Basen Eritme Mümkün mü? En Etkili Basen Eritme Yöntemleri

Basen Eritme Mümkün mü? En Etkili Basen Eritme Yöntemleri

Basen Eritme Mümkün mü? En Etkili Basen Eritme Yöntemleri Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte pek çok kadın için önemli bir sorun halini alan fazla kiloların, özellikle de basen bölgesinde genişlikle ilişkili olduğu herkesçe bilinmektedir. Basende biriken yağların erimesi ve böylece fit bir görünüme sahip olmak pek çok kişi için zor ve endişe verici olmakla birlikte doğru beslenmeye ve doğru egzersizlerle hızlı basen eritme mümkün olabilmektedir. Siz de en etkili basen eritme ipuçlarını bulacağınız bu içeriğimizle artık daha sıkı ve şekilli basen bölgelerine sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kalça ve Basen Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Genel anlamda kilo vermeyle, yağ yakmayla ve sıkılaşmayla ilişkili olan tüm egzersiz ve beslenme kuralları kalça ve basen eritme için de geçerli olmakta, vücudun metabolizması bir bütün olarak çalıştığı için herhangi bir diyet veya spor programında yalnızca izole şekilde basenleri eritmek mümkün olmamaktadır. Başka bir deyişle aldığınız kalori miktarını düşürdüğünüzde tüm vücut yağları bundan etkilenerek erimeye başlamakta veya bir egzersiz hareketinde birden çok kas grubu çalıştığı için aslında kalçayla birlikte karın veya sırt da eriyebilmektedir.

Her ne kadar tek başına basen eritme mümkün olmasa ve yapılan her zayıflatıcı yöntem total bir kilo kaybı sağlasa da bazı hareketlerin kalça çevresi kaslarını daha çok yoğunlaştırdığı ve bu bölgenin daha sıkı görünmesini sağladığı bilinmektedir. Bu nedenle kilo verirken vücut yapısına yani genetik yapıya bağlı olarak farklı yerlerden farklı oranlarda kilo kaybı yaşansa da basen eriten hareketler veya besinler ile bu bölgeye odaklanmak mümkün olmaktadır.

Basen En Hızlı Nasıl Eritilir?

Basenleri eritebilmek için bilinen en etkili yöntem elbette egzersiz takviyeli bir diyet programı olacaktır. Bahsedildiği gibi basen bölgesindeki yağlara direkt etki eden bir beslenme programı bulunmamakta ancak aldığınız kalori miktarını düşürerek lif, protein, faydalı yağ ve mineral alımını yükselterek genel olarak kilo verip basenlerin de incelmesini sağlamanız mümkün olmaktadır.

Yan basen nasıl eritilir sorusuna yanıt teşkil eden pek çok önemli hareket bulunmakta, bu hareketler bölgesel zayıflama sağlamasa da ilgili bölgedeki kasları aktive ederek kalça ve bacakların daha fit bir görünüme ulaşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle uyguladığınız size uygun ve kilo verme odaklı bir diyete ek olarak haftada en az 3 ila 4 gün ve en az yarım saat olacak şekilde evde basen eritme hareketleri yapmanız, egzersizlerle birlikte daha sık yürüyüş yapmanız önerilmektedir.

Basen Zayıflatmak İçin Ne Yemeli?

Pek çok kişi için beslenmesinde yapacağı küçük değişimlerle tüm vücut genelinde büyük farklar yaratmak mümkün olmakta, özellikle vücudunun alt bölgesinde yani bacak, basen ve kalçalarda biriken yağlardan şikayetçi olanlar için düzenli ve doğru beslenmek son derece önemli olmaktadır.

Beslenmenizde daha sık ancak daha küçük öğünlerden faydalanmak, ara öğünlerde çiğ kuruyemiş gibi sağlıklı alternatiflere yönelerek vücudun ihtiyacı olan enerjiyi faydalı yollardan almasını sağlamak ve elbette su tüketimini arttırmak, genel kilo verme veya basen eritme diyeti olarak uygulanabilecek küçük ancak önemli püf noktalarıdır. Yine beslenmenize limon gibi yağ yakıcı etkileri bulunan asidik besinleri veya acı biber gibi metabolizma düzenleyici besinleri de eklemeyi kesinlikle düşünmelisiniz.

Basen Eritme Hareketleri Evde Nasıl Yapılır?

Basen bölgesine veda etmenizi sağlayacak pek çok egzersiz tipi bulunmakla birlikte bunların en kolay ve en bilinenleri yürüyüş ve koşu olmaktadır. Vücudun kardiyovasküler yani kalp damar dolaşımının geneli için son derece faydalı olan kardiyo egzersizleri, başta koşu ve yürüyüş olmak üzere pek çok şekilde uygulanabilmekte, bisiklet, ip atlama, zıplayarak kolları açma gibi hareketler de bu egzersiz grubuna dahil edilmektedir. Bu egzersizler dolaşım ve solunum için son derece etkili olsa da kas gruplarını ateşlemek ve yağ yakmayı hızlandırmak için vücudunun alt kısmının yoğun çalıştığı ve vücut ağırlığının kullanıldığı farklı egzersizleri de mutlaka programınıza eklemeniz gerekir. İşte bu her yerde uygulanabilir ve son derece faydalı egzersizlerden bazıları:

Squat

Yalnızca basen değil, bacak ve sırt kaslarını güçlendirmek için de en sık başvurulan hareketlerden biri olan squat için öncelikle ayaklarınızı omuz genişliğinde açmanız, karın ve kalça kaslarını sıkarak tıpkı bir sandalyeye oturur gibi dizleri bükerek kalçanızı aşağı ve arka yönde itmeniz gerekmektedir.

Lunge

Sırtınızı dik tutarak bir ayağınız önde, diğeri arkada başlangıç pozisyonunuzu alın ve arkadaki diziniz yere yaklaşacak şekilde iki dizi de bükerek yere doğru çömelin. Sonra başlangıç pozisyonuna dönerek ayaklarınız öne ve arkaya doğru açık şekilde durun ve hareketi devam ettirin.

Plank

Dışarıdan kolay görünse de aslında uygulaması bir hayli zorlu olan plank duruşu, derin nefesler alıp vererek tek bir pozisyonda beklemenize dayanmaktadır. Elleriniz tam omuz hizasında ve yerde, ayak parmak uçlarınız aynı şekilde yerden destek alacak şekilde yüz üstü ve yere paralel şekilde durmanız gerekmekte, tüm hareket boyunca hem karın hem kalça kaslarınızın sımsıkı olması istenmektedir. Basen eriten hareketler haricinde karın kası egzersizleri arasında da yer bulan plank duruşunu 15 saniye ile başlayıp her geçen gün daha fazla uygulayabilirsiniz.

Köprü Kurma

Hem sırt hem kalça hem de karın için son derece etkili bir egzersiz olan köprü kurma, aslında bel sağlığıyla ilişkili pek çok sorun için de tavsiye edilmektedir. Basenler için de etkilerini kısa sürede göreceğiniz bu egzersiz için ayaklarınız yerde ve dizleriniz bükülü şekilde sırt üstü uzanarak başlayabilirsiniz. Bel boşluğunu korumaya dikkat ederek yavaşça kalçayı hava kaldırın ve 3 ila 5 saniye bu şekilde bekleyerek yani köprüyü kurarak sonrasında yine yavaşça nefes alarak kalçanızı yere indirin.

Basen eritmek için ne yapmalı sorusuna verdiğimiz küçük ipuçlarının tamamını uygulayarak büyük değişimler gözlemleyebilir, artık yalnızca daha sıkı değil, daha şekilli ve güçlü kalça yanlarına da sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet