Çay Ağacı Kremi Faydaları ve Zararları

Çay Ağacı Kremi Faydaları ve Zararları

Doğanın bize sunduğu mucizeler arasında yer alan, bin bir derde şifa çay ağacının yağından elde edilen çay ağacı yağı kremi; cildimizi gençleştirip, güzelleştirmenin yanı sıra pek çok cilt sorununu da doğal bir şekilde tedavi ediyor.

Melaleuca alternifolia bitkisinin yapraklarının damıtılması ile elde edilen çay ağacı yağının kullanıldığı bu eşsiz nitelikteki krem, cildimizdeki bakteri, virüs ve mikropları yok ediyor, mantar tedavisinde oldukça işe yarıyor.

Çay ağacı yağı özlerinin yer aldığı bu harika krem, yüzümüzün yanı sıra vücudumuzun pek çok bölgesine sürülebiliyor.

Bu yazımızda sedef, egzama, mantar tedavisinde oldukça etkili olan bu harika kremin faydalarına değinmek istiyoruz.

İşte, en yakın zamanda kullanmanızı önerdiğimiz çay ağacı kremine dair bilmeniz gereken ayrıntılar:

Çay Ağacı Kremi Nedir?

Mükemmel bir antiseptik olan bu cilt bakım kremi, cildimizi virüs, bakteri ve mantarlardan arındıran bir krem olmanın yanı sıra cildimizi besleyerek, nemlendiriyor.

Çay ağacı özüyle zenginleştirilen krem, pek çok marka tarafından üretiliyor.

Özellikle Farmasi tarafından üretilen kremler; ülkemizin yanı sıra dünya çapında yoğun bir ilgi görüyor.

Koruyucu, besleyici ve onarıcı bir etki gösteren krem, yara ve yanıkların üzerine sürüldüğünde yara ve yanıkların hızlıca iyileşmesine yardımcı oluyor.

Çay Ağacı Kremi Faydaları

Vücudumuzu nemlendiren, besleyen, onaran bu muazzam kremin cildimize sunduğu mucizevi nitelikteki katkıları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Sivilce ve akneleri tedavi ediyor

Pek çok sivilce kreminin bileşenlerinde yer alan çay ağacı; sivilcelerin üzerine sürüldüğünde bakteri ve mikropları öldürüyor.

Aknedeki iltihaplanmanın daha geniş alanlara yayılımını durduruyor.

Düzenli olarak kullanıldığında akne ve sivilcelerde gözle görülür bir iyileşmeye tanık olmanıza olanak tanıyor.

 • Egzamayı iyileştiriyor

Ciltte kaşıntı, şişme, kızarıklık ile belirgin, cildin oldukça kötü görünmesine neden olmanın yanı sıra deride kaşıntıya yol açan egzamanın tedavisinde üstün bir performans sergileyen çay ağacı kremi; derideki egzamalı bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı kesiyor, şişliği indiriyor, kızarıklığı alıyor.

Kısacası hastanın hem cildini güzelleştiriyor hem de kendini daha iyi hissetmesini sağlıyor.

 • Sedefe iyi geliyor

Tıpkı egzama gibi hastaları oldukça rahatsız eden bir diğer cilt problemi olan sedefin tedavisinde başvurabileceğiniz çay ağacı kremi, sedef semptomlarını ciddi ölçüde hafifletiyor.

Sorunlu bölgeye günde 3 defa sürülen krem; hastalığın birkaç ay içerisinde iyileşmesine aracılık ediyor.

 • Uçuk ve çıban tedavisinde işe yarıyor

Hemen hemen her türlü deri iltihaplanmasına iyi gelen çay ağacı yağı kremi; uçuk ve çıbanların tedavisinde de işe yarıyor.

Dudak ve ağız kenarında ansızın beliren uçuk ve çıbanların yanı sıra vajinal bölgede çıkan uçukların tedavisinde de bu kremden yararlanabilirsiniz.

Günde iki sefer derideki sorunlu yere bu kremi sürerek, çıban ve uçukların iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

 • Tırnak mantarlarını öldürüyor

Tırnak kalınlaşmasının ve tırnak batmasının en yaygın nedenleri arasında bulunan tırnak mantarlarıyla mücadele eden krem; tırnak sararmasını, iltihaplanmasını ve şişmesini tedavi ediyor.

Tırnak diplerine yerleşen bakteri ve mikropları öldürmenin yanı sıra tırnaklarımızı nemlendirerek, besliyor.

Tırnak hücrelerimizi yenilediğinden tırnaklarımızın daha sağlam ve güçlü olmasına öncülük ediyor.

Tırnaklarınızı güçlendirmek, beslemek ve tırnak kırılmalarını önlemek için günde birkaç sefer tırnaklarınıza bu kremden sürebilirsiniz.

