Listerin Gargara Nedir? Faydaları ve Zararları

  Listerin Gargara Nedir? Faydaları ve Zararları

  Listerin Gargara: Ağız ve diş sağlığımız söz konusu olduğunda tek başına dişlerimizi her gün düzenli olarak fırçalamamız, en kaliteli diş macunlarını ve diş fırçalarını kullanmamız; ne yazık ki çoğu zaman yeterli olmuyor.

  Ağzımızda bakteri ve plak oluşumunu önleyebilmemiz, ileride diş çürükleri, diş sararmaları ve diş kaybı ile karşılaşmamız adına kapsamlı bir ağız bakımı yapmamız son derece önem arz ediyor.

  Bu noktada detaylı ağız ve diş bakımı yapabilmemizin yolu, doğru diş macunu, diş fırçası seçmenin yanı sıra diş ipi ve gargara kullanmaktan da geçiyor.

  Şayet dişlerinizi her gün fırçalamanıza rağmen yine de dişlerinizde sararma, kararma, diş taşı oluşumu vb. olumsuz durumlarla karşılaşıyorsanız; bunun asıl nedeninin düzenli olarak gargara yapmamanız olduğunu ifade edebiliriz.

  Bu yazımda tercih edebileceğiniz ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz, kapsamlı diş ve ağız bakımı için gerekli bir ürün olduğunu düşündüğüm Listerin gargara ile ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum.

  İşte, Listerine gargaraya daha doğrusu Listerine gargara çeşitlerine ve kullanımına dair bilmeniz gereken detaylar:

  Listerine Ağız Bakım Ürünleri Ne İşe Yarar?

  130 yılı aşkın uzun bir tarihi geçmişi bulunan Listerine markası, 1876 yılında modern tıbbın ilk kurucuları arasında yer alan Doktor Joseph Lawrence ve Robert Wood Johnson tarafından kuruluyor.

  İlk olarak ameliyathanelerde kullanılan yara temizleme solüsyonu ve dezenfektanlarını üreten ve böylelikle sektöre giriş yapan Listerine; günümüzde dünya çapında pek çok kişinin kullandığı ağız bakım ürünlerini bizlerle buluşturuyor.

  Ağız hijyenini arttırmaya, diş ve ağız sağlığını koruyarak, ağızda bakteri ve enfeksiyon oluşumunu önlemeye yönelik pek çok ağız bakım suyu ve ürünü üreten marka; geniş ürün yelpazesi ile ihtiyaçlarımıza, ağız ve diş problemimize göre kendimiz için en doğru ve en uygun ürünü seçebilmemize olanak tanıyor.

  2008 yılında Türkiye pazarındaki yerini alan, yani 10 yılı aşkın süredir bizlerle hepsi birbirinden etkili ve başarılı ürünlerini buluşturan markanın Cool Mint isimli ürünü 2012, Zero ürünü ise 2013 yılında en iyi ağız bakım ürünü ödülünü kazanıyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Evde Diş Beyazlatma

  Tüm ürünlerini laboratuar ortamında, bilimsel çalışmalar doğrultusunda geliştiren markayı pek çok eczaneden satın alabilme şansımız bulunuyor.

  Ağzımızın içindeki tüm noktalara ulaşarak, yalnızca dişlerimizi değil tüm ağzımızı temizleyebilmemizi mümkün bir hale getiren Listerine ağız bakım ürünleri; dilimiz, azı dişlerimizin çevresi, ağzımızın alt kısmı, diş eti çizgimizin bir bölümü gibi diş fırçasının ve diş ipinin erişemeyeceği noktalara kadar etki ederek, ağız bakımımızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilmemizi sağlıyor.

  Bakterilerin dişlerimize yerleşip, yapışarak plaklara dönüşmesini engelleyen Listerine ağız bakım suyu; besin artıklarını ağzımızdan tamamen uzaklaştırıyor. Bakterileri öldürmenin yanı sıra düzenli kullanım sonucunda ağzımızda yeni bakteri oluşumunu ve bakterilerin daha geniş alanlara yayılımını da önlüyor.

