Cilt Bakımı İçin Bilmeniz Gereken 5 Temel Kural

Cilt Bakımı İçin Bilmeniz Gereken 5 Temel Kural

Cilt Bakımı İçin Bilmeniz Gereken 5 Temel Kural ile Yaşlanmayı Durdurun; Yaşlanmayı durdurmak, daha taze ve daha güzel taze bir cilde sahip olmak her bayanın isteğidir. Bunu başarmak ise cildinize ve vücut bakımınıza gereken özeni göstermek hak ettiğini değeri vermektir.

Yaşlanmayı Reddet adlı kitabında ele aldığı yaşlanmayı durdurma tüyoları,güzelliğin ve gençliğin sırrını veren Op. Dr. Bülent Cihantimur,  “Çirkin kadın yoktur kendine bakmayan kadın vardır” sözü ile başladığı kitabında her kadınıın bilmesi gereken 5 temel cilt bakımı kurulanı sizlerlerle paylaşmak istiyoruz. Alacağınız basit ve kolay yöntemlerle cildinizi koruyabilir yaşlanma etkilerini geçirtirebilirsin, işte bilmeniz gereken temel kural.

Cilt bakımı için mutlaka bilmeniz gereken 5 altın kural ise;

Cildinizi Güneşten Koruyunuz.

Cildinizi güneşten korumak için yapmanız gereken basit ve kolay yöntemler cildinizi koruyacağı gibi çeşitli cilt hastalıklarınada yakalanmasınız önleyecektir. Güneş gelen zararla ışınlar cilt yanıklarına. cilt lekelerine, cildinizin erken yaşlanmasına ve daha tehlikeli olan cilt kanserine sebep olabilir. Güneşin bu tehlikeli ışıklarından korunmak için alacağınız tedbirler çok sabittir. Cildinizde güneş gören yerleri dışarıya çıkmadan önce güneş kremi sürün ve açık kalan yerler için mevsimine uygun kıyafetlerle korumaya çalışın.

Sigara İçmeyi Bırakın

Sigara cildinizin gizli düşmanlarından biridir. Cilt üzerinde bıraktığı hasar ise gerçekten çok yüksektir. Eğer sigara içiyorsanız cilt yapınızın kuru olması kaçınılmazdır kuru ciltte nem oranı düşük olduğu için cilt yapınız sizi daha yaşlı gösterebilir. Sigara cilt kuruluğuna sebep olurken nem oranında kaybolur sigarayı bıraktıktan sonra cildinizin nem oranın yükseldiğini kısa sürede fark edeceksiniz.

Düzenli Uyumak

Uyku sırasında bedenimiz cildimiz dinlenir.  Kendini yenileme zamanında uyku zamanında olur. Yorulan ve uykusuz kalan vücud bir zaman sonra yorgunluğunda etkisi ile cilt donuk, mat, cansız bir görüntüe sebep olur. Düzenli ve kalite uyku cilt ve bedeni onarırken daha dinç ve sağlıklı bir cilt yapısı kazanmanızı sağlar. Ayrıca uyku düzeni bozukluğu göz altı morluklarının oluşmasına sebeptir.Doğru yatak, doğru yastık ve sesiz karanlık bir ortamda uyumak hem cildinize hemde bedeninize çok yararlıdır.

Düzeli ve Doğru Beslenme, Spor alışkanlığı kazanın

Hazır gıdalardan ve aburcuburdan mümkün oldukça uzak durun. Sebze ve Meyveler bol bol tüketmeyi alışkanlık haline getirin. Günün hiç bir öğününü atlamayın sabahları meyve suyu içerek cildinize tazelik ve zindelik katabilirsiniz. Kilolarınzdan kurtulmak için düzenli diyet ve spor yapın günde en az 2 litre su içmeniz cilt yapınızın tazelenmesini sağlayacaktır.

Spor yaparak bedeninizde bulunan toksinleri ter yoluyla atılması cildinizin ve bedeninizin toksinlerden arındırılmasın sağlayacaktır. Ayrıca düzenli spor bedenin daha fazla oksijen almasını sağlarken kan dolaşımınıda hızlandırır. Düzenli spor ie cilt yapımızın gençleşmesinde çok etkilidir.

Doğal ve Kaliteli Cilt Kremleri Kullanın

Cilt Bakımı için tamamlayıcı unsur olan krem ve nemlendirici kullanmak cildinizin bakımı ve temizliği için çok önemlidir. Kaliteli krem demek pahalı krem demek değildir evde yapabileceğiniz çok güzel doğal cilt kremleri vardır. Sizde evde doğal cilt kremi yaparak cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Eğer çok makyaj yapan bir iseniz mutlaka cildinizde kalan makyaj kalıntılarının temizleyin ciltteki gözeneklerin açık olması ve hava alması cildinizi canlandıracak ve gençleştireceektir.

Evde doğal cilt kremi yapmak için bu konumuza bakabilirsiniz. Cilt kremleri ayrıca cildinizi nemledirecek ve tazelik verecektir.

EVDE DOĞAL CİLT KREMİ NASIL YAPILIR?

Op. Dr. Cihantimur, güzellik koruyuculuğunun ilk adımlarının evde başlayacağını söyledi. Kitabında yaşlanmanın etkilerini yok etmek  için basit ve etkili yöntemlerden Bahseden Cihantimur Sofrada tabağınızı küçültün, bir yerden ev giderken 2 durak önce inerek yürüyün şeklinde örnekler verdi. Bu basit ve uygulamaları alışkanlık haline getirmeniz cildinize güzellik katarken bedeninizde sağlık vereceğini söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.