Esmer Tene Makyaj Nasıl Yapılır?

Esmer Tene Makyaj Nasıl Yapılır?

Esmer Tene Nasıl Makyaj Yapılır? Esmer bir tene sahipseniz bir çok makyaj stili size oldukça yakışacaktır. Fakat bazı renkler ve bazı renk uyumları vardır ki sizi her zamankinden farklı ve büyüleyici gösterir. Cilt tonunuza en uygun renkleri seçerek teniniz ile kozmetik ürünlerin bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. Esmer tenlere uygun makyaj önerileri sayesinde size yakışacak renkleri ve ürünleri daha yakından tanıyabilirsiniz.

Esmer Tene Makyaj

Esmer tene yakışan makyaj nasıl yapılır, esmer tene makyaj seçimi hakkında merak ettikleriniz yazımızda. Esmerler nasıl makyaj yapar sorusunun cevabı;

Esmer tenliler nasıl nemlendirici ve fondöten kullanmalıdır?

Esmer tenlilerin çoğunluğu yağlı cilt tipine sahiptir. Cilt tipiniz ister kuru olsun ister yağlı her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır. Yağlı cilt tipleri kuru cilt tiplerinden daha farklı nemlendiricilere ihtiyaç duyar. Yağlı cilt tipleri sivilce ve akneye müsait olduğu için yağ içermeyen nemlendirici kremleri ve ürünleri tercih etmelidirler. Eğer yağsız ürünlere ulaşma şansınız yoksa en az yağa sahip ürünleri tercih edin. Üzerinde oil-free ve oil-kontrol yazan bir çok ürün esmer tenliler için uygundur.

Kısaca özetlemek gerekirse yağ içermeyen fondöten ve kapatıcıları tercih edebilirsiniz. Ten renginizden çok açık veya çok koyu olmayan ürünleri seçmeniz büyük önem taşır. Fondöten seçerken bir çok renk seçeneği olmasına dikkat edin. Tüm esmer tenler aynı tonlara sahip değildir. Kimi esmer tenler griye kimizi kırmızıya kimisi ise sarıya yakındır. Bu minik ton farkını keşfettiğinizde cilt renginize uygun fondöteni daha kolay bulabilirsiniz.

Esmer tenliler ne renk far kullanmalıdır?

Esmer tenlilere bir çok far rengi oldukça çok yakışır fakat bazı renkler vardır ki onlar için üretilmişlerdir. Koyu lacivert, mürdüm, koyu kiremit tonları ve kahvenin tonları esmerlerde mükemmel görünür. Eğer hafif ve silik tonlardan hoşlanıyorsanız toz pembe, krem ve gül kurusu renkleri teninizde harika görünecektir.

Esmer tenliler koyu renkleri gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Farlardan eye liner yaparak derin bakışlara sahip olabilirsiniz. Buğulu ve smokey göz makyajını seviyorsanız basit bir şekilde 5 dakikanızı ayırarak büyülü gözlere sahip olabilirsiniz.

Esmer tenliler hangi tonlarda rujları kullanmalıdırlar?

Esmer tenlilere birçok ruj rengi yakışıyor. Fakat tahmin edeceğiniz gibi açık ve silik tonlar esmer tenlilerde pek belli oluyor. Bunun yerine biraz daha koyu ve belirgin renkleri tercih edebilirsiniz. Kırmızı, magenta ve koyu pembe gibi canlı ve belirgin renkler ten renginiz ile uyum sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.