Aynısefa Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları

Aynısefa Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları

Aynısefa kremi aynısefa adlı bitkiden elde edilen bir kremdir. Faydaları saymakla bitmeyen aynısefa merhemi sivilce, siyah nokta, sedef, egzama, ayak mantarı, mikrop öldürücü ve kanser önleyici etkisi ile bilinmektedir. Daha bir çok cilt sorununda etkili olarak kullanılan aynısefa kremi faydaları aynısefa adlı bitkiden gelmektedir. İlk baharın habercisi olan bu bitki güzel hoş kokusu ile bilinmektedir. Pek çok kişinin faydasını bilmediği aynı sefa kremi son günlerde tv lerde ismi duyulması ve bir çok doktorun önermesi ile değer kazanmıştır. Doğal bitkiler ile yapılan bu merhem hakkında sizlere bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Aynısefa Kremi Nedir

Aynısefa kremi ismini aynısefa bitkisinden almaktadır. Her cilt tipine uygun olmasına karşın hassas ve kuru cilt tiplerine daha uygun olan bir kremdir. Aynısefa bitkisi pek çok kozmetik cilt bakımı ürünlerinde kullanılmaktadır.  Ürün içeriğinde doğal aynı sefa çiçeğinin saf ve doğal teryağı, saf balmumunun belirli bir süre beklemesi ile özel olarak formüle edilerek üretilmiştir. Kapalı kutularda eczaneler ve kozmetik mağazalarında satılmaktadır. Doğal içeriğe sahip olmasında dolayı cilde her hangi bir zararı yoktur.

 

Aynısefa Kremi Ne İşe Yarar

Doğanın bize hediyesi olan aynısefa bitkisinin faydalarından daha fazla yararlanmak için elde edilen aynı sefa kremi güzellik ve sağlık için kullanımı her geçen gün artmaktadır. Cilt bakımını, cilt sorunları hatta baş ağrısında bile etkili olan aynı sefa kadınların yaşadığı regl döneminde yaşanan ağrıları dindirdiği bilinmektedir.

Kaşıntılı ayak mantarı ciddi rahatsızlık veren bir durumdur. Düzenli olarak 2 hafta aynı sefa kremi kullandığınızda ayak mantarının yok olduğu göreceksiniz.Ayrıca vücudun her hangi bir yerinde meydana gelen yara, yanık ve enfeksiyon nedeni ile meydana gelen iltihaba karşıda çok etkilidir. Güneş yanıkları sorunu yaşayanlar aynısefa merhemini rahatlıkla kullanabilir. Aynı sefa tırnak mantarı olan bölgeye sürülmesi ve düzenli kullanılması gerekmektedir.

Kas ağrısı, eklem ağrısı, bel ve varislerin olduğu bölgeye sürülerek masaj yapıldığında ağrıların dindiğini göreceksiniz.

Cildi sıkılaştıran, nemlendiren. cilt kızarıklıklarını yok eden aynı sefa kremi cildin kendi toparlayarak yenilemesini sağlar.

Güneşten dolayı oluşan kızarıklık, çil ve yağ bezelerinin yok olmasını için farmasi aynısefa yüz kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildi korur.

Soğuk kış günlerinde oluşan cilt kuruluğunu ve çatlak oluşumunu önlediği gibi cildin nemlenmesini sağlayarak kışın etkilerinden oluşan oluşan cilt sorunlarını ortada kaldırır.

Aynı sefa cilt lekeleri konusunda çok etkili bir kremdir. Cilt lekeleri olan bölgeye düzenli olarak sürüldüğünde cildin kendini yenilemesini sağlayarak ölü hücreyi ve cilt lekelerini yok eder. Düzenli olarak aynısefa merhemi kullanıldığında cildiniz rengi açılacaktır.

Aynı sefa sivilce sorunu yaşayanlarında imdadına yetişen bir kremdir. Düzenli olarak günde 2 defa kullanarak cildinizde bulunan sivilcelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Daha pek çok sorunda etkili destek sağlayan aynı sefa kreminin faydaları nelerdir. Nelere iyi gelir ayrıntılı olarak bunlardan da bilgi vermek istiyorum.

aynisafa yağının faydaları

 

Aynısefa Kremi Faydaları Nelerdir

 • Cildin yaşlan etkili geciktirir.
 • Kırışıklıkları önler
 • Ciltte bulunan kırışıklıkları önler özellikle yüzde ve göğüs bölgesinde bulunan kızarıklıkla kısa sürede düzenler
 • Aynı sefa krem sivilce sorununda etkili sonuç verir. Sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok eder.
 • Aynı sefa kremi cilt lekeleri olan bölgeye sürüldüğünde lekelerin azalarak yok olduğunu göreceksiniz.
 • Cildi besler ve nemlenmesini sağlayarak sağlıklı görünmesini sağlar.
 • Yaraların daha hızlı kapanmasını sağlar
 • Aynı sefa kremi makyaj sonrası yüz temizlemek için etkili bir üründür
 • Aynı sefa krem tırnak mantarı oluşumunu 2 haftada yok eder.
 • Aynı sefa sedef ve egzama tedavisi için etkili bir kremdir.
 • Cilt yüzeyinde bulunan kaşıntı ve tahrişi önler
 • Aynısefa regl ağrılarını dindirir
 • Baş ağrısı, kas ve eklem ağrılarını yok eder. Boyun tutulmalarında enseni az miktarda sürün ve ovalayın kısa sürede boyun tutulması yok olacaktır.

