Eşek Sütü Sabunu Neye İyi Gelir? Cilde ve Saça Faydaları

Eşek Sütü Sabunu Neye İyi Gelir? Cilde ve Saça Faydaları

Eşek Sütü Sabunu Neye İyi Gelir? Cilde ve Saça Faydaları; Eşek sütünün anne sütüne en yakın sütlerden biri olduğu ve sağlığa sayısız faydası bulunduğu uzun yıllardır bilinmektedir. Eşek sütünden yapılan eşek sütü sabunu hem cilde hemde saça faydası son günlerden pek ünlü tarafından tercih edilmesi ile bir anda gündem oldu.

Eşek sütü sabunu özellikle kışın kuruyan, çatlayan ve yıpranan cilde bakım yaparak cildi koruduğu bilinmektedir. Pek çok kozmetik üründe ve kremde kullanılan eşek sütü özellikle sabun yapımında daha çok tercih edilmektedir. Günlük kullanıma uygun olan eşek sütü sabunu yaşlanma etkilerini geciktiren, kırışıklıkları önleyen ve cilde bakım yapan etkisi vardır.

Gerçek yani doğal eşek sütü sabunu cilt hastalıklarını önleyip yok ettiği gibi cilde güzellik katan yumuşaklık ve nemlilik veren etkisinden dolayı tercih edilmektedir. Pek çok kişinin ismini yeni duyduğu eşek sütü sabununun cilde faydaları, saça faydaları ve yüze faydaları hakkında sizlere bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağım. Eşek sütü sabunu nasıl kullanılır, eşek sütü sabunu neye iyi gelir sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Eşek Sütü Sabunun Cilde Faydaları

Eşek sütü yaş kalsiyum,A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, C vitamini ve E vitamini, magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, çinko, sodyum bakımdan oldukça zengindir. Eski çağlardan beri kullanılan eşek sütü özellikle Mısır Kraliçesi Kleopotra’nun gençlik ve güzellik sırı olduğu bilinmektedir.

Günlük çok az miktarda elde edilen eşek sütü ortalama olarak dişi eşekten 0.20 litre olarak alınmaktadır. Bu sebepten dolayı fiyatı oldukça yüksek olan eşek sütü gibi eşek sütü sabunu da oldukça pahalıdır. İşte eşek sütü sabununun bilinmeyen faydaları;

 • Cildi besler ve onarırır
 • Cilt lekelerini ve sivilce izlerini yok eder
 • Ten renginin açılmasını sağlar
 • Gençleştirici etkisi vardır. Yaşlanma etkilerini geçiktirir
 • Sedef hastalığına iyi gelir
 • Egzama sorunun ortadan kalmasını sağlar. Kaşıntılı egzamayı geçirir
 • Cildin daima nemli ve yumuşacık olmasını sağlar
 • Kuru cilde bakım yapar
 • Kızarıklık, tahriş ve yıpranmayı önler
 • Hücrelerin yenilenmesini sağlar
 • Ölü deriyi ciltten uzaklaştırır
 • Cildi derinlemesine temizler
 • Gözeneklerin temizlenmesini sağlar
 • Siyah nokta oluşmasını önler

Daha bir çok sayısız faydası bulunan eşek sütü sabunu cildi sıkılaşmasını sağlar, güneş lekelerine iyi gelir.

Eşek Sütü Sabunun Saça Faydaları

Eşek sütü sabunu cilde faydaları olduğu gibi saça faydası olduğu bilinmektedir.

 • Saçların daha hacimli ve bakımlı olmasını sağlar
 • Kepek oluşumunu önler
 • Saç dökülmesine iyi gelir
 • Saç kıran sorununda etkilidir
 • Kafa derisi kaşıntısını önler
 • Saçların daha yumuşak olmasını sağlar

Eşek Sütü Sabunu İle Saç Yıkanır Mı

Günlük kullanıma uygun olan eşek sütü sabunu ile dilerseniz her banyo sırasında saçınıza sürebilirsiniz. Banyo sırasında ıslak saça sürülerek iyice köpürtülmesi yeterlidir. Köpürdükten sonra parmak uçlarınız ile baskı yaparak saç diplerine masaj yapar şekilde yedirmeniz yeterlidir. Düzenli olarak saçlarını bu sabunla yıkamanız bütün saç sorunların kısa sürede ortadan kalmasını sağlayacaktır.

