Fucidin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Fucidin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Fucidin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Sivilce ve cilt sorunlarının tedavisinde sıklıkla kullanılan fucidin etken maddesi fusidik asittir. Sivilce, iltihaplı sivilce ve cilt yaralarında sıklıkla reçete edilen fucidin enfeksiyon ve bakteri oluşmasını önleyerek sütün sorunların kısa süre ortadan kalkmasını sağlar.

Fucidin Krem Nedir

FUCİDİN 20g’lık alüminyum tüplerde sunulur. FUCİDİN’in etkin maddesi olan Fusidik asit; bir antibiyotik olup bir çok mikroorganizma üzerinde güçlü antibakteriyel (bakterileri tahrip eden veya onların çoğalmasını engelleyen) etkiye sahiptir.

FUCİDİN’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Fucidin Krem Ne İşe Yarar

Fucidin Krem’in sivilceleri yok etme özelliğine ek olarak bakteri oluşumunu önler. Bu yolla zararlı bakteriler cildinize yerleşip çoğalamaz. Böylelikle sivilce oluşumu önlenir. Fucidin Krem’in standart uygulama süresi yirmi bir gündür. Fucidin Krem ile tedaviye başlayan bireylerde ilk gün fayda etmeye başlamaktadır. İlaçtan verim alındığı taktirde uygulamaya ara vermeden devam edilmelidir. Herkesi düştüğü hataya düşüp ilaçtan verim alır almaz kullanıma son vermek son derece yanlış bir davranıştır. Uygulamaya ara vermek cilt üzerinde yer edinen bakterilerde bağışıklık sistemini geliştirerek bir sonraki tedavi sürecinde etki alınmamasına neden olabilir. Bu sebeple ürünün uygulama süreci eczacının talimatları ve Fucidin Krem üretici firmasının kutu üzerine yazmış olduğu şekilde devam etmelidir.

Fucidin kreminin dudak ve göz çevresine sürülmemesi önerilir. Sivilceler için geliştirilen bu krem oldukça etkili bir antibakteriyeldir. Buna dayanarak, enfeksiyonlu Egzama, enfeksiyon yoluyla gelişen deri sivilceleri, kıl kökü iltihaplanmaları ve ter bezlerinde gelişen iltihaplanmalarda kullanılmaktadır. Fucidin krem ne işe yarar sorusuna cevap vermek gerekirse ilk işe yaradığı alan sivilcelerdir

Fucidin Kremi İçeriği

Fucidin Sivilce kremi fusidik asit içermektedir. Fusidik asit içerdiği diğer karışımlarla birlikte ciltte meydanda gelen kızarıklıkları ortadan kaldırır. İltihap üreten bakterileri yok edip üremesine engel olur. Bunlara ek olarak Atopik Egzama hastalığında tedavi edici bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Güneş ışığına maruz kalmaktan meydana gelen semptomları önler. Kaşıntılı iltihap durumlarında Fucidin Sivilce Kremi çözüm içerikli bir ilaçtır.

Fuciden Krem Kullanıcı Uyarıları

Fucidin Sivilce Kremi doktor gözetiminde kullanmalısınız. Sağdan soldan duyduğunuz söylentileri dikkate almamalısınız. İlacın içeriğinde alerjiniz olan maddeler olup olmadığını kontrol etmeden kullanmamalısınız. Fucidin ile sivilce tedavisine başladığınız günü takip eden 3-4 gün içerisinde bakterilerin cildinizden kovulmuş olması gerekir. Böyle bir durum gerçekleşmediği taktirde muhakkak bir doktora müracaat etmelisiniz. Tedavi süresinde teninizi tahribattan, kalitesiz sabunlardan ve direkt olarak güneş ışığından uzak tutmalısınız. İlacı çocukların ulaşamayacakları yerlerde serin ortamlarda saklamalısınız. Hamilelik dönemindeki hanımların, emzikli annelerin kullanmaması gerekmektedir.

