Mutlaka Bilmeniz Gereken 10 Makyaj Tekniği

Mutlaka Bilmeniz Gereken 10 Makyaj Tekniği

Makyaj hileleri genel olarak bayanların yüzlerinde bulunan sorunlu bölgeyi küçük ip uçları ile yardımı ile kapatması yada yüzde bulunan belirli bir bölgeyi küçük dokunuşlarla ön plana çıkarması işlemidir. Güzel hoş bir bakış, daha dolgun dudaklar, pürüzsüz bir cilt için yapman gerek basit ve bir o kadarda kolay olan makyaj hilelerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Makyaj hilelerini aslında hile olarak söylemek doğru değildir, burada amaç küçük dokunuşlar yardımı ile belirgin olan hatlarımız ön plana çıkarmaktır. Cilt bakım uzmanlarının sırları olarak bilinen bu makyaj tekniklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Mutlaka bilmeniz gereken makyaj hileleri ise;

Kolay Maskara Hilesi

Maskaranızın Göz Kapağına Bulaşmamaması için çok pritik bir şekilde maskara yapmak için herhangi bir kart viziti gözlerinizin en dip noktasına dayayıp bu şekilde makyaj yapabilirsin.

Gözaltı Morluklakrını Kapatma Yöntemi

Gözaltı morluklukarınız çok belirgin ve bu sizi rahatsız ediyorsa gözünüzün altına sürdüğünüz bu ürünün kapatıcı değilde, korektor yani renk düzeltici olmasında büyük fayda var. Özellikle sarı ve turuncu renklerdeki tonlar gözaltı morluklarının yok edilmesi adına çok etkili olacaktır.

Kalıcı Göz Kalemi 

Siyah kaleminiz gün boyu kalıcı olması ve akmaması için yapmanız gereken çok kolay bir makyaj tekniği bulumaktadır.  Gözünüze sürdüğünüz Siyah keliminizin üzerine Jel aylaynır yada siyah göz farı kullanabirsiniz çok etkili ve güzel bir yöntemdir bütün gün gözleriniz bu sayede daha güzel görünecektir.

Daha Büyük ve Belirgin Gözler İçin

Gözlerinizi daha büyük ve aydınlık göstermek isterseniz bunun içinde gözlerinizin içine açık tonlarda göz kalemi uygulayabalirsiniz. Beyaz yada bej rengide olabilir eğer bej rengi kullanırsanız gözünüzün içinde bulunan kılcal damarların görüntüsünü dahada azaltmış olursunuz.

Cildinizdeki Lekeleri Kapatabilirsiniz

Cildinizdeki lekeler, kılcal damarlar ve kırmızı sivilce izleriyle aslında savaşmak çok kolay, bunun için fondöten’den önce yeşil tonda bir baz uygularsanız yeşil cildinizdeki kırmızılıkların görünmesini engeleyecektir. Bu sayede cildiniz dahada güzel görünecektir.

Dolgun ve Büyük Dudaklar 

Dudaklarınızı dolgun ve büyük göstermek içinde çok pratik bir yöntem bulunmaktadır.Duduğınızın ortasına aydınlatıcı,metalik yansımalı özellikle pembe yada şampanya tonlarında göz farı kullanarak dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. İçeriğinde sim barındıran bir duduk parlatıcı kullanmakta dudakların dolgun ve büyük görünmesini sağlayacaktır.

Pratik Kontör Uygulaması

Kontör yapmak size gerçekten zor geliyorsa o zaman sizde kontörün zıttı olan aydınlatmayı yapabilirsiniz. Aydınlatma yaptığınızda cildinize aydınlatma yaptığınız bölgeler tamamiyle göz önünde olacak geri kalan bölgeler ise karanlıkta kaldığı için kontör çok yakın bir etki yaratmış olacaksınız.

YÜZÜNÜZE UYGUN MAKYAJ TEKNİKLERİ VE KONTÜR UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Kalıcı Ruj Elde Edebilirsiniz

Eğer rujunuzun gün boyunca kalıcı olmamasından şikayetciseniz bir peçeteyi ikiye ayırıp yarısını dudağınıza yapıştırıp dışarıdan bir transparan pudra yada bebek pudrasını fırça yardımı ile dudaklarınıza uygulayarak kalıcı ruj elde edebilirsiniz. Dudaklarınıza yapıştıracagınız peçenin kalın olmamasına dikkat edin.

Daha Uzun ve Dolgun Kiprikler

Daha uzun ve daha dolgun kipriklerinizin olmasını isterseniz bunun içinde bebek pudrası, maskara ve kulak pamuğunu ihtiyacımız var. Maskaranızı tek kat olacak şekilde sürüyorsunuz ve ardından kulak pamuğunu bebek budrasına daldırıp kipriklerinizin ucuna uyguluyorsunuz çok az bekledikten ikinci kat maskaranızı uyguluyosunuz ve bu şekilde daha uzun ve dolgun kipriklern sahibi oluyorsunuz.

Kırmızı Ruj Kullanmaktan Çekiniyorsanız

Bazı bayanlar kırmzı rujun dişleri sarı gösteridiğini düşünmeleri yüzünden kırmızı ruj yapmaktan çekiniyorlar. Sizde bu konuda gerçekten kırmızı ruj kullanmaktan çekiniyorsanız mavi alt tonları kullanmayı tercih edebilirsiniz mavi alt tonlar dişlerinizi ayrıca göründüğünden dahada beyaz görünmesini sağlar.

Çok kullanışlı olan bu makyaj teknikleri çok işine yarayacaktır yapılması basit olan bu uygulamardan evde makyaj yaparken rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.