En Pratik Kaş Makyajı Teknikleri

En Pratik Kaş Makyajı Teknikleri

Kaş şekli yüz ifadesine direkt olarak etki eden unsurlardan biridir. Son yıllarda kaş makyajına verilen önem gitgide artmıştır. Özellikle belirginleştirilen ve kalınlaştırılan kaşlar çeşitli kalıcı tekniklerle de uygulanmaktadır. Kimyasal işlemler ve acılı bir süreç geçirdikten sonra oluşan görüntüyü beğenmeyebilirsiniz.

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Normal görüntünüze dönmek için ise uzun bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bu teknikleri uygulatmadan çekinen ya da istemeyen kişiler ise hemen hemen her gün kaşlarına yaptıkları makyaj sayesinde kaşlarını istedikleri forma kolayca sokabiliyor. En az ten makyajı kadar özen isteyen kaş makyajı, simetrik durması ve doğallıktan uzaklaşmamsı açısından da önem taşıyor. İlk başta kulağa biraz zor gibi gelse de basit tekniklerle birkaç dakika da bu işlemi tamamlayabilirsiniz. İşte kaş makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabı ise;

Sadece kendi kaş şeklinizden yola çıkarak kaşlarınızı belirginleştirmek, sıklığı az olan kaşlarınızı gür göstermek için yapılan makyaj için elinizin altında bulunan birkaç aparat yeterlidir. Öncelikle kaşınızı kaş fırçası ile fırçalayarak tam şeklini ortaya çıkarın.. Fırçaladığınızda fazla uzun gelen kaşlarınızı düz bir makas ile diğerleriyle aynı boya getirin. Saçınızın renginden bir ton açık olarak satın aldığınız kaş farı, aynı renk kaş kalemi ve gözünüzün altında kullandığınız aydınlatıcınız pratik kaş makyajı için yeterli olacaktır.

Kaşınızın şeklini belirginleştirmek için kalem yardımıyla sınırlarını belirleyen bir çerçeve çizin. Kaşınızın belirli bir noktada bitim yeri doğal olarak yüzünüze göre tanımlanmıştır. Bunun için kalemin ucunu burnunuzun yanında bitim yerine getirin. Gözünüzün kenarından geçip kaşınızla kesiştiği yer kaşların doğal bitim yeridir.. Başlangıç yeri ise yine burnunuzun yanı ile göz pınarınızın kesiştiği yerin uzantısıdır.

Uygun olan kavis yeri ise burnunuzun yanından belirli bir açıyla tuttuğunuz kalemin, karşıya baktığınızda göz bebeğinden geçen yerin uzantısı ise kavisin tam ortasını ve tepe noktasını belirler Bu noktaları birleştirerek iç ve dışarıdan çizilmek üzere bir çerçeve oluşturulur. Çerçevenin içini kaş farıyla doldurmanız yeterlidir. Bir iki sıra kadar kaşınızın otomatikten kalınlaştığını göreceksiniz. Kaşınızın altına süreceğiniz aydınlatıcı ise daha kalkık ve daha belirgin kaşlarınız olduğunu gösterecektir.

Kaş Kalemini Kullanmanın Püf Noktası

Kaş farınız yok ise sadece kaş kalemi ile de kaşlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Buradaki püf nokta ise kaş kalemi ile belirginleştirdiğiniz çerçevenin içini doldururken boyama kitaplarında şekil boyarmış gibi içini sıkı sıkıya doldurmak, çok komik bir görüntüye neden olur. Gereğinden fazla koyu bir görünüm elde etmiş olursunuz. Sadece noktasal vuruşlar yaparak çerçevenin içini doldurmak yeterli olacaktır.

Likid halinde bulunan krem kaş boyalarını uygulamak ise yamuk uçlu olan kaş fırçaları yardımıyla olur. Öncelikle normal kaş fırçası yardımı ile kaşlarınızı aşağıya doğru tarayın. Bu işlem kaşınızın tepe noktasını açığa çıkaracaktır. Bu sayede herhangi bir taşma ya da doğal olmayan görüntü elde etmemiş olursunuz. Bir miktar temiz bir kâğıdın üzerine boyadan sıkarak kaşları ortadan başlayarak boyamak gerekir. Bunun nedeni ise kaşlar göz pınarı hizasından başladığı için burada yapılan fazla belirginleştirme ya da fazla kaçırmak kötü bir görüntü yaratır. Aşağıya doğru taranan kaşın üst tarafları boyandığından kaş yukarıya doğru tarayarak alt tarafını boyamaya geçiyoruz. Fırçanın ucunda kalan az boyayla ise başlangıç noktalarına ufak dokunuşlar yaparak işlemi bitirmiş oluyorsunuz.

Biraz kaşlarınızda değişiklik istiyorsanız piyasada satılan kaş şablonları ile kolayca yeni kaş şeklinizi verebilirsiniz. Kendinize ve yüzünüze uygun şablonu bulduktan sonra, ihtiyacınız olan şeyler; kaş farı, açılı kaş fırçası ve taramak için olan fırçadır. İlk başta kaşınızı tarayın. Kaşınızın renginizden 2 ton açık olan farla şablonun tam şeklini kaşınızın üzerine çıkarın. Kaşınızın doğal sınırlarından farklı olarak çıkan yeni şekil bu sayede alt tarafta gölge gibi kalacaktır. Daha sonra üzerinden esas olarak kullandığınız kaş farınız ve açılı kaş fırçanız ile ortadan başlayıp dışa doğru boyayın. Az kalan far ile de başlangıç noktasına doğru boyama yapıp, yeni kaş şeklinize aynada merhaba deyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.