  Kısacası Listerine gargara; diş plak oluşumunu engelleyip azaltmanın, diş çürümelerini en aza indirgemenin yanı sıra bileşenlerinde yer alan nane vb. birtakım maddeler sayesinde ağzımızın daha güzel kokmasını sağlıyor. Bir diğer deyişle ağız kokusunu giderip, önleyerek, bize daha ferah bir nefes sunuyor.

  Listerine Gargara Nedir

  Temel görevi, ağız hijyenini sağlamak olan markanın belirli yani spesifik birtakım ağız ve diş sorunlarına yönelik olarak ürettiği ağız bakım ürünleri de bulunuyor.

  Standart gargara ve ağız bakım sularında yer alan bileşenlerden farklı bileşenler içerebilen bu ürünlerin bir aylık kullanımı ile ağız ve diş eti problemimizden kurtulabilme şansına sahip olabiliyoruz. Lakin bu ürünlerin kullanımı esnasında doz aşımına kaçmaktan mutlaka kaçınmamız da gerekiyor.

  Listerin gargara çeşitlerini her gün dişlerimizi fırçaladıktan ve diş ipiyle temizledikten sonra kullanabiliyoruz.

  Ağız içi flora dengesini hiçbir şekilde olumsuz yönde etkilemediği aksine ağız sağlığını güçlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış olan markanın ürünlerini sizler de gönül rahatlığıyla kullanabilir; ağız, diş ve dişeti sağlığınızı gözetebilir, daha beyaz, sağlıklı ve güçlü dişlere kısa sürede kavuşabilirsiniz.

  Listerine Ağız Bakım Ürünleri:

  Markanın diş çürümelerini önlemeye yönelik olarak geliştirilen, hassas dişler için özel olarak tasarlanan, daha beyaz dişlere sahip olabilmenizi mümkün kılan birden çok ürünü bulunuyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  20 lik Diş Çekimi Sonrası Ağrı ve Kanama

  Markanın en çok tercih edilen gargara çeşitlerini aşağıdaki şekilde kısaca özetleyebiliriz:

  • Listerine Zero 

  Herhangi bir şekilde alkol içermeyen, bu yönüyle alkol ve katkı maddeli bir ürün kullanmak istemeyen kişilere hitap eden Listerine Zero; diş minesini güçlendirmenin yanı sıra diş plaklarını azaltıyor.

  Üründe mentol, timol, ökaliptol gibi birtakım esansiyel yağlar ve florür bulunuyor.

  Ürün, 250 ya da 500 mllik şişelerde satışa sunuluyor.

  • Listerine Total Care Zero

  Komple ağız hijyeni vaat eden, 6 farklı etkiye sahip olan, tıpkı Listerine Zero gibi alkol içermeyen ürün; diş etlerini güçlendirmenin, plak oluşumunu önlemenin yanı sıra dişlerin kendi doğal parlaklığını korumasına da yardımcı oluyor.

  • Listerine Tooth and Gum Defence

  Diş çürümelerini önlemeye yönelik olarak geliştirilen ürün, ferah nane aroması ile çürüklerle savaşmanın yanı sıra nefesimizi tazeliyor.

  Özellikle diş çürümesini engellemeye yönelik bir gargara kullanmayı düşünüyorsanız, bu ürünü tercih edebilirsiniz.

  • Listerine Cool Mint

  Daha ferah ve güzel bir ağız kokusu vaat eden, içerisindeki yoğun nane aroması sayesinde gün boyu taze ve temiz bir nefes sunan ürünü ağız kokusu şikayetinizi gidermek amacıyla kullanabilirsiniz.

  • Listerine Hassasiyet için Geliştirilmiş Koruma

  Diş ve diş eti hassasiyeti bulunan kişiler için özel olarak formüle edilen ürün, diş eti kanamalarını minimize ediyor.

  Diş eti hassasiyetini tedavi edici bir yönü bulunan, ülkemizde tedaviye yönelik ilk ağız bakım ürünü ve gargara olma özelliği taşıyan ürün kullanıldığı anda ağız boşluğundaki kalsiyumla etkileşime girerek, kristal haline dönüşüyor ve hassasiyeti gideriyor.

  Ancak ürünün böbrek hastaları, böbrek taşından muzdarip olanlar, hiperoksalüri hastaları, C vitamin takviyesi kullanan kişiler ya da emilim bozukluğu olan hastalar tarafından kullanılmaması gerekiyor.

  Sizde diş eti hassasiyetinin mevcut olduğunu düşünüyor ve bu ürünü kullanmak istiyorsanız; öncelikle ürünü kullanmaya yönelik herhangi bir sağlık sorununuzun olup olmadığını öğrenmek adına mutlaka doktorunuza danışmalısınız!

  • Listerine Advanced Whıte

  Daha beyaz ve parlak dişlere sahip olmanın düşünü kuran, sigara ve kahve kullandığı için dişleri sürekli sararan kişilerin tercih edebileceği bu ürün, içeriğindeki etanol sayesinde dişteki mevcut lekelenmeleri gidermenin yanı sıra dişte yeni leke oluşumunu da önlüyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kanal Tedavisi

  Dişleri güçlendirerek, dişlerimizi, diş etlerimizi ve ağzımızı derinlemesine temizleyen ürünü dişlerinize doğal bir parlaklık ve beyazlık kazandırmak adına tercih edebilirsiniz.

  listerine ağız bakım suyu

  Listerine Gargara Faydaları

  Listerine gargara yada ağız bakım suyu kullanmak artık neredeyse bütün diş doktorlarının önerdiği ağız temizleme suyudur. Ağız içerisinde bakteri ve mikrop oluşmasını önleyen ağız bakım suyu faydaları ağız ve diş sağlığı için önemlidir.

  Listerine Gargara Nasıl Kullanılır?

  Listerine ağız bakım ürünlerini kullanırken birtakım noktaları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

  Ürünleri günde 2 sefer sabah ve akşam olacak şekilde kullanabiliyorsunuz. Ancak 12 yaş altındaki çocuklarınızın günlük ağız bakımında gargara kullanmanız tavsiye edilmiyor.

  Bununla birlikte diş macunu dışında florür içeren başka diş bakım ürünleri kullanıyorsanız da Listerine ürünlerini kullanmadan önce diş hekiminize danışmanız gerekiyor.

  • Listerine gargara kullanımı:

  Üründen 20 ml yani yaklaşık 4 tatlı kaşığı olacak şekilde bir bardağa dökün.

  Ardından bu suyla ağzınızı yarım dakika boyunca güzelce çalkalayın. Sonrasında ağzınızdaki suyu tükürün.

  Ürünü sulandırmadan yani şişedeki suya normal su eklemeden kullanın.

  Ürünü hiçbir şekilde içmeyin ve ağzını çalkalarken suyu yutmamaya çalışın.

  UYARI: Listerine Advanced White gargarayı diğer gargaralardan farklı olarak 10 ml olacak şekilde kullanmalı ve ağzınızı bir dakika boyunca çalkalamalısınız!

  Listerine Eczane Fiyatı:

  Ürün fiyatı, hangi gargarayı aldığınıza ve ürünün kaç ml olduğuna göre değişiklik gösterebiliyor.

  Listerine fiyatı 15 TL’den başlayıp, 25 TL’ye kadar yükselebiliyor. Bununla birlikte internetteki eczanelerden birden çok Listerine gargara satın almak istediğinizde yani toplu alışveriş yaptığınızda indirim fırsatlarından yararlanabiliyorsunuz.

  Bu yazımda kısaca Listerine gargara faydaları nelerdir? Listerine gargara nasıl kullanılır? sorularını yanıtlamaya çalıştım.

  Ağız sağlığınızı gözetmek, erken yaşlarda dişlerinizde çürüme, diş kaybı, sararma, lekelenme vb. problemlerle karşılaşmamak adına en kısa sürede size en uygun Listerine gargara çeşitlerini kullanmaya başlamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

  Listerine Gargara Zararları

  Ağız bakım sularını uzun süre bilinçsiz olarak kullanmak faydadan çok zarar verebilir. Diş ve ağız bakımı için uzun süre kullanmak isteyenler mutlaka diş doktorunuzun size önerdiği süre boyunca kullanmanız önerilir.

  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.