Eşek Sütü Sabunu Neye İyi Gelir

Eşek sütünün faydaları olduğu gibi sağlığa faydası olduğu bilinmektedir. Özellikle kışın kuruyan cilde en iyi gelen sabunlardan biri olan eşek sütü sabunu cildin soğuktan ve güneşin zararlı etkilerinden koruduğu bilinmektedir. Kışın cildi nemlendirdiği gibi cildin daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Eşek Sütü Sabunu Kullananlar

Eşek sütü sabunu kullanıcı yorumlarını sizler için derlemeye çalıştım. Eşek sütü sabunu kullanalar genelde daha önce ismini hiç duymadıklarını ve tavsiye üzerine kullandıklarını söylemişlerdir. İşte sabun için yapılan bazı yorumlar.

 • Sabunu kullanmaya başladıktan sonra bendeki değişime ben bile inanamadım. cildim yumuşacık oldu bebek poposu gibi
 • Ben her banyoda kesinlikle bütün vücudumu ve saçlarımı artık bu sabun ile yıkamaya başladım. Saçlarım yumuşacık oldu cildim ise daha bakımlı
 • Egzama için tavsiye üzerine kullanmaya karar verdiğim sabun umarım işe yarar çünkü çok pahalı
 • Her gün yüzümü bu sabunla yıkıyorum cildim harika görünüyor
 • Kepekli bir saç yapım var neler yaptım ama kurtulamadım tabi ki eşek sütü sabunu ile karşılaşana kadar.

Eşek Sütü Sabunu Yüze Nasıl Kullanılır

Kullanımı oldukça basit olan bu sabundan etkili sonuç elde etmek için düzenli olarak kullanılmasının yanında kesinlikle değer sabunları asla kullanmamanız gerekmektedir. Sabun iyice köpürdükten sonra ıslak yüze parmak uçlarını ile baskı yapmadan ovalanarak sürülmesi gerekmektedir. Ayrıca banyo sırasında ise saç ve bütün vücuda iyice köpürene kadar sürülür ve iyice yedirilir.

Düzensiz kullanmak arada başka sabun tercih etmek bu sabunun etkilerinin kaybolmasına neden olacağı asla unutulmamalıdır.

Eşek Sütü Sabunu Zararları

Eğer bu sabuna karşı bir alerjiniz yok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapılan bilimsel araştırmalara göre cilde ve saça hiç zararı olmayan eşek sütü sabunu her cilt tipine uygundur.

Eşek Sütü Sabunu Nerelerde Satılır

Eşek sütü sabunu nereden alınır, eşek sütü sabunu nerede satılır sorusunu genelde bu sabunu kullanmaya karar verenler tarafında sıklıkla sorulduğu için cevap vermeye çalışacağım. Sütü gibi sabunu da pahalı olan bu ürünün piyasada son zamanlarda doğal olmayan sahte sabunları satıldığı bilinmektedir.

Doğal eşek sütü sabunu kesinlikle aktarlardan alabileceğiniz gibi eşek sütü ürütimi yapan firmalardan ve büyük kozmetik mağazalardan almanız mümkün. Kesinlikle gerçek eşek sütü sabunu kokusu ile kendini belli eder. Ayrıca gerçek eşek sütü sabunu fiyat olarak çok pahalıdır. Cem Yılmaz, Demek Akalın ve Defne Samyeli dahil pek çok ünlü bu sabunu kullandıklarını söylemişlerdir.

Eşek Sütü Sabunu Sivilceye İyi Gelir Mi

Sabun sivilce ve iltihaplı sivilceye iyi geldiği bilinmektedir. Cilde bakım yapan bu sabun ciltte meydana gelen sivilce ve iltihaplı sivilceyi düzenli olarak kullanıldığında yok ettiği bilinmektedir.

Eşek sütü sabunu cildi beyazlatır mı sorusunun cevabı ise sabun kullanıma bağlı olarak cilt renk tonunda açılma sağlamaktadır. Cilt rengini açan etkisi kullananlar tarafından dile getirilmiştir.

YORUMLAR

 1. Tuana dedi ki:

  Yüzümde sivilcee yaptu normal mi