Suna Dumankaya Sivilce Maskeleri

Suna Dumankaya Sivilce Maskeleri

Ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilceler, dış görüşüne özellikle bu yaşta önem göstermeye başlayan gençler için büyük sıkıntı yaratır. Bilinçsizce bunlardan kurtulmaya çalışmak ise daha çok yayılmalarına neden olur. Bu dönem de oluşan sivilceler tamamen hormonal değişikliklerden cilt yapısının farklılaşması ve aşırı yağ üretmesinden dolayı oluşur. Bir de temizliğe önem verilmeyip bakterilerle dolan gözeneklerde gerçekten ağrılı, görünümü kötü, kıpkırmızı ve ateş gibi yanan aknelerin oluşur.

Dünyanın en büyük sorunu haline getirilen akneler sıkarak ya da kozmetik ürünler kullanarak kurtulmak imkânsızdır. Dermatologlara gidilerek ilaç ve çeşitli medikal ürünler kullanmak gerekir. Aksi halde ileriki yaşlarda yüzünüzde miras kalacak izler ve kızarıklıklar meydana gelir. Doktorların da en büyük tavsiyesi cildinizi temiz tutmaktır. Gerek medikal gerekse kullanılan çeşitli doğal ürünlerin içeriği bakımından derinlemesine temizlemek ve arındırmak esastır.

Sivilce Giderici Maskeler

Sadece ergenlik çağında karşımıza çıkmayan sivilceler; yağlı ciltler, stres, vitaminsizlik ya da aşırı dozda alınan vitaminler, kullanılan çeşitli ilaçlar, yanlış beslenme, süresi geçmiş kozmetik ürünlerini kullanmak, mevsim değişikliği, hamilelik, adet öncesi dönem, makyajdan sonra cildin temizlenmemesi ve gözeneklerin tıkanması, aşırı yağlı ve cilde uygun olmayan kremler, düzenli peeling yapılmayarak ölü derinin ciltten atılamaması şeklinde sıralanabilinir. Yani akneler yaşa göre sivilceler ise her yaşta görülebilir. Vücudun içinden gelen sebeplerden dolayı olanlar ancak bu sebepler ortadan kaldırınca biter. Diğerleri ise kullanılmayarak ve ciltten arındırılarak sivilce oluşumunun önüne geçilir.

Sivilcelerin sebebi bakteriler ise telefon, kask gibi, hem yüze baskı yaparak gözenekleri havasız bırakan eşyalar hem de bakterileri taşıyan objelerle insandan insana geçebilir. Esas olan cildi her gün temizlemektir. Yağ, nem, hava kirliliği, tozu yüzünüzden uzak tutmaktır. Cildin yağlılık derecesini ayarlamak ayrıca önem taşır. Yapılacak maskeler ile akneler için kullandığınız medikal ürünlere veya sivilceler için kullandığınız doğal ve kozmetik ürünlere destek olup, iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Hatta kozmetik ürünleri bir kenara bırakmanızı bile sağlayabilir. Bu maskeler sayesinde ise hem pürüzsüz hem de canlı bir cilde kavuşabilirisiniz. Suna  Dumankaya’nın yaptığı uzun süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkardığı maskeler ile kesin sonuç alacağınız kürleri mutlaka denemelisiniz. Maskeler mutlaka makyaj ve günlük kirden arındırılmış cilde uygulanmalıdır.

Suna Dumankaya Sivilce Maskeleri

Yüzünde ve vücudunda sivilce çıkan kişilerin sıklıkla araştırma yaptığı konuların başında gelen sivilceleri geçiren maskeler nelerdir, evde sivilce maskesi nasıl yapılır, suna dumankaya sivilce maskeleri sorusuna cevap verecek olursak en etkili sivlice giderici maskeler sırası ile;

Aspirin maskesi

Sivilcelerin yüzünde bulunma adedine göre 1-2 aspirin toz haline getirilir. Üzerine limon suyu ekleyerek, beyaz kil veya yeşil kil eklenir. Cildinizin hassaslığına bağlı olarak 10 ila 20 dakika arası bekletilir. Ardından ılık su ile temizlenir. Haftada bir yapılmalıdır. Bunlara ek olarak mango suyu da ekleyerek, sivilcelerin iyileşmesini ve cildinizin Ph dengesini sağlamasına yardımcı olursunuz. Ayrıca karışım sulu olacağından içine bir tutam yulaf unu eklemek gerekir.

