar;

 • Aknelerin sebep olduğu bakteri oluşumu azaltarak yok eder
 • Akne ve sivilcelerin görünümünde gözle görülür azalma olur
 • Cilt üzerinde siyah nokta ve beyaz nokta oluşumu azaltır.
 • Yağlı ciltlerin yağ oranını dengeler

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır

Clindoxyl Sivilce Kremi, diğer tüm sivilce kremi gibi cilt üzerine masaj yoluyla yedirilir. Özel olarak bir kullanım şekli bulunmamaktadır. Clindoxyl Sivilce Kremi’ni tedavi aracı olarak kullanmaya başlamadan evvel, ilacın içerdiği kimyasal maddelere karşı bir alerjiniz olup olmadığını tespit etmelisiniz.

Clindoxyl Krem Kullanım Talimatları:

 • İlk adım tedavi edilecek olan alanın steril edilmesidir. Temiz bir cildi tedavi etmek her zaman daha kolay olur.
 • Clindoxyl Krem’i sivilcelerle kaplanan alana ince bir tabaka şeklinde, masaj hareketleri ile yayın.
 • Clindoxyl’i cildinize uyguladıktan sonra, teninizin kremi emmesini bekleyin.
 • Clindoxyl Krem tedavisinde cilt doktorunuz farklı bir uygulama dozu belirtmediği sürece günde 1 kere geceleri uygulamanız gerekir.

Clindoxyl jel çok etkili bir kremdir ve etkisini hemen gösterir. Kremi sürdükten sonra kesin olarak cildin emmesi gerekmektedir, eğer cildiniz kremi emmiyorsa fazla sürüyorsun demektir. Çok az miktarda sürmeniz yeterlidir. Kremi sürdükten sonra mutlaka ellerinizi yıkayın.

Clindoxyl Kremin Yan Etkileri

Clindoxyl jel yan etkileri genel olarak dozunda kullanıldığında görülmez ama kremin tek seferde cilde fazla sürülmesi yada gün içerisinde 1 defadan fazla kullanmak bazı yan etkilerin görülmesine neden olabilir. Clindoxyl jel prospektüs yazılan yan etkiler;

 • Uzun süreli şiddetli ishal yada karın bölgesinde kramp. ( En ciddi yan etkisidir mutlaka hastaneye gitmeniz gerekebilir)
 • Tedaviye başladıktan sonra meydana çıkan yanma, kızarıklık,
 • Cildinizde görülen tahriş ve tahribat,
 • Ciltte uyuşma ve karıncalanma
 • Sürüldüğü bölgede kaşıntı
 • Uygulama yapılan bölgede yara oluşması ,
 • Uygulama sonrası kuruyan cildinizin pullanma, soyulma gibi tepkiler göstermesi

Clindoxyl kremi asla gündüz sürmeyin. Gündüz sürüldüğünde cilt lekelerine ve siyah nokta oluşuma sebep olabilir.

Clindoxyl Sivilce Kremi uygulaması sonrası cildinizde yukarıda belirtilen etkilere rastladığınız takdirde doktorunuza başvurmalı ve sorun çözülene değin uygulamaya ara vermelisiniz. İlacı uyguladığınız ilk bir saat içerisinde kızarıklıkla karşılaşabilirsiniz. Bu normal bir etkidir devam eden bir sorun olmayacaktır.

Clindoxyl jel kullananlar en çok Clindoxyl jel yanma ve Clindoxyl Jel yakıyor sorusudur. Krem etkili bir krem oldupğu için sürüldüğü bölgede yanma oluşabilir aslında bu kremin etkisini gösterdiğine işarettir. Yanma rahatsız edecek derecede değilse belli bir süre sonra kendiliğinden geçecektir.  Clindoxyl jel yanma geçmezse kremi kullanmaya 1 -2 gün ara verip tekrar kullanabilirsiniz. Bu sayede cildiniz kreme alışmış olacak

Clindoxyl Krem gebelik döneminde asla doktorunuzun bilgi olmadan kullanılmamalıdır. Clindoxyl Sivilce kremi cilt tarafından emildiği için bazı sakıncaları olabilir.

Clindoxyl Kremin Faydaları

Clindoxyl Jel’in faydaları, cildinizde yer alan iltihaplı, kırmızı sivilceleri kurutarak görünümünü zayıflatmasıdır. Üstelik bu eylemi çok kısa sürede gerçekleştirmektedir. Cilt doktorlarının tamamının gönül rahatlığı ile tavsiye ettiği bu krem suratınıza ergenlik dönemlerinden kalma yerleşimiyle size meydan okuyan sivilcelere doğrudan etki etmektedir. Çeşitli internet sitesinde, Clindoxyl Jel yorumlar ında hemen hemen hepsi, yıllardır kullanılan sivilce kremlerini rafa kaldırıp, Clindoxyl Sivilce Kremini kullanmaya başladıklarını ve bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu savunmaktadır.

Clindoxyl Jel Fiyatı

Klindoksil fiyat, Clindoxyl Fiyatı genelde reçete ile satıldığından her yerde aynıdır. Clindoxyl ne kadar sorusuna cevap vermeden önce mutlaka Clindoxyl jel doktorunuz tarafından reçete yazılmalıdır. Eczaneden sakın reçetesiz almayın.

CLINDOXYL jel 25 gr  2017 YILI FİYATI

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 30.97 TL

Clindoxyl Jel Yorumları

Clindoxyl jel yorumları seçerken Clindoxyl sivilce kremi kullananlar ve bu kremden gördükleri etkileri paylaşmaya çalışacağım krem hakkında yapılmış yorumlar kremi kullanan ve etkisi görmüş kişilerdir.

 • Bende kullandım cildimi kaymak gibi yaptı. Hangi kremi kullandıysam hiç faydasını göremedim clindoxyl jel dışında. Gece sürüyorsunuz ertesi güne sivilceniz kurumuş şekilde uyanıyorsunuz tam bir kurtarıcı
 • Merhaba ben doktor tedavisinde kullanıyorum ve çok memnunum neredeyse hiç bir şey kalmadı diyebilirim çok fazla şey denedim ama sonuç alamamıştım Taki bunu kullanana kadar günde İki kes kullanıyorum Sabah ve Akşam muhteşem sonuç aldım 20 günde fark edildi ve çok mutluyum yüzüm sivilceden gözükmüyordu resmen şimdi eser yok.
 • 2 aydır kullanıyorum kesin olarak şunu söyleyebilirim daha iyisi yok. Krem değil resmen mucize
 • Arkadaşlar doktor tavsiyesiyle aldım oluşan sivilceyi en fazla 2 gün içinde söndürüyor 2 gün bile almıyor emin olun çok memnunum farklı şeyler deneyip yüzünüzü mahvetmeyin.
 • Merhabalar benim sivilcelerim tek tük çıkıyor onda da hemen üzerine bu kremi sürüyorum inanılmaz bir şekilde hemen kurutuyor.Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Bir krem nasıl olurda bu kadar etkili olur sivilcelerim geçti cildi pırıl pırıl oldu. Arkadaşların iltihabı nasıl yok ettiğimi soruyor clindoxly jel sayesinde diyorum inanmıyorlar.

Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.