Kadınlarda Saç Bakımı Ve Saç Stilleri

Kadınlarda Saç Bakımı Ve Saç Stilleri

Kadınların Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kadınlarda saç Bakımı Nasıl Yapılır? Kadınlarda Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Her Kadının saç tip farklı olsada genel olarak kadınlar saç konusunda çok hassasdırlar. Genel olarak saç tipleri kiminde kısa kiminde uzun olsada bütün kadınların ortak meselesi dolgun ve güzel görünen saç modellerine sahip olmaktır.

Kadınlar genellikle ”Saçımı kestirince daha sağlıklı gözükürüm.” düşüncesi vardır. Gerçekte saçınızı kestirmek saçınızın daha sağlıklı olmasını sağlamaz. Aksine görünüm olarak
kötü sonuçlar doğurabilir. Saç stiline biraz değinecek olursak; saç stili kişinin kafa yapısına bağlıdır. Bu yüzden kafa tipinize göre uygun saç modelini seçmelisiniz.
Halk arasında doğru bilinen yanlışlara karşılık olarak saç sağlığı için dikkat edilmesi gereken şeylerden bazıları şunlardır;

– Kaliteli ve saçınızın uzunluğuna uygun tarak seçimi yapın.
– Saçınızı fazla taramanıza gerek yok. Şekil vermek için taramanız yeterlidir.
– Her gördüğünüz ucuz saç bakım malzemelerini kullanmayın. Saçınıza bakımdan çok zarar verebilir.

Kadınlarda maşa, boya, düzleştirici gibi malzemeler kullandıkların saç kırılması sorunu çok yaşamaktadırlar. Fakat kepek ve aşırı yağlanma sorunlarıyla karşılaşma sorunları erkeklere göre daha düşüktür.
Kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum; kepeğin en iyi tedavisi kaliteli şampuan kullanmaktır ve saçınızı sık yıkalamalısınız.

Ek olarak bayan saç bakımı ve stiller için birkaç öneri;

Kadınlarda saç bakımı konusunda bilinmesi gerekenler Fön makinesini fazla kullanmamaya çalışın fön makinesi sıcıklığından dolayı saçları solgun gösteririken saç kırılmalarınada sebep olur. Saçlarınız mümkün oldukça hava almasını sağlayınız hava alan saçlar daha dolgun ve canlı görünür.

Eğer saçlarınız çok yağlı ise bebek pudrasını saçlarınızı sürdüğünüzde saçlarınızda bulunan yağları emecektir bu şekilde haftada 2 defa yaptığınızda saçlarınız yağlı görüntüsünden kurtulmuş olacaktır.

Saç seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu yüz tipinizdir saç modeli seçiminde yüz tipinize göre saç modeli seçmeye dikkat etmelisiniz.

Oval tipli yüzü bulunan insanlar saç modeli seçimlerinde çok sanslıdırlar her saç modeli bunlara rahatlıkla uymaktadır.

Yuvarlak yüz şekli bulunan insanlar genellikle uzun ve dalgalı saç modellerini seçerler. Yuvarlak bir yüz görüntüsüne sahipseniz saçlarını bağlamamalı ve dalgalı açık şekilde bırakmalısınız.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları