Saç Kremi Nasıl Kullanılır? Saça Nasıl Uygulanır?

Saç Kremi Nasıl Kullanılır? Saça Nasıl Uygulanır?

Saç Kremi Nasıl Kullanılır? Saça Nasıl Uygulanır? Saç kremi özellikle banyodan sonra saçların daha rahat taranması, daha rahat şekil alması ve yumuşacık görünmesi için kullanılır. İster bayan olsun isterse erken duştan sonra saç kremi kullanmak saçların hem bakımlı hemde canlı olmasını sağlayacaktır. Şampuanlama işlemi sonrasında uygulana saç kremi özellikle sert saç tipine sahip kişilerin mutlaka denemesi gereken bir üründür. Çevresel etkiler, suların kireçli olması, saçların boyanması gibi sebeplerden dolayı saç kremi kullanmak neredeyse zorunlu hale gelmiştir.

Neden Saç Kremi Kullanmak Gereklidir

Eğer uzun saçlara sahip biri iseniz saç kremi kullanmak bir ihtiyaçtan dolayı zorunluluk durumudur. Eskiden doğal ürünler kullanılırken günümüzde saçlara sürülen kimyasallar saça büyük zarar vermektedir. Ayrıca suların bol klorlu ve kireçli oluşu saç kremi kullanmayı zorunla hale getirmiştir. Her duştan sonra saç kremi kullanmak saçların saçların kolay taranmasını, kolay şekil almasını, saç kırıklarının yok edilmesi için kullanılır.

Saç Kremi Nasıl Uygulanmalı

Saç kremini kullanmanın aslı amacı az öncede dediğimiz gibi saçın kolay taranması ve yumuşak olmasıdır. Özellikle kıs çocuklarının banyodan saçlarını taramak çok zordur. Saçları tararken kızınızın canı bile yanabilir. Peki bu kadar faydalı olan saç kremi nasıl kullanılır?

Saç kremi duşta saçları şampuanladıktan sonra son işlem olarak uygulanır. Saçlar iyice yıkanıp temizlendikten sonra en son olarak saç kremi saçlara sürülür ve saç derisine iyice baskı yapılarak masaj yapılır. Saç kremini en kullanacağımızdan tek sefer saça uygulamak yeterlidir. Daha ilk işlemde bile etkisini görmeniz mümkün.

Saç kremi çeşitleri

Saç kremleri durulanan ve durulanmayan olarak 2 ye ayrılır

Durulanan saç kremi

Durulanan saç kremi duşta son durulama öncesi kullanılır. En son banyo son durulama önce nemli saçlara sürülür ve ortalama 1 dakika boyunca saçlara masaj yapılarak yedirilir. Saçlarınızın yoğunluğuna ve uzunluğuna göre avucunuza saç kremi dökmeniz yeterlidir. Artık saçlarını durulayın ve işlemi bitirin.

Diğer saç kremi olan durulanmayan saç kremi kullanım şekli ise;

Durulanmayan saç kremi

Durulanmayan saç kremi sıklıkla kabaran saça sahip olanlarda ve dalgalı saça sahip olan kişilerde kullanılır. Saçların kolay şekil almasını ve taranması sağlar. Durulanmayan saç kremi banyo sonrası kullanılır saça ovalanarak sürülür. Kesinlikle durulanmayan saç kremi kafanızda günlerce kalamasın uzun süre kalması yaradan çok zarar verebilir. 1 gün saçta kalması yeterlidir. 2 yada 3 gün boyunca saçta kalması saçların yağlı ve bakımsız görünmesine neden olur.

Saç Kremi Nasıl Seçilir

Özelikle bayanların ve uzun saçların kişilerin tercih ettiği saç kremi seçimi yaparken neler dikkat edilmeli saç kremi nasıl seçilmesi diyorsanız sizlere saç kremi seçerken dikkat edilecek hususları sıralamaya çalışacağım.

 • Kesinlikle ismini duymadığınız bilmediğiniz marka kremleri kullanmayın
 • Mümkünse bitkisel ürünler içeren saç kremlerini seçmeye çalışın
 • Saç kremleri saçı besler saça bakım yapar ve saçı onarır bu yüzden saç kremini seçerken saça bakım yapan ve onaran saç kremini seçin

Saç Kremi Ne İşe Yarar

Saç kremi ne işe yarar, saç kremini faydaları nelerdir sizlere bu konuda bilgi vermek istiyorum.

 • Saç kremi saçlarınızın yumuşak ve nemli olmasını sağlar
 • Saç kremleri saç uçlarını beslemek için üretilmiştir. Saç diplerini fayda etmez. Saç dipleri değilde saç uçlarını sürülmesi gerekmektedir.
 • Saç kremi saçları temizleme işlemi yapmaz. Saç kremini şampuan niyetine kullanmayınız.
 • Çok sık saç kremi kullanmak saçların yağlanmasına neden olabilir.
 • Saç kremi çok sık kullanmayın. Haftada 1 yada 2 defa sadece son durulamada tek seferde kullanmak yeterlidir.
 • Saç kremi saçlarınızın parlak ve hacimli olmasını saçlar ve saçlarınız kolay taranır

Saç Kremi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Saç kremi markaları arasında seçim yaparken bilinmedik güvenilir olmayan saç kremlerini asla almayın
 • Saç kremi kullanmayı abartmayın. Her banyoda tek sefer kullanmak yeterlidir.
 • Saç kremleri aynı şampuan gibi saçı temizlemez sadece saça bakım yapar
 • Saç kremini seçerken saç tipinize uygun olan saç kremi seçmeye çalışın
 • Asla saç diplerine uygulamayın
 • Kuru yada yağla saça sahip iseniz saç kremini buna göre seçin

Sizlere saç kremi nasıl kullanılır, saç kremi nasıl seçilir hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde konu hakkında görüş ve önerilerinizi yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.