Ofiste Makyaj Nasıl Yapılır?

Ofiste Makyaj Nasıl Yapılır?

İş hayatında fark yaratmak çok önemlidir. Sadece bilgi birikimiz ya da çalışkanlığınız bazen yeterli olmayabilir. Aynı zamanda dış görünüşünüz de insanların sizi farklı algılamasına yardımcı olacaktır. Giyim tarzınız, temizliğiniz kadınlar için de makyaj çok önemlidir. Hayatınızın büyük bölümü en azından çalışan kadınlar için ofis ortamında geçmektedir. Bu durum için ofis makyajı gerektiği şekilde yapmak ve gün içerisin de yaşadığınız tüm zorlu şartlara göğüs germesini sağlamalısınız.

Bu durum için sabah çok erken bir saatte kalkmakta ve hazırlığınızı yapmaya başlamalısınız. Peki, tam olarak ofis makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabını tam olarak bilen kaç kişi vardır. Bilenler mutlaka olacaktır. Biz hem bilenlerin bilgilerini tazelemeleri sağlamak hem de bilgisi olmayanlara yardımcı olmaz için bu yazıyı hazırladık.

Ofiste Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis makyajında önemli olan dikkatli bir şekilde hareket etmektir. Örneğin yüzde bir kusur olduğu zaman kadınlar fondöten kullanmaktadır. Ancak ofis makyajında bu durumdan kaçınılmalıdır. Gerektiği durumlarda kullanılmalıdır ancak fazlasından kaçınılmalıdır. Bunun için fazla sürdüğünüz fondöteni yüzünüzden fırça yardımı ile almalısınız.
Göz etrafına yapılan makyaj bu makyaj çeşidinde çok dikkat çekmeyecek şekilde yapılmalıdır. Bunun için gri, bronz ve kahverengi tonlar tercih edilebilir. Bu tonların yardımı ile göz etrafınıza makyaj yapmak sizin için yeterli olacaktır. Ardından rimeli kullanarak gözlerinizi daha belirgin hale getirmelisiniz.

Göz etrafına yapılan makyaj gibi yakanlara sürülecek olan makyaj malzemelerin için de fazla ışıltı olmalıdır. Sade ve mat renkler ilk önceliğiniz olmalıdır. Bu makyajı yaparken unutmamanız gereken genellikle resmi bir ortamda bulunacağınızdır. Dikkat çekmek için bilginiz ve çalışkanlığınızı kullanmanız yükselmeniz için size daha yardımcı olacaktır.

Ruj kullanımında ten rengini yakın olan rujları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Kesinlikle açık ruj tonları tercih edilmemelidir. Eğer ruj yerine farklı bir malzeme kullanarak burayı geçmek istiyorsanız dudak parlatıcılarını tercih edebilirsiniz. Bu makyajda önemli olan detay gün içinde tekrar sizi uğraştırmayacak şekilde hazırlığın yapılmasıdır. İş temposu içinde akmalar ve bozulmalara karşı dikkatli bir şekilde ofis makyajı yapmalısınız.

Çantanızda Bulunması Gereken Makyaj Malzemeleri

Çalışan bir bayansanız ve bütün gününüz yoğun geçiyorsa çekmecede yada çantanızda mutlaka bulunması gereken makyaj malzemeleri vardır. Öncelikle çekmecenizde ayna bulunmalıdır bu sayede ara sıra makyajınızı kontrol edebilirsiniz, genellikle bir süre sonra yüzünüzde özelikle alın, burun ve çene bölgesinde yağlanma olacağından transparan pudra sizin en büyük yardımcınız olabilir transparan pudra ile yüzünüzde yağlanan ve parlayan bölgeleri kapatabilirsiniz. Aniden ortaya çıkan ve kötü bir görüntüye sebep olan sivilceler içinde naturel kapıtıcı sizin en büyük kurtarıcınız olabilir. Ayrıca makyaj kalıntılarını silmek içinde bir tane fırça ofisteki çekmecenizde bulunsun.

Beklenmedik durumlar için her zaman hazırlıklı olmak lazım bundan dolayı makyaj cantanız her zaman yanınızda olsun. Son anda çıkan iş yemekleri yada toplantılar için pratik olarak yapacağınız makyaj sizlerin kurtarıcı olacaktır. İş sonrası çıkan zamansız plan için çantanızda koyu bir krem, göz farı ve kırmızı yada bordo renk ruj bulunmalıdır. Bu makyaj malzemeleri ile kısa sürede sadece alıcı bir makyaj yapıp güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.