Baldır ve Bacak İncelten Sıkılaştıran Egzersizler

Baldır ve Bacak İncelten Sıkılaştıran Egzersizler

Baldır ve Bacak İncelten, Sıkılaştıran Egzersizler Kalın bacak ve baldırlar; yazın şort ve mini etek gibi giysileri giyerken kadınlara estetik yönünden kaygı yaşatır. Plajlarda ise bu durumdan rahatsız olan kadınlar havlulara veya pareolara sarınıp gezerler. Günlük hayatlarında ise rahatlıklarından ve asıl hayal ettikleri giymek istediklerinden vazgeçip, görüntüyü kamufle etmek için uzun etekler ya da bol pantolonlar tercih edeler. Sadece yaz mevsiminde bu tip kendini saklamaların arkasına geçilmez.

Son yıllarda moda olan ve her mevsimde giyilebilen, bilekte biten dar jean pantolonlar, bacaklara yapışan taytlar çoğu zaman kadınların korkulu rüyası olmuştur. Vücudu buna müsait olsa da bacakların alt ve üst kısımlarının orantısızlığı, ya da kalın bacaklı olmak sonucunda istediğini giyememek her daim kadınları mutsuz etmektedir.

Bacak İnceltme Egzersizleri

Yürüyüş yapmak hem sağlık açısından hem de bacaklarımızın şekillenmesi bakımından önemlidir. Günde 20 dakika yapacağınız tempolu yürüyüş, bacaklardaki fazla yağların erimesi açısından gereklidir. Yürüdüğünüz yer mutlaka düz olmalıdır. Yani dağ, bayır olmamalıdır. Bunun nedeni ise dağ ve bayır gibi yerlerde yapılan yürüyüşler baldırların şişmesine, bacakların gereğinden fazla kaslanmasına neden olur. Bu da erkeksi bir görünüm oluşmasını sağlayabilir. Ayrıca baldırların fazla gelişmemesi için; uzun saatler ve haftanın 7 günü topuklu ayakkabı giyilmekten kaçınılmalıdır. Hep aynı yükseklikte giyilen topuklu ayakkabılar, aynı kasın sürekli çalışmasına neden olur. Buradaki kas fazla şişerek yine bacakta orantısızlıkların oluşmasının sebebidir.

Kısa sürede istediğiniz düzgün ve ince bacaklara, aletsiz ve zahmetsiz bir şekilde günde 20 dakikada 1 ay kadar bir zaman diliminde kavuşabilirsiniz. Bu egzersizleri her gün yani düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Sadık kalacağınız bu program sayesinde kendinizi yenilenmiş ve güzelleşmiş hissedeceksiniz. Hemen hemen tüm hareketler yerde yapıldığından, sabah yatağınızdan kalkmadan bile egzersizlerinizi yapabilirsiniz. Peki evde bacak inceltme hareketleri nasıl yapılır, baldır inceltme ve bacak inceltme hareketleri resimli sizlerde evde günlük olarak baldır eritmenin kolay yolları ile daha harika görünebilirsiniz.

Evde Baldır ve Bacak İnceltme Egzersizleri

Baldır nasıl erir, baldır eritmenin kolay yolu için sizlere etkile baldır eriten hareketleri resimli olarak ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım. Baldır inceltme ameliyatı olmanıza gerek yok düzenli yapıldığında hem sağlıklı olacaksınız hemde ince baldır ve bacaklara sahip olacaksınız.

İlk olarak sırt üstü yere yatıp, kalçadan iki bacağınızı düz ve gergin bir şekilde yukarı kaldırın. Birini dizden bükerek kalçanıza kadar gelmesini sağlayın. Bükülen bacağınızı yukarı düz olarak uzatırken diğerini dizden bükerek kalçanıza kadar getirin. Hareketi tempoyu bozmadan ve ardı ardına her bacak için 20 şer kez tekrar ettirin.. Ayak parmak uçlarınız ise tam karşıyı göstersin. Hareketi yaparken karnınızı içeri çekmeyi unutmayınız. Ayrıca bacak kaslarınızın gergin tutarak, hareketi hissederek yapamaya dikkat ediniz.

Yine sırt üstü pozisyonunuzu koruyarak, bacaklarınızı yine kalçadan dik olarak yukarı kaldırın. Ayakları üst üste çapraz gelecek şekilde koyun. Çaprazlığı bozmayarak, dizler yanları gösterecek bir şekilde ve aynı zamanda dizlerden bükerek, kalçadan iç bacakları çalıştıracak şekilde, yukarı ve aşağıya indirip kaldırıyoruz. Belirli bir seviyede tutmak ve tekrar yukarı kaldırdığımızda gergin olarak düz bir pozisyon sağlamak çok önemlidir. Çapraz olarak duran bacakta bir bacak diğer bacağın üzerine baskı uygulamalıdır. Her bacak için 10 kere yapılmalıdır. Çapraz olana bacaklar 10 tekrardan sonra birbiriyle yer değiştirmelidir.