Soğanlı maske

1 adet soğanı haşlama usulü pişirin ve rondodan geçirin. Yarım limon suyu ile 1 çorba kaşığı kükürdü karıştırın. Soğanı ekleyerek karışımı tamamlayın ve yüzünüze sürün. Yarım saat sonra su ile temizletin. Eğer kükürt bulmazsanız, içeriğinde kükürtü bolca barındıran salatalıkta maskenizi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Gül suyu maskesi

1 yemek kaşığı gül suyu ile 1 yemek kaşığı balı homojen bir kıvam alıncaya kadar karıştırıyorsunuz, 20 dakika cildinizde bekleterek ılık su ile duruluyorsunuz. Sivilceler geçinceye kadar her gün güvenle uygulayabilirsiniz.

Portakal maskesi

1 çay kaşığı kabartma tozunu, 1 portakal kabuğunu rendeleyip ezerek, ikisinden bir krem kıvamında karışım elde ediniz. Sivilcelerin üzerine sürerek yirmi dakika bekletiniz. Ilık su ile durulayınız. Gün aşırı sivilceler yok oluncaya kadar kullanabilirsiniz.

Süper etkili maske

Birer tatlı kaşığı ayni safa, tarla atkuyruğu, kartopu çiçeklerinin üzerine 1 bardak kaynamış su eklenir ve demlenmeye bırakılır. Diğer tarafta bir adet patates haşlanır. Ezilerek hem otlar katılarak hem de suyundan azar azar katılarak yoğun kıvam elde edilir. Cilde maske olarak uygulandıktan 20 dakika sonra ılık su ile durulanır. Haftada maksimum 2 defa kullanılır.

Reyhan otu kürü

1 çay kaşığı kükürt ile 1 tutam reyhan otunu toz haline getirin. Üzerine 1 adet limon suyu ekleyerek kıvamlı bir karışım elde edin. Cildinize sürerek yarım saat bekletin. Daha sonra ılık su ile temizleyin.

Yoğurt ve limon kürü

1 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limon suyunu karıştırarak elde edeceğiniz maskeye 1 tatlı kaşığı yulaf unu ekleyerek etkili bir karışım elde edebilirsiniz. Yüzünüzde yarım saat tutarak ılık su ile durulayabilirsiniz. Her gün güvenle kullanılabilir.

Sarımsak

Ağrılı ve özellikle tek bir tane yüzün tam ortasında çıkan sivilcelere ise ortadan ikiye böldüğünüz sarımsağı sivilcenin üzerinde tutarak; sarımsağın anti bakteriyel ve anti septik içeriğinden yararlanılarak kurtulabilirsiniz. Biraz yanma olabilir. Bunun için arada sırada kompres yapma şeklinde uygulanmalıdır.

Bal ve tarçın maskesi

3 yemek kaşığı bal ile 3 yemek kaşığı tarçını iyice karıştırın. Yüzünüzdeki toksinleri atılmasını sağlayan bu maskeyi sürüp yüzünüzde kurutun. Ne kadar cildinizde kalırsa o kadar iyi olacağından tercihen gece yatmadan önce uygulamak gerekir. Sabah ise ılık su ile yıkayın.

Sirke

Sirkenin bilinen dezenfektan etkisi sivilceler üzerinde de etki sağlamaktadır. 1 yemek kaşığı sirkeye bir tutam tuz atarak kıvam almasını sağlayın. Sivilcelerin üzerine uygulayıp yarım saat sonra ılık su ile durulatın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet