BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır ?

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır ?

BB Krem nedir ? BB Krem nasıl kullanılır ? sorularını siz okurlarımız için cevaplamaya çalıştık. Öncelikle ”BB krem” ismini verdiğimiz kremin tarihçesinden bahsedelim.

BB Krem nedir?

BB kremin açılımı ”Blemish Balm” olmakla birlikte ilk kez Almanya’ da üretilmiştir. Almanya’ da üretilen kremin ilk amacı estetik sonrası ameliyat izlerinin görünmemesi olmakla birlikte, Kore’ de geliştirilerek herkesin kullanması sağlanmıştır.

BB krem aynı zamanda kapatıcı olarakta görülebilir. Ancak şu ayrıntıya dikkat etmekte fayda var. BB krem fondoten kadar cilde zarar vermez.

BB krem her geçen gün dünya genelinde daha popüler bir hale gelirken, son zamanlarda sade ve doğal görünümlü makyaj yapan kadınların tercihi olmaya başladı.

BB Krem nasıl kullanılır?

BB kremler renk tonlarına uygun olarak üretilmiştir.Renk tonunuza göre açık, orta ve koyu olarak seçim yapabilirsiniz. BB kremin üretilmesindeki öncelikli amaç cildi beslemek ve doğal bir görünüm kazandırmak olsa da, içerisinde renk pigmentleri olduğu için dikkat edilmesi gerekir.

BB kremi kullanmak için öncelikle renk tonunuza uygun olan kremi temin etmeniz gerekiyor. Aldığınız BB kremi kullanmadan önce cildinizi güzelce temizleyin. Cildinizi temizledikten sonra tonik yardımıyla arındırabilirsiniz. Temiz cilde uygulanması gereken BB kremi daha sonra yüzünüzde istediğiniz bölgelere uygulayabilirsiniz.

BB kremi uygulamak için fırça veya sünger gibi aletlere ihtiyaç yoktur. Parmaklarınız ile uygulayabilirsiniz. BB kremi kullanmanızın ardından cildinizde gözle görülür bir parlaklık meydana gelir. BB kremin faydalarından söz etmek gerekirse BB krem ;

Cildinizin renk tonunu eşitler. Sade ve temiz bir görünüm verir. Cildinizi nemlendirir. Özellikle yaz aylarında kadınların şikayetçi olduğu zararlı güneş ışınlarından koruyarak cildin zarar görmesini engeller.

Yukarıda belirttiğimiz gibi BB kremin fondoten kadar cildimize zararı yoktur. Ancak içerisinde renk pigmentleri bulunması nedeniyle temiz kullanılması gerekir. Kremi uygulamadan önce ve sonra cildinizi temizleyerek gerekli bakımları yapmalısınız.

BB Krem fiyatları

BB krem fiyatlarını piyasadan araştırdık. BB krem fiyatları miktarı ve markasına göre değişiklik gösterirken, 20 ile 50 TL arasında değişiklik gösteriyor.

BB Krem nedir ? BB Krem nasıl kullanılır ? BB krem fiyatları nedir ? sorularını sizler için cevaplamaya çalıştık. Sizlerde yorum bölümünden bizlerle düşüncelerinizi ve sorularınızı paylaşırsanız mutluluk duyarız.

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.