Kalça Büyütmek İçin Ne Yapmak Gerekir? Kilo Almadan Kalça Büyütme

Kalça Büyütmek İçin Ne Yapmak Gerekir? Kilo Almadan Kalça Büyütme

Kalça Büyütmek İçin Ne Yapmak Gerekir? Kilo Almadan Kalça Büyütme Kalçalarının düz, fazla ince veya sarkık olduğunu düşünen pek çok kişinin hayali daha dik, dolgun ve sıkı görünen kalçalara sahip olmaktır. Ancak kilo almadan kalça büyütmek oldukça disiplin davranarak düzenli beslenmeye ve doğru egzersizler yapmaya odaklanmayı gerektirmekte, yalnızca doğru yöntemleri uygulayanlar için kalça büyütme son derece kolay olabilmektedir. Siz de sıkı, dolgun ve geniş görünen kalçalara sahip olarak fiziğinizi daha sağlıklı, zinde ve fit göstermek için ihtiyacınız olan tüm önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kalça Büyütme Egzersizleri Nelerdir?

Bilindiği gibi kalça ve üst bacak bölgesi, son derece güçlü ve kalın yapılı büyük kas gruplarından oluşmakta, bu kasları doğru şekilde ateşleyerek herhangi bir yağlanma veya sarkma olmadan sağlıklı şekilde kalça bölgesini büyütmek mümkün olabilmektedir. Her biri kalçanızı büyütürken ve şekillendirirken aynı zamanda ince bacaklara sahip olmanıza ve daha güçlü, daha sağlıklı hissetmenize yardımcı olacak bu hareketler, doğru şekilde yapıldığında kısa sürede büyük fark görülmesine yardımcı olacaktır. İşte mutlaka bilmeniz ve denemeniz gereken kalça büyütme hareketleri:

Squat

Bilinen en etkili ve en kolay kalça büyütme egzersizleri arasında sayılan squat, omuz genişliğinde açtığınız ayakların üzerinde tıpkı bir sandalyeye oturur gibi kalçalarınızı arkaya atarak aşağı doğru çömelmekle yapılmaktadır. Ele ağırlık alarak yapılan squat yani arkaya doğru kalçayı çıkararak eğilme hareketi daha zorlayıcı olduğu için daha etkili olabilmekte, hareket boyunca kalça ve karın kaslarını sıkı tutmak ve topuklardan güç alarak dengeyi sağlamak gerekmektedir.

Donkey Kick (Eşek Tekmesi)

Elleri omuz genişliğinde açarak emekleme pozisyonu almanızla başlayan eşek tekmesi hareketi, kilo almadan kalça büyütme yöntemlerinin içerisinde yine en iyilerden biridir. Dizi 90 derece bükülü tutarak ayak tabanı tavana paralel olacak şekilde havaya doğru tekme attığınız bu hareket, her iki taraf için ayrı ayrı yapılmalıdır.

Köprü Hareketi

Sırt üstü uzandıktan sonra elleriniz kalçalarınızın yanlarında ve dizleriniz bükülü dururken ayaklarınızdan aldığınız güçle kalçanızı sıkarak havaya kaldırmanız ve havada birkaç saniye tuttuktan sonra yere indirmeniz köprü kurma hareketi olarak adlandırılır. Kalçanın bu yukarı ve aşağı yönlü hareketi boyunca bel çukurunu korumak gerekmekte, karın kaslarını sıkarak beli daha güçlü hissettirmek mümkün olmaktadır.

Plie Hareketi

Balerinlerden ilham alınarak geliştirilen bu hareketin yalnızca hızlı kalça büyütme için değil, bacakları inceltmek ve sıkılaştırmak için de son derece etkili olduğunu söylemek gerekir. Ayak baş parmakları üzerinde yükselirken dizleri dışarı doğru 45 derece döndürerek ve dengeyi sağlamak için elleri göğsün önünde birleştirerek tamamlanan bu hareket, klasik squat hareketinden farklı olarak topukların yerden kaldırılmasına ve denge sağlamak için kalçayı daha çok zorlamaya dayanmaktadır.

Kalça Büyüten Besinler Nelerdir?