Fuciden Krem Nasıl Sürülür

Fucidin Kremi reçetelendirildiği şekilde uygulanmalıdır. Cilt tipine göre kullanım şekli değişkenlik gösterebilir. Doktorunuz veya eczacınızın tavsiye ettiği şekilde uyguladığınız takdirde kısa sürede randıman alacağınızı söyleyebiliriz. Piyasa da satışa sunulan kremlerin çoğu düzenli kullanımda fayda etse de Fucidin krem bu kremlerden daha etkilidir. Fucidin krem doktorunuzun tavsiyesi üzerine günde 2 yada 3 defa sivilce olan bölgeye sürülür.

Fucidin Krem Yan Etkileri

Piyasaya sürülen tüm ilaçların belirli yan etkileri görülmektedir. Fucidin krem de; ciltte incelme, karın ağrısı ve boğaz şişmesi etkileri görülür. Sayılan bu etkiler dışında herhangi bir etki görüldüğü durumda en kısa sürede bir doktora görünmelisiniz. Yukarıda saydığımız etkilere rastladığınızda ilacı yazdırdığınız doktorunuza bunu bildirmelisiniz. Fucidin krem kullanan bireylerin hemen hemen hepsi tedaviden olumlu sonuç aldığını ve ciltlerinin oldukça pürüzsüz bir hal aldığını ifade etmektedir.

Fucidin Krem Kullananların Yorumları

Fucidin krem ne işe yarar, sorusuna cevap verdikten sonra  fucidin krem kullananlar yaptıkları yorumları sizler için derledik.

  • Koltuk altımda kararma vardı onun için almıştım, internette sivilcelere iyi geldiğini de okudum gerçekten işe yaradı.
  • Epilasyon sonrası denedim bu krem sivilcelerimi tamamen yok etti.
  • Yüzüm için lazere gidiyorum yaklaşık olarak 1 senedir kullanıyoruz iğne izlerini ve sivilceleri yok ediyor.
  • Ağda sonrası her zaman sivilce çıkardı artık ağda sonrası sivilce olmaması için fucidin krem sürüyorum

Fucidin Krem Fiyatı

Fucidin sivilce kremi etkisi büyük ama fiyatı ise çok uygundur. Reçete ile satılan Fucidin krem fiyatı eczanelerde 12 TL’ye satılmaktadır.

Fucidin Krem Hakkında Tüm Sorular

Fucidin krem ayak mantarına iyi gelir mi

Mantar enfeksiyona iyi gelen fucidin krem ayak mantarına doktor önerisi olmadan asla kullanılmamalıdır.

Fucidin krem ağız içine sürülür mü

Fucidin krem yada fucidin pomad asla bilinçsiz olarak ağız içi yaralarına kullanılmaz.

Fucidin krem bebeklerde kullanılır mı

Bebeklerde yada çocuklarda kesinlikle kullanılmaz.

Fucidin krem dudağa sürülür mü

Fucidin krem uçuk yada dudak yaralarında çok az miktarda sürülür.

Fucidin krem genital bölgede kullanılır mı

Fucidin krem genital bölgeye ince tabaka halinde doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanılması gerekmektedir.

Fucidin krem günde kaç kez kullanılır

Sorunlu bölgeye 2 yada 3 defa kullanılması gerekmektedir.

Fucidin krem kortizon içerir mi

Fucidin krem yada fucidin pomad kortizon içeren kremlerden değildir.

Fucidin krem reçetesiz alınır mı

Krem eczanelerde reçeteli olarak satılmaktadır. Doktorunuza danışarak alabilirsiniz.

Fucidin krem vajinal mantara iyi gelir mi

Vajinal mantar için doktorunu size bu krem yerine vajinal mantar kremlerini önerecektir.

Fucidin krem ile pomad arasındaki fark

Krem yada pomad arasında farkı öğrenmek için Krem ile Pomad Arasında Ne Fark Var yazımızı inceleyebilirsiniz.

Fucidin krem yüze sürülür mü

Krem yüze sadece sorunlu bölgeye sürülür kesinlikle bütün yüze sürülmez.

Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.