Günde 1 Kilo Verdiren Kahve Diyeti Nedir? 7 Günlük Kahve Diyet Listesi

Günde 1 Kilo Verdiren Kahve Diyeti Nedir? 7 Günlük Kahve Diyet Listesi

Günde 1 Kilo Verdiren Kahve Diyeti Nedir? 7 Günlük Kahve Diyet Listesi Zayıflamak ve bunu yağ yakarak doğal şekilde başarmak istenler için metabolizmayı canlandıran yiyecekler ve içecekler hakkındaki araştırmalara her geçen gün bir yenisinin daha eklendiğini söyleyebiliriz. Metabolizmayı hızlandıran gıdalar arasında şüphesiz en çok tükettiklerimizden ve en çok sevdiklerimizden biri olan kahve ise artık kahve diyeti ile hayatımıza hiç olmadığı kadar etkili bir giriş yapabilir. Siz de 7 günlük kahve diyet listesi ile çok daha ince ve sıkı bir vücuda sahip olmak, en önemlisi tamamen doğal ve sağlıklı şekilde kilo vermek için hemen şimdi bizi takip edebilirsiniz.

Kahve Diyeti Nedir?

Diyet listesine bolca Türk kahvesinin eklenmesi ve zararlı olduğu bilinen tüm yiyeceklerin çıkarılmasına dayanan kısa süreli bir beslenme şekli olan kahve diyeti yorumları incelediğiniz anda farkını anlayacağınız türden bir diyet. Ayrıca pek çok ünlü ismin de yer yer hızlı kilo vermek için başvurduğu bilinen bu diyet, sade kahve içmeyi sevenlerin uygulamaktan çok hoşlanacağı bir listeye sahip.

Türk kahvesi her ne kadar bu diyete adı verecek kadar odak noktasında olsa da Türk kahvesinin bulunamadığı veya pişirilemediği anlarda diyeti yapanlar için şeker ve krema içermeyen diğer kahve türlerinin de tüketimi uygun görülmekte. Pek çok kişinin zayıflama hayalini kolaylaştırmak adına bu gibi alternatiflere yer verilen diyetle 1 hafta içerisinde vücuttaki ödemden ve elbette birkaç kilo da yağ fazlalığından kurtulmak mümkün olabiliyor.

Kahve Diyetinin Faydaları Nelerdir?

İçerisinde yoğun miktarda kafein bulundurduğu için metabolizmayı hızlandırma ve kilo verme sürecini kolaylaştırmada oldukça etkili bir içecek olan Türk kahvesi zaten pek çok diyet listesinde ve diyetisyen önerisinde kendine yer buluyor. Ancak sağlıklı şekilde pişirilmesi ve ideal miktarda tüketilmesi son derece önemli olduğu gibi aç kalmadan kilo vermeye yardımcı olan kahvenin sağlık için de önemli faydaları bulunuyor. Türk kahvesinin faydaları listesine kısaca göz atacak olursak;

  • Bol miktarda antioksidan içerdiği için vücuttaki toksin etkili maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır.
  • Spordan 30 ila 40 dakika öncesinde içmek, antrenmanda yakılan yağ miktarını arttırmaktadır.
  • Kanser ve tümör öncülü hücrelerin ilerlemesini durdurmaktadır.
  • Sabah saatlerinde kahve tüketmenin bilince, zihin sağlığına ve konsantrasyon becerisine iyi geldiği bilinmektedir.
  • Dolaşım sağlığı için öneriler arasında sayılan Türk kahvesinin kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalini azalttığı biliniyor.
  • Tip II diyabet hastalarında kan şekerinin dengelenmesine yardımcı oluyor.
  • Karaciğer sağlığını koruyarak iç yağlanmanın önüne geçebiliyor.
  • İdrar üretimini ve boşaltımını kolaylaştırdığı için böbrek ve safra taşı oluşumunu engelleyebiliyor.

Kahve Diyeti Nasıl Yapılır?