Bale pozisyonu denen bu harekette, yere yan yatıp dirsekten destek alıp boyun bölgemizi yerle temasını kesiyoruz. Altta kalan bacağı dümdüz uzatıyoruz. Parmak ucunu gergin tutuyoruz. Üsteki bacağı altta kalan bacağa paralel uzatıp, dizden kırmak suretiyle, ayağı diz hizasına kadar çekilmelidir. Yine dizden ve aynı zamanda kalçadan destek alıp, 90 derece yapacak şekilde yukarı kaldırıyoruz. Ayakucumuzun gergin tutulması unutulmaması gereken detaydır. Hareketin devamında ise yapılanların tersine; yine dizden büküp, ayağı aşağıdaki dizin üstüne getirip, tekrar iki bacağı birinin üzerine paralel haline getirilir. Hareket eden bacak dinlendirilmeden, diğer bacağın üzerine konulmadan, harekete 10 kez devam edilir. Daha sonra aksi tarafa yan yatarak, diğer dirsekten destek alınılır. Daha önce altta kalan bacağa aynı hareket dizisi yaptırılır..

Yan olarak yere yatıp, dirsek üzerinde üst bedenimizi yerden hafifçe yukarı kaldırıyoruz. Omuz ve dirseğin gergin olması, alt kol ile 90 derece açı yapmasına dikkat ediyoruz. Altta kalan bacağı düz ve gergin bir şekilde, parmak ucunuzu kendinize doğru çekerek pozisyonu alıyoruz. Üstteki bacağı dizden kıvırarak bedenimizin önüne gelecek şekilde ayak tabanını yere basmasını sağlıyoruz. Altta kalan bacağı maksimum kaldıracağınız yüksekliğe kaldırıp yere koymadan, aşağı indirip tekrar kaldırıyoruz.15 tekrardan sonra, yatış yönümüzün aksine yatıp, daha önceki pozisyonda çalışmayan bacağımızı çalıştırıyoruz. İlk birkaç gün yerden kalkan bacağın yüksekliği az olabilir. Hareketlere alıştıkça bacak daha yükseğe kalkacaktır.

Deniz kabuğu adlı bu harekette, yere sırt üstü yatıyoruz. Önce sol bacağımızı dizden kırıp, ayak tabanını tam olarak yere basmasını sağlıyoruz. Sağ bacağımızı yine aynı ölçüde dizden kırıp, bacağı yana doğru yatırıyoruz. Ayak tabanı ise dizle birlikte aynı şekilde yan durmalıdır. Sol bacak sabit, sağ bacak ise kalçadan hareket ettirilmek suretiyle, diğer dizin yanına getirilir. Ayak tabanı ise dizler yan yana değdiğinde sağ ayak tabanı da sol ayak tabanı gibi yere paralel olmalıdır. Bu açıp kapatma hareketi 10 -15 kez tekrar ettirilir. Sonra sağ bacak sabit hale getirtilir, sol bacak ile aynı hareket 10-15 kez yapılır. Hareket yapılırken vücut düz ve bel yerden ayrılmamalıdır. Bacak ve kalça hareket etmelidir. Gövde yana yatırılmamalıdır.

Yine yerde sırt üstü yatıp, iki bacağı yukarı ve parmak uçları gergin olacak şekilde kaldırıyoruz. İki bacağı, dizleri bükmeden, kalçadan, bacaklar gergin halde yana doğru açıp, tekrar düzgün bir şekilde bir araya getiriyoruz. İlk başta bacakları açmak esneklik açısından az olabilir. Bacaklar güçlendikçe bacaklarınızı iyice yana doğru, hatta 180 dereceye kadar açabilirsiniz. Hiç dinlenmeden, ayakları yere koymadan 10 ya da 15 kez tekrar edilmelidir. Bu hareketi bitirdikten sonra yine bacaklar dümdüz olacak şekilde, bir bacağı kendinize çekerken, diğer bacağınızı yere paralel indirin. İki bacağınızı yan yana getirip yere paralel indirdiğiniz bacağınızı bu sefer kendinize doğru çekip, diğerini yere paralel olarak indirin. Ara vermeden 10 tekrar yapın. Hareketi hızlı hızlı yapmak önemli değildir. Belirli bir tempo ve bacakları aynı yere inmesi veya kendiniz çekilmesi önemlidir. Hareketi yaparken özellikle belinizin tam olarak yere temas etmesi, sakatlanmamak için gereklidir.

