Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer? Batığa Kesin Çözüm

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer? Batığa Kesin Çözüm

Bacaktaki Batık Lekeleri Nasıl Geçer? Kesin Çözüm; Bacaktaki batık lekeleri görüntü olarak bacak estetiğini bozduğundan pek çok kadın bacaktaki batık lekelerinden kurtulmak istemektedir. Yanlış tüy alma, epilatör kullanımı, jilet ve  ağda genelde batık lekelerine neden olur.

Bacaklarda oluşan batık genelde kıl dönmesi olarak tabir edilir.  Özellikle elektrikli epilatör aletleri batık oluşmasının en büyük nedenidir. Pürüzsüz bacaklara sahip olmak için sizlere bu yazımızda bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer hakkında bilgi vermeden önce bacakta batık neden olur sorusuna cevap vererek yazımıza başlayalım.

Bacakta Batık Lekeleri Neden Olur

Kötü bir bacak görüntüsüne neden olan batık lekelerinin oluşmasının en büyük sebeplerin biri tüyleri yolarak çeken elektrikli epilatör aleti ve çok sık ağda yapmaktadır. Ayrıca tüyleri jiletle almak batık lekelerinin oluşmasına zemin hazırlar.

Batık lekeleri tüylerin çok uzaması sonucu oluştuğu bilinmektedir. Özellikle uzun tüyleri epilatör yada jilet ile alınması bacakta batık oluşmasına zemin hazırlar. Kıl köklerinin düzenli alınmaması tüylerin çıkış yönüne doğru değilde tam ters yönde alınması tüy dönmesine ve batığa neden olur.

Bacaktaki batıklar ile oynamak, kılları ve tüyleri çıkarmaya çalışmak lekelere ve yaralarına neden olacağını asla unutmayın.

Bacaktaki Batık Nasıl Geçer

Bacaklarda Batık Lekelerine Ne İyi Gelir

Bacaktaki batık lekelerine ne iyi gelir, bacaktaki batık lekeleri nasıl giderilir hakkında merak edilenleri sizlere paylaşamaya çalışacağım.

Batık lekelerinden kurtulmak için ölü deriyi atmak için peeling yapmak çok faydalı olacaktık. Banyodan sonra kese yapmak yada ponza taşı ile batıkları yok edebilirsiniz.

Batık lekelerinden kurtulmak için limon yada limon suyu kullanmak etkili yöntemlerden biridir. Yarım limonu bacaklarınıza sürebileceğiniz limon suyu ile batık lekelerini silebilirsiniz.

Bacaktaki Batık Lekelerine Limon

Bacaktaki batık lekelerini önlemek limon uzun yıllardır bilinen etkili yöntemlerden biridir. Sizlere batık lekelerini önleyen tarifi paylaşmak istiyorum.

  • 1  Çay bardağı limon suyu,
  • 1 Çay bardağı soda

Yukarıda size verdiğim malzemeleri bir kase içerisinde karıştırın ve her banyo sonrası batık lekelerinin olduğu bölgeye uygulayın.

Bacaktaki Batık Lekelerine Aspirin

  • 5 tane aspirin
  • 1.5 su bardağı su

Hazırlanışı

Aspirin ve su karıştırılır. Hazırladığınız karışımı bacaklarınızı batık lekeleri yok olana kadar sürün.

Bacaktaki Batık Lekelerine Karbonat

  • 2-3 yemek kaşığı kadar yoğurt
  • 1 yemek kaşığı karbonat

Yukarıda malzemeleri cam kase içerisinde karıştırın. Hazırladığınıza karışımı bacaklarınıza masaj yaparak sürün ve 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Batık lekeleri yok olanan kadar uygulayın.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapılmalı

Bacaktaki Batık Lekelerine Çözüm

Bacaktaki batık lekelerine çözüm arayanlara evde deneyebileceği bazı doğal yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım. Batık lekelerini yok etmek için tuz çok etkili yöntemlerden biridir.

  • 1  çay bardağı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı deniz tuzu

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri karıştırın ve banyodan sonra nemli bacaklarına uygulayın. Ortalama 15 dakika kadar bekledikten sonra su ile durulamanız yeterlidir.

Bacaklardaki Batık Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm

Bacaktaki batık lekelerine bitkisel ve doğal çözüm önerileri arayanlara bazı etkili yöntemlerden bahsetmeye çalışacağım. Batık lekelerinin oluşmaması için yapmanız gerekenler

Doğal bitkisel yağlar

Batık lekelerinin ve yaraların oluşmaması için badem yağı, hint yağı, susam yağı, cildi nemlendiren yağlar kullanarak batık lekelerinin oluşmasını önleyebilirsiniz.

Kese yapmak

Batık lekelerinden kurtulmak için kese yapmak etkili yöntemlerden biridir. Ölü deriyi atan bu yöntem batık lekelerinin oluşmasını önler. Yumuşak kese ile bacaklarını kese yapabilirsiniz.

Şeker kullanmak

Ölü deri atan cilde peeling etkisi yaratan şeker ile batık lekelerinden kurtulabilirsiniz. Şeker ve limon suyunu karıştırarak bacaklarına sürebilirsiniz.

Bacaklardaki Batık Lekeleri İçin Krem

Batık lekelerinin yok olması için kesinlikle oynanmamalı ve kurcalanma malıdır. tüyleri çıkarmaya çalışmak yara ve leke oluşmasını neden olacağımdan batık lekelerini yok etmek için krem kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bacakları nemlendiren ve yumuşatan kremler bu konuda çok etkilidir.

Batık lekelerine karşı kullanabileceğiniz en etkili kremlerden biri Madecassol Merhem‘dir. Bu merhem tüylerin yumuşak olmasını sağlarken batık lekelerinin oluşmasını önler.

Bacaktaki Batık Lekeleri Suna Dumankaya

Suna Dumankaya batık lekelerini yok etmek için kesinlikle kese yapılması gerektiği kıl köklerinin yumuşaması gerektiğini söylemiştir.

Bir adet yumurta akı ile yarım bardak toz şeker karıştırıp bacaklarınıza sürün kuruduktan sonra ovalayarak çıkarın. Son olarak limon suyu ile silin ve ılık su ile durulayın. Diğer etkili batık lekesi tarifinde ise;

Yarım çay bardağı deniz tuzu, bir çorba kaşığı limon yağı, 1 tatlı kaşığı kekik yağı, limon suyu ve bir tatlı kaşığı tarcın tozunu bir cam kase içerisinde karıştırın ve vücudunuza masaj yaparak iyice sürün işlemi bitirmek için ılık su durulayın.

Bacaktaki Batık Lekeleri Lazerle Geçer Mi

Batık lekelerinde kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon en etkili yöntemlerden biridir. Diğer tüy alma yöntemlerinde genelde kıl kökleri deri altında kaldığı için batık lekelerine neden olmaktadır. Bacakta batık ve batık lekelerinden kesin olarak kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda bacaktaki batık lekeleri nasıl geçer hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki siz batık lekelerinden nasıl kurtuldunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.