Saç Ekiminde Tercih Edilen Yöntemler

Saç Ekiminde Tercih Edilen Yöntemler

Saç ekimi, estetik olarak sizi daha iyi hissettiren, özgüveninizi artıran, size uygun yöntemin seçilmesiyle birlikte neredeyse ağrısız bir işlem sunar. İlk olarak 1930’larda Japonya’da yapıldı. Zamanla gelişen teknoloji beraberinde sağlık hizmetleri alanında gelişmeye yol açtı ve bu da saç ekimi tekniklerini profesyonel kılmıştır. Saç dökülmesi genetik yatkınlık ve çevre faktörüyle meydana gelir. Pek çok insan için saç ekimi, saçları geri getirmeye yardımcı olabilir. Sadece saçlı deride değil, kaş, bıyık, sakal gibi diğer kıllı vücut bölgelerindeki kayıplarda da ekim yöntemi başarıyla uygulanabilmektedir.

Saç Ekim Yöntemlerinden Hangisini Seçmelisiniz?

Saç ekimi için kullanılan yöntemlerin farklı etkileri, tamamlanma süreleri veya fiyatları olabilir. Bu nedenle saç ekiminde kullanılan birçok farklı yöntem var. Bunlar arasında en çok tercih edilen: FUE ve DHI olarak kabul edilebilir.

FUE Yöntemi: FUE, gelişmiş bir cerrahi saç restorasyon tekniğidir. Bu işlem lokal anestezi yardımı ile gerçekleşir. Özel üçlü mikro motorlar yardımı ile saç kökleri alınır. Bu kıl kökü alımı tek tek yapılır. Ve bundan sonra bu kökler saçsız bölgeye yerleştirilir. Bu cerrahi çözüm çizgisel bir iz bırakmaz ve dikiş gerektirmez.

DHI Yöntemi: DHI yöntemin %90 başarı oranına sahiptir. Bu yöntemde saç köklerinin kaybı önemli ölçüde azaltılır. Aynı zamanda ekim yoğun bir şekilde yapıldığı için daha saçlar doğal bir görünüm sağlar. FUE ve DHI arasındaki temel fark FUE sırasında cerrah çıkarılan saç ekimi işleminde, uygun bölgelerden toplanan kıl köklerine manuel olarak implante ederken DHI ile özel bir implanter aleti kullanılır. Ayrıca FUE yönteminde kanal açılması gerekir.

FUSS Yöntemi: Dr. Bouhanna tarafından geliştirilen FUSS uzun saç ekimi, bir seansta 4000’e varan büyük miktarda tüyü, önceden tıraş olmadan almanızı sağlar. Bu yöntemle yapılan ameliyat, zımba veya dikişlerle kapatılır.

FUT Yöntemi: Donör bölgeden, tipik olarak saçın doğal olarak daha dolgun olduğu ve saçsızlaşmaya daha az eğilimli olduğu başınızın arkasından, saç kökleriyle birlikte bir deri şeridi almayı içerir. Bu foliküller daha sonra saç derinizin saçsız kısımlarına yerleştirilir.

Saç Ekimi İşlemi için Dikkate Almanız Gerekenler

  • Doğru Doktor Seçimi: Saç ekim için en önemli kriter doktorunuzdur. İyi bir araştırmayla birlikte hem doktorunuzu hem de ekibini araştırmalısınız. Müşterilerin doktordan memnuniyetini araştırma iyi bir fikirdir. Doktorunuzun sağlığınız, hastalık geçmişiniz ve kullandığınız ilaçlarla ilgili gösterdiği özen, bu işleme ne kadar önem verdiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda herhangi bir saygın cerrah, bir işleme başlamadan önce potansiyel bir hastayla yüz yüze görüşme yapmak isteyecektir. Bu görüşme sırasında cerrah, beklentilerinizi ve istekleriniz ve planlamayı anlatacaktır. Cerrah, bu sonuçların elde edilebilir olup olmadığını değerlendirmeli ve hastaya karşı gerçekçi olmalıdır.
  • Saç Ekim Merkezi: Saç ekim merkezinin kalite standartları, operasyon aşamaları, kalite kontrol mekanizmalarının nasıl çalıştığını öğrenmek size merkez hakkında bilgi sağlar. Donör alandan saçların ne kadar başarılı toplandığı, kabul edilebilir kırılma oranları, greftlerin depolanması, ekim sırasında doğal bir sonuç için tekli, çoklu saç kökü greftlerinin seçilmesi gibi detaylar kliniğin tıbbi açıdan prosedüre ne kadar hakim olduğunu gösterecektir.
  • Fiyat ve Kalite: Saç ekim işleminde kalite en önemli faktörlerdendir. Gerek ekibin tecrübesi gerek kullanılan aletlerin kaliteli olmasıyla maliyeti çok yüksek merkezler mevcuttur. Buradaki asıl nokta en yüksek kaliteye uygun maliyetli bir merkez bulmak.

Uygun ve kaliteli bir merkezde tecrübeli bir ekiple saç ekimi yaptırmak istiyorsanız Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu’dan saç ekimi randevusu alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.