Emziren annelerin, düzenli ilaç kullananların, kronik rahatsızlığı olup özel beslenme programlarına sadık kalması gerekenlerin ve hamile kadınların uygulaması önerilmeyen bu diyet, toplam 7 gün boyunca devam etmekte, sağlığınız için yine doğal, taze ve sağlıklı besinlerin odak noktasında olduğu standart beslenme rutinine dönüş için maksimum 1 hafta diyete devam edilmesi önerilmektedir. Uygulamadaki başarınıza ve metabolizma hızınıza bağlı olarak tam 5 kiloya kadar zayıflamanızı sağlayabilecek olan 7 günlük kahve diyeti listesi ise şu şekildedir:

1.Gün

Kahvaltı: 1 fincan şekersiz Türk kahvesi,2 ince dilim tam buğday ekmeği ve kaşarla yapılmış sandviç

Öğle yemeği: 2 adet haşlanmış yumurta, yanında 1 dilim tam buğday ekmeği

Akşam yemeği: Bol yeşillikle hazırlanan yağsız salata, 3 adet ızgara kuzu pirzola

2.Gün

Kahvaltı: 1. günün aynısı

Öğle yemeği: Bol marulla hazırlanan yeşil salata ve 3 adet ızgara köfte

Akşam yemeği: 1 bardak ayran ve 8 kaşık sebze yemeği

3.Gün

Kahvaltı: 1. günün aynısı

Öğle yemeği: 2 adet yumurta ile 1 dilim tam buğday ekmeği

Akşam yemeği: 2 bardak ayran ve sevilen bir sebze yemeğinden bir porsiyon

4.Gün

Kahvaltı: 1 fincan sade Türk kahvesi, 2 ince dilim peynir, 1 adet domates, 2 dilim tam buğday ekmeği

Öğle yemeği: 2 tane haşlanmış yumurta ile 1 tabak kıvırcık salata

Akşam yemeği: Arzu edildiği kadar taze mevsim meyvesi

5.Gün

Kahvaltı: 1 fincan şekersiz Türk kahvesi, kaşarlı sandviç

Öğle yemeği: 1 adet ızgara balık ve mevsim salata

Akşam yemeği: 1 kase cacık ve 1 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği

6.Gün

Kahvaltı: 1 fincan şekersiz Türk kahvesi ve kaşarlı domatesli sandviç

Öğle yemeği: 1 kase yağsız yoğurt ve 1 porsiyon ızgara tavuk

Akşam yemeği: 1 bardak ayran ve 1 porsiyon sebze yemeği

7.Gün

Kahvaltı: 1 fincan şekersiz Türk kahvesi ve 1 adet yağsız peynirli sandviç

Öğle yemeği: 1 bardak ayran ve 2 adet biber dolması

Akşam yemeği: 1 kase cacık ve 2 adet ızgara tavuk but

Kahve Diyeti Yapanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Her beslenme programı için söz konusu olduğu üzere kahve diyeti yapanlar da bu beslenme tarzına özgü bazı kurallara dikkat etmeli, böylece sağlıklarını korurken diyetten daha çok fayda görebilmeleri mümkün olmaktadır.

Öncelikle diyet boyunca içilen kahvenin şekersiz olmasına dikkat edilmeli, aksi halde kilo vermek yerine kilo alınabileceği unutulmamalı, dileyenlerin aroma ile çeşitlilik sağlamak için tarçın gibi baharatlarla lezzetini renklendirebileceği kahve ile tarçınlı kahve diyeti yorumu getirmeleri mümkün olmaktadır. Ara öğünlerde ise kahvenin yerine bitki çayı tüketmek yine metabolizma hızlandırıcı etki göstermekte, özellikle yeşil çay bu konuda iyi bir takviye olmaktadır.

Diyetin en az kendisi kadar önemli bir diğer konu da diyet sürecindeki hareketlilik olmakta, bu sürede ne kadar aktif ve hareketli olursanız sağlıklı şekilde vereceğiniz kilolar o denli fazla olmaktadır. Diyeti uygularken yalnızca hareketsizlikten değil abur cubur, fast food, hazır gıda ve asitli içecek tüketiminden de uzak durulmalıdır.

Diyet her ne kadar tamamen doğal içeriklere ve sağlıklı yaşam önerilerine dayansa da herkesin farklı bir bünyeye sahip olduğunu ve aynı listeden herkesin farklı sonuçlar alacağını unutmamak gerekmekte, fikir edinmeniz için oluşturulan örnek listenin size uygunluğu konusunda uzman onayı almanız gerektiği de unutulmamalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.