 • Yaraların iyileşmesine yardımcı oluyor

Güneş yanıklarının ya da hafif çizik ve yaraların üzerine sürülen çay ağacı yağı; bu yara ve yanıkların iyileşmesini sağlıyor.

Ayrıca yara ve yanık izlerinin görünümünü hafifleterek, cildin eski sağlığına kavuşmasına katkıda bulunuyor.

Cildinizdeki sivilce, yara, yanık ve leke izlerinin üzerine az bir miktar bu kremden sürerek; daha sorunsuz ve pürüzsüz bir cilde kısa bir sürede kavuşabilirsiniz.

 • Ter kokusunu alıyor

Özellikle yaz aylarında sıcak havalar yüzünden giderek daha da artan ter kokusunu önlemede yararlanabileceğiniz çay ağacı kremi, koltuk altı bölgesine sürüldüğünde kötü kokuyu alıyor.

Stresten kaynaklı kötü koku salgılanımını önleyerek, koltuk altı bölgesinde kötü kokuya yol açan bakteri ve mikropları yok ediyor.

Yaz aylarında koltuk altı bölgenizin yanı sıra vajinal bölgeye de az bir miktar bu kremden sürerek, kötü kokulara maruz kalmaktan korunabilirsiniz.

 • Vajinal enfeksiyonları gideriyor

Kadınlarda yaygın görülen sağlık sorunları arasında bulunan, genellikle cinsel organın yetersiz ya da yanlış bakımından kaynaklanan vajinit, vajinal mantar tedavisi için birebir olan çay ağacı yağı; bu bölgeye sürüldüğünde bakteri ve mikropları kırıyor.

 • Doğal bir peeling etkisi gösteriyor

Bakteri ve mikrop kırıcı olan, güçlü anti bakteriyel özelliği ile cildi toksinlerden arındıran bu harika krem, ölü hücreleri cildimizden uzaklaştırarak, cildimizi derinlemesine temizliyor.

Tıkanık gözeneklerimizi açarak, gözeneklerimizi temizlemenin yanı sıra cildimizi sıkılaştırıcı bir etki de gösteriyor.

Tüm cilt tipleri ile uyumlu olduğundan kuru, hassas, karma ve yağlı cilt tipleri tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

 • Siğilleri yok ediyor

Ciltteki bakterilerin yol açtığı siğil tedavisinde yararlanabileceğiniz çay ağacı yağı, siğile neden olan mikrop ve bakterileri öldürüyor.

Yani daha pürüzsüz ve sorunsuz bir cilde sahip olabilmenizin yolunu açıyor.

 • Böcek ve haşere ısırmalarını tedavi ediyor

Güçlü bir antibakteriyel, antimikrobiyal ve antiinflamatuar olan ürün; böcek ve haşere ısırıklarına karşı da koruma sunuyor.

Böcek ya da diğer zararlarının ısırdığı yere bir miktar bu kremden sürerek, acı ve ağrıyı hafifletebileceğiniz gibi bu ısırıkların daha ciddi bir soruna neden olmasını da önleyebilirsiniz.

 • Cildi beyazlatıyor

Cilt lekelerini gidererek, bu lekeleri beyazlaştıran ve zamanla cildin eski rengine kavuşmasını sağlayan bu krem, cilt ton dengesizliklerine oldukça iyi geliyor.

Cilt renginizi birkaç ton açmak istediğinizde ya da cildinizdeki lekeleri doğal bir şekilde tedavi etmeyi dilediğinizde bu kremden yararlanabilirsiniz.

 • Cilt sarkmalarını ve çatlaklarını toparlıyor

Tüm kadınların en büyük korkulu rüyaları arasında bulunan çatlak ve sarkmaları toparlayan bu krem; basen, bacak ve kalça bölgesindeki çatlak ve selülitlere sürüldüğünde cildi sıkılaştırıcı bir etki gösteriyor.

Cildi gençleştirerek, cildin daha gergin ve sıkı görünmesine fırsat tanıyor.

 • Basur ve hemoroid tedavisinde etkili oluyor

Antiseptik ve anti bakteriyel özellikleri sayesinde krem, basur ve hemoroid yaralarını iyileştirici bir etki gösteriyor.

Aynı zamanda hastalığın iyileşmesini durduruyor.

Çay Ağacı Kremi Nasıl Kullanılır?

Kremi cildinizde sorunlu bölgeye günde birkaç kez sürebilirsiniz. Ürünü kullanmadan önce mutlaka ambalajda belirtilen kullanım talimatlarını okumanızı öneriyoruz.

Şayet hassas bir cildiniz varsa kremi cildinize sürmeden önce boyun bölgenize sürüp, 1-2 saat beklemelisiniz. Herhangi bir kızarıklık, kaşıntı vb. yan etki ile karşılaşmamanız durumunda kremi yüzünüze de sürebilirsiniz.

