Ozon Yağının Faydaları ve Zararları

Ozon Yağının Faydaları ve Zararları

Ozon Yağının Faydaları Özellikle son yıllarda kadınlar tarafından olsun erkekler tarafından olsun doğal ürünlere olan ilgi tahmin edilenden daha fazla olmuştur. Bu etki ile raflarda sayısı doğal ürün görebiliyoruz. Bu ürünler arasında son yıllarda en çok dikkat çeken ürünlerin başında ozon yağı geliyor.

Yazımızda sizlere ozan yağının tam olarak ne olduğunu, nasıl kullanılacağını ve gerçek ozon yağını diğerlerinde nasıl ayırmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Bu sayede güvenli ve gerekli bilgiye sahip olarak bu doğal ürünü kullanabileceksiniz. Şimdi lafı fazla uzatmadan ozon yağının nasıl elde edildiğini sizlere anlatmaya çalışalım.

Ozon Yağı Nasıl Elde edilir?

Ozon yıllardır kullanılmaktadır ancak kullanım alanı kişisel bakım değil temizlik sektörüydü. Ancak doğada ki en temiz elementlerden birisi olan ozon ’un bu etkisi saf zeytinyağı ile birleştirilerek kişisel bakım içinde kullanılabilmesi sağlanmıştır. Ozon tabakasını herkes bilir en büyük özelliği güneşten gelen zararlı ışınların dünyamızı yakmasının önüne geçmektedir. Aynı şekilde kişisel bakım için kullanacağınız ozon yağıda size aynı etkiyi yapacaktır.

Ozon yağını diğer doğal ürünlerden en büyük özelliği yüzde yüz doğal olması ve saf bir şekilde kozmetik raflarını doldurmasıdır.

Ozon Yağı Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Bu yağ birçok yerde rahatlıkla kullanılabilir. Tek dikkat edilmesi gereken kullanacağınız bölgeye göre farklı kullanım şekillerdir. Sıra ile bunları yazalım.

 • Eğer varis ya da selülit sorununuz varsa ozon yağı kullanabilirsiniz. Ayak bileklerinizden başlayarak yukarı doğru masaj yaparak uygulamalısınız.
 • Ağzınızda oluşan yaraları iyileştirmek için de ozon yağı kullanabilirsiniz. Yaranın bulunduğu bölgeye birkaç damla damlatmak yeterli olacaktır.
 • Sabah uyandığınızda karşınıza çıkan uçuklar ve dudak çatlakları için de tercih edilebilen bir yağdır. Bunun için uyumadan önce yaranın bulunduğu bölgeye uygulamanız gerekmektedir.
 • Sıcak günlerde yaşanabilecek kızarıklıklar ve pişik içinde kullanılabilir. Bunun için aynı uçuk da olduğu gibi gece kullanılması gerekmektedir. Direkt olarak o bölgeye uygulanmalıdır ardından kesinlikle su ile temas edilmemelidir.
 • Vücudunuzun herhangi bir yerinde bulunabilen yaralar, kesikler ve açık yaraların tedavisi için kullanabilirsiniz. Yara ya da kesik bulunan bölgeye sadece damlatılmalı ve çok sıkı olmayacak bir şekilde bağlanmalıdır.
 • Cildinizde bulunan lekelerin gidermek için kullanmak istiyorsanız bir pamuğa bir miktar ozon yağı damlatarak sürmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı da gece uyumadan önce yapmanız önemlidir.
 • Eğer bir alerjiniz varsa alerjinin baş gösterdiği bölgeye bir miktar ozon yağını dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.
 • Diş tedavisinde kullanılabilir. Tam olarak diş taşlarının temizlemesinden kullanabiliriz. Kullanımı bir para şekere ozon yağı damlatarak ağzınıza almanızla rahatça yapabilirsiniz.

Ozon yağının sağladığı faydalar ve bu faydaların nasıl sağlanacağı hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Yazımızın devamında gerçek ozon yağlarını diğerlerinden ayırmanıza yardımcı olacak bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bu sayede kullanımız da sorun çıkarabilecek sahte ozon yağlarından kurtulabileceksiniz.

Sahte Ozon Yağlarını Nasıl Fark Edersiniz?

Dediğimiz gibi size zararı dokunabilecek sahte ozon yağları nasıl fark edilir anlatmaya çalışacağız. Bunu faydalarında olduğu gibi maddeler halinde yapmaya çalışacağız.

 • Ozon yağının sahte olup olmadığının farkına varabilmeniz için en önemli nokta nasıl bir renge sahip olduğudur.
 • Ozon ile karıştırılan zeytinyağı gerçek rengi olan yeşili kaybeder. Ve ortaya daha hafif bir renk çıkar. Bu renk saydam olması ile dikkat çeker.
 • Zeytinyağı ile ozonun harmanlanma süresi ne kadar iyi ayarlanırsa ortaya çıkan ozon yağı o kadar iyi bir jel halini alır. Jel halini gelmeyi başarmış ozon yağı sahtesinden ayırt etmek için önemli bir detaydır.
 • Ozon’u yakından tanıyanlar çok keskin bir kokuya sahip olduğunu bilirler. Ancak zeytinyağı ile karıştırılmasının ardından koku ortadan kaybolacaktır. Bu da bir diğer ipucudur.

Kaliteli bir ozon yağı almak istiyorsanız ücret olarak piyasanın üzerinde bir ücret ödemeye hazır olmalısınız. Ozon yağının kalitesi zeytinyağı ile ozon’ın karışımında ortaya koyulacak işlemler silsilesine göre farklılık gösterecektir.

Yukarıda sahte ozon yağını fark etmenize yardımcı olacak bilgileri paylaşmaya çalıştık. Tüm yazı içerisindeyse ozon yağı hakkında bulabildiğimiz tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Anlattıklarımızın dışında merak ettiğiniz bir konu aklınıza gelirse bir uzmana sormanızda fayda görüyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.