Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Diş Ağrısını Geçiren Dua

Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Diş Ağrısını Geçiren Dua

Diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısına ne iyi gelir sorusunu dişlerimiz şiddetli ağrımaya başladığında sıklıkla araştırmaktayız. Geçenin bir yarısında yada hafta sonu ağrımaya başlayan diş ilk iş olarak diş doktoruna gitmeye yönlendirse de gece olması yada hafta olmasında dolayı geçici çözüm aramamıza neden olmaktadır. Sözü fazla uzatmadan sizlere diş ağrısın ne iyi gelir, diş ağrısı nasıl geçer geçici çözüm önerileri sunarak yardımcı olmaya çalışacağım.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Diş ağrısını evde geçirmek için bazı etkili yöntemler bulunmaktadır. Unutulmaması gereken husus ise bu vereceğimiz yöntemler ağrıyı geçici olarak durdurmaktadır. Diş ağrısından kurtulmak için mutlaka bir diş doktoruna gitmeniz gerekmektedir. İşte diş ağrısını nasıl durur, diş ağrısı nasıl geçer evde yapabileceğiniz yöntemler;

 • Diş ağrısında yapılacak ilk yöntem dişlerin diş ipi ile temizlenmesi ve dişlerin fırçalanmasıdır. Dişlerin arasına giren yemek artıkları diş ağrısana neden olur.
 • Genelde diş ağrısının akşam artmasının bir nedeni ise diş ağrısına neden olan bölgede ısı artışı olmasıdır. Kişi uzandığında kan akışı daha hızlandığı ve ısının artığı için gece diş ağrısını daha şiddetli hisseder hatta oturur pozisyonda ağrı azalmaktadır. Eğer böyle bir ağrı ile karşı karşıya kalırsanız ağrıyan dişe soğuk uygulamak ağrıyı dindirecektir. Çene bölgesine uygulanacak soğuk su ya buzlar ağrıyı dindirecektir.
 • Şiddetli diş ağrısını geçirmek için sirkeli su yada tuz su ile gargara yapmak ağrısının dinmesini sağlayacaktır. Ayrıca ağızda bulunan bakterilerinde yok olmasını sağlar.
 • Diş ağrısı uzandığınız zaman daha şiddetli olur. Kalbin çok fazla kan pompalaması diş hem zonglamasına hemde şiddetli ağrımasına neden olur.Uzanırken daha yüksek yastıklar seçmeye özen gösterin.
 • Diş ağrısı geçirmek için karanfil yağı çok etkilidir. 1 yada 2 damla karanfil yağını pamuğa damlatın ve ağrıyan dişinizin üzerine koyun. Eğer karanfil yağı yoksa direk olarak karanfil tanelerinide ağrıyan dişinizin üzerine koyup dişin uyuşmasını sağlayabilirsiniz. Ağız kokusunu gideren, bakterileri yok eden karanfil dişin uyuşmasını sağlayarak ağrıyı yok edecektir.
 • 2 Diş sarımsağı iyice ezdikten sonra ağrıyan dişin üzerine koyun ve belli bir süre bekleyin.

Diş ağrısını geçirmek için karanfil yağı yada tohumu çok etkili yöntemler arasındadır. Ağrı çok şiddetli ise ilk olarak sirkeli su ile gargara yaptıktan sonra karanfili uygulayabilirsiniz. Ağrı her tekrarladığında bu işlemleri tekrar yaparak diş ağrısını geçici olarak durdurabilirsiniz.

Evde Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Ansızın tutan diş ağrısını kolay yollardan geçirmek için evde deneyeceğimiz yöntemler kısa sürede ağrının geçmesine yardımcı olacaktır. Diş ağrıda iyi gelen doğal yöntemle

 • Biber ve Tuz
 • Sarımsak
 • Karanfil
 • Soğan
 • Sıcak Tuzlu Su

Yukarıda saydıklarımız bitkisel ve doğal yöntemler diş ağrına iyi gelen diğer yöntemler arasındadır. Ağrıyan diş üzerine uygulayarak diş ağrısı dindirmeniz mümkündür.

Kesinlikle kulak dolma bilgilerle dişlerinizin üzerine Alkol ve kolonya kesinlikle koymayınız. Diş etlerine ve diş minesine zarar veren bu yöntem dişlerin daha şiddetli ağrımasına neden olabilir.

Diş Ağrısını Geçiren Dua

Diş ağrısını geçirmek için okunacak dua diş ağrısını geçirmektedir. Dişlerinizi ağrısını geçirmek evde denecek yöntemlerin yanında diş ağrısı için dua okuyarak diş ağrısını geçirmeniz mümkün.

Diş ağrısında eliniz ağrıyan bölgeye koyarak;

3 defa eüzü besmele çektikten sonra

Ezü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri m еcidu vе uhziru

Manası: Vücudumda bulunan hastalığın şerlerinden Allahü Teala’nın kudret ve izzetine sığınıyorum.

Diş ağrısını geçirmek için sizlere doğal ve etkili yöntemlerde bahsetmeye çalıştım. Diş ağrısa iyi gelen pek ok yöntem bulunmasına rağmen mümkün oldukça etkili ve doğal yöntemlerden seçim yaptım. Eğer dişleriniz ağrıyorsa geçiçi yöntemler yerine mutlaka bir diş doktoruna gitmekte fayda vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.