İstenilen vücut yapısına ulaşmada hedef ne yönde olursa olsun en az egzersizler kadar önem taşıyan bir diğer maddenin de beslenme olduğunu bilmeyen yoktur. Kalça büyütme yöntemleri arasında beslenmenin önemi son derece büyük olmakta, direkt olarak kalçaya etki etme özelliği bulunan bir yiyecek bulunmasa da doğru beslenmeyle sıkı görünen bir vücut yapısını, haliyle dolgun ve dik kalçaları da desteklemek ve bunun için spordan daha çok verim almak mümkün olmaktadır.

Kalça büyütme hayali olanların öncelik vermesi gereken besin gruplarının başında proteinler gelmekte, her sporcunun gözdesi olan proteinlerin kasları geliştirmede ve büyütmede eşsiz öneme sahip oldukları unutulmamalıdır. Doğru egzersiz programlarıyla birleştirildiği halde kişinin kas oranını bir hayli arttıracak olan protein zengini besinler arasında akla ilk gelenler arasında yumurta, tavuk eti, somon balığı, hindi eti, yağsız peynir, bakliyatlar, soya fıstığı gibi ulaşılabilir seçenekler yer almaktadır.  Bahsedilen bu besinleri yağda kızartmak gibi sağlıksız seçenekler yerine, ızgarada, haşlayarak veya fırında yapmayı tercih etmeniz önerilmektedir.

Karbonhidratlardan uzak durarak ve aşırı beslenmeden kaçınarak beslenmenizi büyük ölçüde düzenlemeniz mümkün olmakta, ancak karbonhidratlara tamamen veda etmek yerine yulaf, tam buğday ekmeği, esmer pirinç gibi her biri lif deposu enerji kaynaklarına yönelmeniz sağlıklı ve hızlı kalça büyütme serüveninizde yine dikkat etmeniz gereken öneriler arasında yer almaktadır. Yine yağ ihtiyacını da hazır gıdalar, kızartmalar, paket ürünler gibi her biri zararlı seçeneklerden temin etmek yerine zeytinyağı, fındık, badem gibi sağlıklı yağ kaynaklarını tercih etmeniz gerektiği de unutulmamalıdır.

Kalça Büyütme Takviyeleri Var mıdır?

Beslenme kalçaların yanı sıra fiziğin genelinin de istenen şekilde görünmesi için oldukça önemli olmakta, bu nedenle öğünlere ek olarak alınan takviyelerin sıkı bir vücuda sahip olmada etkili olabileceği düşünülmektedir. Sporcuların kas yapmak için sık tercih ettiği seçeneklerden biri olan protein barları ile kalça kasları dahil tüm kasları daha belirgin kılmak mümkün olmakta, ayrıca egzersizden maksimum verimi almak ve yüksek performansla antrenmanları tamamlamak için multivitaminler de iyi birer seçenek oluşturmaktadır.

Enerji almak için olduğu gibi cildin daha diri ve sıkı görünmesi için kullanılan kolajen takviyeleri de bu alanda yardımcı olabilmekte, ancak tüm bu takviyeleri almadan önce uygunluğu ve içeriğinin güvenilirliğinden emin olmak için sağlık uzmanlarına danışmak gerektiği unutulmamalıdır.

Kalçayı Büyük Göstermek İçin İpuçları

Kalçaları doğal olarak yani egzersizle ve beslenmeyle büyütmek daha çekici bir görünüme sahip olmak için en sağlıklı ve ideal formüldür. Ancak vücudun istenen şekli alması ve gereken sıkılığa ulaşması bazıları için bir hayli uzun zaman anlamına gelebilmekte, diyet ve spor programlarına devam ederken deneyebileceğiniz bazı kalçayı büyük gösteren ipuçları ve giyim önerileri ile süreç daha kolay ve daha etkili geçebilmektedir.

Kilo almadan kalçayı büyütmek için özel olarak tasarlanan iç çamaşırları bulunmakta, özellikle destekli külotlar son derece etkili sonuçlar vermektedir. İç kısmında dolgu bulunan bu külotlar doğru formda kalıba sahip pantolonlarla birlikte kullanıldığında vücudun çok daha çekici ve şekilli görünmesine yardımcı olmakta, ayrıca içi dolgulu ve destekli külotlarla birlikte bel bölgesi için korse kullanmak giyimle sağlanan efektin daha da geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.