Makyaj İçin Gerekli Makyaj Malzemeleri ve İsimleri

Makyaj İçin Gerekli Makyaj Malzemeleri ve İsimleri

Makyaj İçin Gerekli Makyaj Malzemeleri ve İsimleri Makyaj malzemeleri makyaj yaparken mutlaka bulunması gereken makyajın olmazsa olmazlarıdır. Her kadının mutlaka çantasında yada makyaj çekmecesinde bulunması gereken makyaj malzemeleri vardır. Bazen bir kusuru kapatan makyaj bazen ise daha güzel görünmemizi sağlayan kozmetik ürünlerdir. Makyaj yapmak için olması gereken makyaj malzemeleri ve isimleri nelerdir sizlere bu konuda bilgi vermeye çalışacağım. Daha güzel görünmek adına makyaj malzemelerini tamamlayarak harika makyaj yapmak için sizlere vereceğim makyaj malzemeleri nelerdir nasıl kullanılır, makyaj malzemeleri ve ne işe yaradıkları ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

Makyaj Malzemeleri ve İsimleri

Sizlere vereceğim makyaj malzemelerini marka olarak dilediğinizi alabilirsiniz. Makyaj malzemelerinin isimleri aynı olmasına karşın fiyat değişikliği gösterebilir. En uygun fiyata kendi makyaj malzemelerini oluşturmanız mümkün. İşte makyaj malzemeleri ve isimleri;

Makyaj Bazı ; Her cilt tonuna uygun olan makyaj bazı genelde gözenekleri kapatmak, cildi pürüzsüz ve harika göstermek için kullanılır. Makyaj bazı cildi nemli tutarak cildin hem pürüzsüz olmasını sağlarken makyajın yüzünüzde daha uzun durmasını sağlar

Kapatıcı ; Cilt lekelerini, cilt yüzeyinde bulunan tok farklılıklarını kapatmak için çok etkili bir üründür. Eğer cilt yüzeyinde görünmesini istemediğiniz lekeleriniz varsa kapatıcılar bu konuda sizlere destek olabilir. Kapatıcıları göz altındaki renk farklılıklarında da kullanabilirsiniz.

Fontöten ve BB krem ; Yıllardır tartışılan bir soru ise fondöten mi yoksa BB krem mi sorusudur.  Bu iki üründe cilt kusurlarını kapatmak, cildi güneşten korumak için nemlendirmek için çok etkili olmasına karşın BB kremler fondötenden daha hafif bir yapıda bulunur. Makyaja başlarken ilk kullanılan bu iki üründen birini az miktarda yüzünüze sürün ve makyaj süngeri ile dairesel hareketlerle yedirin.

Aydınlatıcı ; Aslında aydınlatıcıyı eklemeyi düşünmüyordum çünkü normal günlük makyajda pek tercih edilmez. Ama özel bir yemek, davet, balo yada gece kullanabileceğiniz aydınlatıcı belli bölgelerin daha belirginleştirilmesi için kullanılır. Aydınlatıcı etkisi ile elmacık kemikleri, kaşların altına, burun kemiğine uyguladığınızda daha aydınlık bir görüntü sağlarlar.

Pudra ; Doğru ve doğal bir makyajın olmazsa olmazıdır. Makyajı sabitlemek için kullanılır. Pudra iyi bir makyajın sihirli son dokunuşudur.

Allık ; Makyajda allık yanakları renklendirmek için kullanılır. Makyaj çantasında mutlaka bulunması gereken allık yanakların al al olmasını sağlayarak makyaj ile bütünlük sağlar.

Far ; Göz makyajının temel malzemelerinden biridir. Gözlerin daha belirgin ve ön plana çıkmasını sağlar. İster far alın isterse far paleti çantanızda mutlaka küçük bir far bulunsun. En çok tercih edilen far renkleri ise kahve rengi, lila,gri,bej,şeftali renkleridir. Bu renkleri mutlaka çantanızda bulundurun.

Göz Kalemi ; En çok kullanılan makyaj malzemelerinden biri olan göz kalemi mutlaka gözlerinizin rengi ile yumlu olmalıdır. Kolay sürülen ve kalıcı olan göz kalemi büyüleyici bakışların habercisi olabilir.

Eyeliner ;  Gözleri belirginleştirmek ve ön plana çıkarmak için gözlere çekilir. İyi çekilmiş bir eyeliner daima gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayacaktır.

