Cilde İyi Gelen Bitki Çayları

Cilde İyi Gelen Bitki Çayları

Cilde İyi Gelen Bitki Çayları Cilt güzelliği için içeceğiniz içecekler ile güzelliğinize güzellik katmak, cildinizde bulunan sivilce, akne, siyah noktalar cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz. Güzelliğinize güzellik katmak için dışardan alacağınız takviyeler geçicidir, asıl önemli olanı doğal şekilde içeriden takviye yapmaktır. Doğla şekilde cildinize iyi gelen içecekler, bitkileri kullanarak cildinize gereken önemi verebilirsiniz.

Cilde İyi Gelen Faydalı Bitkisel Çaylar

Kolay şekilde marketlerden yada aktarlardan bulabilceğiniz içecekler ile hem vücudunuza gerek önemi verirken, hemde cilt bakımı adına daha sağlıklı olabilirsiniz. Kadınların en çok sorduğu Cilde iyi gelen bitkisel içecekler nelerdir soruna cevabı bu yazımızda bulabilirsiz. İşte Cilde iyi gelen içecekler:

Zencefil Bitki Çayı: Cilt bakımını için etkin olarak kullanılan zencefil çayınında cildi pekçok faydası vardır. çay olarak tüketilen zencefil çayı  cildin nem oranını dengelerken, cildimizde bulunan küçük lekeler içinde çok etkilidir. Hazırladığınız zencefil çayının içerisine bir kaç damla limon sıkarak içebilirsiniz.

Nane Çayı: Hasta olduğumuzda ilk tükettimiz içeceklerin başında gelen nane çayının cildede faydaları vardır. Vücuttaki toksinlerin atılması etkili olan nane çayı cildimizde oluşan çatlaklar yok edilmesi ve tahriş olan cildin yenilenmesi sağlamaktadır. Terlemeyi arttırdığı için gözeneklerin açılmasınıda sağlamaktadır.

Papatya Çayı: Fiyatının ucuz olması heryerde bulunması ve cilde sağladığı sayısız faydalar sebebi ile rahatlıkla tüketebileceğiniz içeceklerin başında gelen papatya çayı sivilcelerin yok edilmesi, tahrip olan cildin yenilenmesi konusunda çok etkilidir ayrıca papatya çayı içen kişiler daha sakın olmaktadır, papatya çayı hem dinlerdirici hemde sakinleştirici etkisi ile bilinmektedir.

Roybos Çayı: Halk arasında kırmızı çay olarakta bilinir. Roybos çayı tam bir C vitamini deposudur. Kış aylarında tüketilmesi sizleri her türlü hastalıktan korurken cildinize fayda sağlamaktadır. Kışın tüketirseniz cildinizin kurumasının önüne geçerken cildinizin nemlenmesinide sağlayabilirsiniz. Parlak ve sağlık bir cilt için günde 2 bardak kırmzı çay içmeniz yeterlidir.

Melisa Bitki Çayı: Kış aylarının başka faydalı bir bitki içeceği olan Melisa çayı cildin yağ ve nem oranını dengeleme kosunuda etkili bir içecektir. Kuru yada çay yapılarak tüketilebilir, hazırladığınız melisa bitki çayının içerisine bir çay kaşığı bal dökebilirsiniz.

Kuşburnu ÇayıBolca tüketilmesi tavsiye edilen içeceklerden biri olan kuşburnu çayı cildi onarırken, çeşitli cilt hastalıklarında etkili olmaktadır. Hergün tüketmenizde fayda vardır.

Adaçayı: Basit hazırlanma şekli ile her evde bulunması gereken bitkisel içeceklerden biridir. Herkes tarafında akçiğeri temizlemesi ve boğaz ağrılarına iyi gelmesi bilirke, cilde olan faydalarını çok az kişi bilmektedir. Adaçayı tüketildiğinde ciltte bulunan lekeler, çatlaklar onarılma süreceni girerken ciltte yenilenir, diğer yandan adaçayı ciltte  detoks etkisi yaratan içeceklerden biridir.

Yasemin Bitkise Çayı: Şifalı bir bitki olan bu çay insanlara enerji verirken ciltte bulunan çukurların kapanması, parlak pürüzsün bir cilt görüntüsü kazanmasını sağlayan içeceklerin biridir.

Rezene Çayı: Bir diğer cilde yararlı içeceklerden biri olan rezene çayı bedenimizden terin atılmasını sağlarken cildin nemlenmesini ve yağ oranının dengelenmesini sağlamaktadır.

Cilde iyi gelen bitki çaylarını sizinle paylaşmaya çalıştık. Bu bitkilerin mümkünse doğal olanlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Hazır olarak paketlerde tek içimlik olarak satılan bitki çayları yerine aktarlardan alabileceğiniz bu bitki çaylarını evinizde kendinizde yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.