>>>>> Çay Ağacı Yağının Faydaları

>>>>> Çay Ağacı Yağının Cilde Faydaları

Çay Ağacı Yağı Kremi Zararları

Herhangi ciddi bir yan etkisi bulunmayan kremin kullanımı, bazen doz aşımına bağlı olarak bazı kişilerde yan etkiler doğurabiliyor.

Bazen de kremin bileşenlerindeki maddelere karşı duyarlılığı bulunan kişiler, bazı yan etkilere maruz kalabiliyor.

Ciltte tahriş, döküntü, kaşıntı ve kızarıklık, en yaygın yan etkiler arasında bulunuyor.

UYARI:

Yan etkilerden biri ya da birkaçı ile karşılaşmanız durumunda krem kullanım sıklığını azaltmalısınız!

Kullanım sıklığını azaltmanıza rağmen semptomlarda herhangi bir hafifleme olmadığında krem kullanımını kesmeli ve bir dermatologa görünmelisiniz.

Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız; bu kremin sizin için uygun olup olmadığını öğrenebilmek adına muhakkak doktorunuza danışmalısınız!

Çay Ağacı Kremi Nerede Satılır?

Çay ağacı yağı, pek çok dermokozmetik ürün satışı gerçekleştiren mağazada yer alsa da yağdan elde edilen krem, maalesef ki her mağazada satılmıyor.

Şayet yaşadığınız şehirde bu ürün satılmıyorsa internet üzerinde araştırma yapabilirsiniz.

Ya da Farmasi çay ağacı kremi kullanabilir, kremin faydalarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Çay Ağacı Kremi Fiyatı

Ürün fiyatı, hangi markayı satın aldığınıza ve ürünün kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor.

Farmasi’nin ürünü 35 TL gibi oldukça ekonomik bir fiyata satışa sunulsa da bazı markalarda bu rakam, en az iki üç katı olabiliyor.

Çay Ağacı Kremi Kullananlar

Bu ürünü kullananların yorumlarına baktığımızda üründen oldukça memnun kaldıklarına tanık oluyoruz.

Özellikle Biorichi, Farmasi ve Dr. Cure; en beğenilen ürünler listesinde başı çekiyor.

Ancak herkesin cilt yapısı farklı karakteristik özelliklere sahip olduğundan ve bazı kişilerin alerjik ve hassas bir cilt yapısı bulunduğundan bu ürünün işe yarayıp yaramadığını ancak düzenli kullanım sonrasında öğrenebilirsiniz.

Çay ağacı kremi yüze sürülür mü?

Tamamen bitkisel olan ürünü yüzünüzdeki sivilcelerin üzerine ve sorunlu bölgelere sürebileceğiniz gibi tüm yüzünüze de sürebilirsiniz.

Çay ağacı kremi açık yaraya sürülür mü

Etkili kremlerden biri olan çay ağacı kremi asla açık yara yada yanığa sürülmemelidir.

Çay ağacı kremi cilt lekelerine iyi gelir mi

Düzenli olarak kullanıldığında cilt lekelerini ve güneş lekelerini yok ettiği bilinmektedir. Ayrıca hamilelik ve kilo değişimi sonrası görülen çatlakları yok etmek için kullanabilirsiniz.

Çay ağacı kremi göz altına sürülür mü

İnce ve hassas yapıda olan göz altına ve göz çevresine sürülmesi alerjik tepkilere neden olabilir. Göz latına sürmeden önce bileklerinizde test ederek kullanmalısınız. Kesinlikle göze gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Çay ağacı kremi egzamaya iyi gelir mi

Egzama ciltte tahrişe ve kaşıntıya neden olur. Çay ağacı yağı kremi egzamaya olan bölgeye sürüldüğünde egzamanın etkilerini hafifletir.

Çay ağacı kremi pişiğe iyi gelir mi

Yetişkinlerde örülen pişik için kullanılmasına karşın kesinlikle bebeklerde görülen pişik sorununda asla doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır.

Çay ağacı kremi sivilce izlerine iyi gelir mi

Sivilcelerin olduğu bölgeye uygulandığında sivilcelerin yok olmasını sağlar.

Çay ağacı kremi tüylenme yapar mı

Çay ağacı yağı kremi asla tüylenme yada kıl artışına neden olmaz.

Çay ağacı kremi vajinaya sürülür mü

Özellikle çay ağacı kremi vajinal mantar sorununda çok sık tercih edilmektedir. Sadece yüzeysel olarak kullanılması gereken bu krem asla vajina içine sürülmemelidir. Adet döneminde genital bölgeye sürülmemesi gerekir.

Bu yazımızda kısaca çay ağacı kremi ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Zararlı mıdır? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

Her daim genç ve güzel görünmeniz dileğimizle…

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.