Siyah Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Siyah Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmakta ki amaç cazibeyi arttırmak diğer insanların dikkatini çekmektir. Bunun için yapılacak en iyi makyaj tekniği gözlerin daha belirgin bir şekilde ön plana çıkarılmasıdır.

Gözleri ön plana çıkarılmak için yapılabilecek en iyi makyaj siyah gece makyajı olarak öne çıkmaktadır. Bu makyajın nasıl yapılacağı, yapılırken nelere dikkat edileceğini yazımızın içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız.

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Diğer makyajlar gibi siyah gece makyajı bilindiği gibi cildin temizlenmesi ile yapılması başlanacaktır. Cilt gerekli temizleme sütü ve jellerle güzelce temizlendikten sonra nemlendiriciler yardımcı ile makyaja hazır hale getirilmelidir. Bu makyajı diğerlerinden farklı kılan göz bölgesine yapılan işlemler olarak dikkat çekmektedir. Amaç gözleri daha öne çıkarmak ve olduğundan daha büyük göstermek olduğu için dikkatli bir şekilde hareket etmek çok önemlidir. Amaca uygun bir şekilde hareket etmek için göz çevresine uygulanarak makyaj ürünleri daha dikkat çekici olmadı diğer kullanılacak tüm malzemeler daha sade ve dikkat çekmeyecek şekilde yapılmalıdır.

Temizliğin ardından makyajın tabanını oluşturmak için fondöten ile gerekli çalışma yapılmalıdır. Kullanacağınız mat fondöten tüm yüzeye gerekli şekilde yayılmalıdır. Fondöten gerekli şekilde kullanıldıktan sonra pudra ancak transparan olması önemli cildin tüm yüzeyini yayılmalıdır. Bu şekilde cildimiz makyaj için tamamen hazır duruma gelecektir.

Göz etrafının makyajı için sırası atlanmadan işlemler yapılmalıdır. İlk olarak siyah göz farı yardımı ile gözlerin ikisine de far çekilmelidir. İşlem yapılırken nazik olmak ve çok sert hareketler yapmamak önemlidir. Far çekildikten sonra kaş kemiği olarak bilinen yerin hizasına gelene kadar sürme işlemi devam edilmelidir. Etkili ve insanların baktıkça bakası getirecek bir göz makyajı yapmak için göz yaşının aktığı bölgede daha az far diğer kaş kemiğine doğru daha kalınlaşarak kullanılmalıdır.

Siyah gece makyajı, için eyeliner mutlak bir şekilde kullanılmalıdır. Bu göz çevresinin daha çarpıcı ve dikkat çekici hale gelmesini sağlayacaktır. Tüm işlemlerin son noktası olarak maskara sürme işlemi yapılmalı ve makyaj noktalanmalıdır. İstediğiniz şekilde gece dışarı çıkarken kullanabileceğiniz siyah gece makyajını bu şekilde uygulayabilirsiniz.

Siyah Göz makyajı yapacaksanız kullanacağınız malzemeler bu şekilde olmalıdır.

  • Siyah göz kalemi
  • Siyah eyeliler yada koyu gride olabilir
  • Füme tonlarda göz farı
  • Siyah maskara
  • İsterseniz kiprikler

Siyah Göz Makyajı için Öneriler

Siyah göz makyajında can alıcı nokta gözlerin ön plana çıkarılmasıdır. Yani diğer bölgeler her daim arka planda kalmalıdır. Siyah göz makyajını hem gece hemde gündüz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gözlerin ön planda olması size gizemli bir hava katacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.