Yerde sırt üstü yatıp bacaklarımızı yere paralel ve parmak uçlarımızı gergin bir şekilde uzatıyoruz. Bacağımızın birini dümdüz olacak şekilde kalçamızdan yukarı, karnımıza doğru kaldırıyoruz. Aşağıya doğru bacağımızı indirip, bacağımızı yere değdirmeden tekrar aynı şekilde yukarı doğru kaldırıyoruz. 15 tekrar devam ettirip, diğer bacakla aynı hareketi yapıyoruz. Hareketi yaparken dikkat edilecek nokta bellimiz tamamen yerde olmalıdır. Yerle bel arasında boşluk olmamalıdır. Bu sayede belinizi zorlamamış olursunuz.

Yüzükoyun yere yatıp, iki kolumuzu, vücudumuzun yanına, düz olacak şekilde yapıştırıyoruz. Bacakların her ikisini de dizden kırarak, kalçaya paralele gelecek şekilde aynı anda hareket ettiriyoruz. Bacakları kırıp, yere paralel ve düz hale getirilen bu hareketi 15 kez tekrar ediyoruz.

Yere oturup bacaklarımızı uzatıyoruz. Dümdüz şekilde duran bacaklarımızı, ellerimizle ayak parmak uçlarımızdan kendimize doğru çekip, gergin bir şekilde bekliyoruz. Biraz yanma ve acı hissedilmesi normaldir. Hareket sırasında kesinlikle bacaklarımızın kırılmamamsı ve dizlerimizin arkasının yerden kalkmamasına dikkate diyoruz. 15 saniye bekledikten sonra hareketi tamamlıyoruz.

Bu harekette biraz yorulan kasları gerdirerek, dinlenmesini az da olsa gevşemesini sağlayabilirsiniz. Yere sırt üstü yatarak, bacaklarınızı yere paralel olarak uzatın. Parmak uçlarınızı gerdirin. Bacaklarınızdan birini dizden kırarak, iki eliniz yardımıyla karnınıza doğru çekin. 15 saniye bu şekilde bekledikten sonra, bacağınızı diğer bacağınızın yanına uzatın. Sonra diğer bacağınıza aynı hareketi uygulayın

Bu egzersiz de bir sandalyeden yardım alıyoruz. Ayrıca bu hareketin amacı ise; ön bacak kaslarını gerdirmektir. Tek bacağımızı kalçaya doğru, dizden kırarak değdiriyoruz. Kalçaya değmeden, elimizle, ayak bileğinden yakalayarak 15 saniye bekliyoruz. Aynı hareketi diğer bacak içinde tekrarlıyoruz

Bu harekette iç bacaktaki kasların gerdirilmesi sağlanıyor. Bunun için tek bacağın üzerine çömelip, diğer bacak yana doğru uzatılır. Beden karşıya doğru bakmalıdır. Çömelin bacak bedenin bir tarafında, bedenle paralel olacak şekilde kalmalıdır. El parmak uçlarıyla yere dokunulabilinir. 15 saniye yana doğru açılan bacak gerdirilir. Daha sonra diğer bacak aynı şekilde 15 saniye değdirilir.

Yukarıda verilen bütün egzersizler ayrıca video anlatımına ekleyerek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım…

Hareketler kolay ve yapması kısa zaman almaktadır. Egzersizler tamamlandıktan sonra mutlaka su içilmelidir.

1 haftada bacak inceltme egzersizleri resimli olarak sizlere anlatmaya çalıştım. Eğer düzenli ve istikrarlı şekilde uygularsanız kesinlikle başarılı olursunuz.

Evde Bacak İnceltme Hareketleri

Evde bacak inceltme hareketleri genelde vücudun zinde olduğu sabah saatlerinde yapmanız gerekmektedir. Unutmayın sizlere verdiğim egzersiz resimlerin yanında düzenli olarak yürüyüş yapmalı ve sağlıklı bir hayat sürmelisiniz. Bacak inceltmek için bitkisel çözüm önerileri yada bacak incelten kür tarifleri yerine bacak incelten diyet olarak tabir edilen düzenli yemek alışkanlığı yağlı yiyeceklerde kaçınmak dahada etkili olacaktır. Bacak sıkılaştırma ve germe egzersizleri sizlere fit görünmeniz adına büyük destek sağlayacaktır.

Bacak inceltme hatta zayıflamak için bitkisel çayları egzersizlerden sonra tüketmek çok etkili ve destekleyici olacaktır. Zayıflatan bitkisel çaylar adlı makalemizi okuyarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.