Ruj ; İster hafif makyaj yapın isterseniz yoğun makyaj mutlaka ruj sürmelisiniz. Ruj dudakları daha canlı ve parlak gösterecektir. Eğer ruj sürmek istemiyorsanız dudak parlatıcı kullanabilirsiniz.

Makyaj Fırçası ; Makyaj malzemeleri arasında bulunması gereken makyaj fırçası her bölge için farklı kalınlıklarda ve incelikte olmalıdır. Unutmayın fondöten, allık yada pudrayı asla aynı fırça ile kullanmanız doğru değildir.

Porselen Makyaj Malzemeleri

Porselen makyajın diğer makyajdan farkı daha kalıcı olması ve daha uzun süre dayanmasıdır. Porselen makyaj yapmak için makyaj malzemeleri ve isimleri ise;

Ağda yada Sir Ağda ; Porselen makyaj yapmadan önce cilt yüzeyinde bulunan tüyler alınmalıdır. Özellikle yanaklarda ve bıyık bölgesinde bulunan tüyler pürüz yapacağından porselen makyajın daha iyi görünmesini önleyecektir.

Fondöten bazı ; Makyajın kalıcı olması için fondöten sürmeden önce baz uygulayarak porselen makyajın kalıcı daha uzun sürer.

Fondöten ;  Porselen makyajın temeli fondötendir.  Porselen makyajın temeli olan fondöten makyajın daha pürüzsüz olmasını sağlar

Kapatıcı ; Cilt üzerinde bulunan kusurların kapatılmasında kullanılan kapatıcı lekelerin ve cilt yüzeyinde bulunan renk farklılıklarının kapatılmasında kullanılır.

Transparan pudra ;  Ciltteki makyajı sabitlemek için kullanılır. Mat yada yarı transparan pudra doğalığı bozmamak adına çok etkili bir görüntü sağlar. Tavsiyemiz mat pudra kullanmanızdan yanadır. Parlaklık veren pudralar cildin hem yağlanmasına neden olacak hemde porselen makyajın mat görüntüsünü bozacaktır.

Allık ; Yüzünüzü daha canlı bir hale getirmek için allık kullanabilirsiniz. Açık tonlarda sürülecek allıklar doğal bir hava kazanmasına destek olacaktır.

Far fazı ; Göz makyajının kalıcılığını sağlamak ve makyaj ile sabitlenmesi için far fazı kullanabilirsiniz.

Far renk seçimi tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Porselen makyajda gözler makyajı asla abartıya kaçılmamalıdır. Ayrıca takma kirpik takabilir ve  rimel kullanabilirsiniz.

Ruj ; Ruj seçiminde abartıya kaçılmamalı ruj seçiminde göz makyajına uygun olan ruju seçmek makyajın uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Son olarak işlemi bitirmek adına makyaj sabitleyici sprey sıkarak makyajınızı bitirebilirsiniz. Sizlere gerek normal makyaj malzemeleri olsun yada porselen makyaj malzemeleri olsun sizlere en sade biçimi ile anlatmaya çalıştım. Makyaj malzemelerini doğru kullandığınızda ortaya harika sonuçlar çıkacaktır.

Gece Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Makyaj malzemeleri ve porselen makyaj malzemeleri ve isimleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. En çok merak edilen sorulardan biride gece makyajı için gerekli malzemeler nelerdir şimdi bunun hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Gece makyajı gündüz makyajına göre daha fazla önem ve dikkat isteyen bir makyajdır. Gece makyajında kullanılan makyaj malzemeleri ve isimleri, makyaj malzemeleri listesindeki isimler ile aynıdır. Ama gece makyajında dikkat edilecek en önemli husus ise renk seçimi, makyajın gözlerle uyumu ve bakışların keskinli gece makyajında kullanılana makyaj malzemeleri mutlaka gözü ön plana çıkartmalıdır.

Sizlere bu yazımızda makyaj malzemeleri isimleri listesi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Makyaj yapmak için gerekli malzemeler sayesinde harika makyaj yapmanız mümkün. Profesyonel makyaj için gerekli malzemeler olarak bilinen bu malzemeleri kozmetikçi den alarak makyaj listenizi tamamlayabilirsiniz.  Diğer yazımızda evde makyaj malzemeleri nasıl hazırlanır yazımızı inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Bedava İnternet