Aynısefa kremi faydaları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Tabi aynı sefa merhemini yanında aynı sefa bitkisin faydalarından bahsetmek istiyorum. Aynısefa kremi kullananlar yıllardır yaşadıkları pek çok sorunu bu krem sayesinde yendiklerini söylemişlerdir. Aynısefa kreminin cilde faydaları sayısız olmasına karşın kesinlikle düzenli kullanıldığında etkisi görülmektedir.

Aynısefa bitkisinin faydaları

 • Ağrı kesici özelliği bulunmaktadır.
 • İdrar sökücü etkisi vardır.
 • Ay başı kanamasını söktürür ve düzene sokar
 • Aynı sefa çayı tüketmek sarılığın hızlı atılmasını sağlar
 • 12 bağırsak ülserinde kullanılır
 • Bebeklerde oluşan isiliği giderir
 • Diş etine sürüldüğünde diş eti sorunlarını yok eder
 • Cilt üzerinde bulunan çıban oluşumunu hızlı şekilde yok eder.

Etkileyici bir biçimde sorunları gideren sağlığa ve cilde faydası bulunan aynısefa kremi ve aynısefa bitkisinin kullanımında herhangi bir sınır yoktur. Dilediğiniz zaman gerektiği kadar kullanabilirsiniz. Eğer başka bir krem yada ilaç kullanıyorsanız kesinlikle aynı sefa kremi kullanmayın. Ayrıca hamilelerin kullanması kesinlikle sakıncalıdır.

 

Aynısefa Kremi Nasıl Kullanılır

Günlük kullanıma uygun olan aynısefa krem ihtiyaç duyulması halinde kullanılması gereken bir kremdir. Günde 2 yada 3 defa kullanılması yeterlidir. Aynısefa kremi kullanım şekli ise;

 • Temizlemiş ve kuru cilde uygulanır
 • Nohut büyüklüğünde krem sorunlu bölgeye sürülür
 • Parmak uçları ise hafif baskı yapılarak cilt yüzeyine dağıtılır

Mantar, tırnak mantarı yada cilt sorunlarında aynı şekilde sürülür emilmesi sağlanır. Kesinlikle sürdükten sonra sürülen bölgeyi kapatmayın.

Aynısefa Kremi Nasıl Yapılır

Sizlerde evde kendi doğal aynısefa kreminizi yapabilirsiniz. Bu merhemden en üst seviyede fayda almak için merhem olarak kullanılması gerekmektedir.

Malzemeler

 • 5 damla lavanta yağı
 • 5 damla kekik yağı
 • 100 gram lanolin
 • 20 gr aynısefa çiceği
 • 250 gram tereyağ yada vazelin

Hazırlanış ve uygulanışı

İlk olarak 250 gram tere yağını benmari eriterek bir bir tavanın içerisine alın 20 gram aynısefa çiçeği eklenerek kısık ateşte 4-5 dakika kadar kaynatılır. Hazırladığınız karışımı cam kase içerisine ekleyip 1 gün boyunca ağzı kapalı şekilde dinlendiriyoruz. 1 gün sonra hafifçe ısıtıp tülbentle süzün. Elde ettiğimiz karışıma 100 gram lanolin ekleyip karıştırınız. Son olarak 5 damla lavanta ve 5 damla kekik yağını katıp son defa karıştırıyoruz. Homojen bir kıvama gelince cam kase içerisine eklenir ve buzdolabı koyulur. Artık aynısefa kremimiz hazır bu kremi 6 ay boyunca gerektikçe kullanabilirsiniz.

Aynısefa Kremi Kullananlar

Aynısefa kremi kullanalar yaptıkları yorumlarda genelde bu kremi tavsiye üzerine aldıklarını söylemişlerdir. Her hangi yan etkisi olmayan aynısefa kremi sıklıkla cilt lekeleri, sivilce ve tırnak mantarı için kullananlar bu kremini düzenli kullanıldığında sorunları ortadan kaldırdığını söylemişlerdir. Yıllardır çözüm bulamadıkları sivilce, çatlak ve mantar sorunlarını aynısefa merhemi ile kurtulduklarını çoğu kişi yorum yazarak bildirmiştir. Aynısefa merhemi kullananların neredeyse hepsi bu üründen memnun olduğunu aktarmıştır. Sadece aynısefa merhemini değil aynısefa çayını tüketenlerin ve aynısefa bitkisini saçlarını uygulayanlarda sonuçtan oldukça memnun kaldıklarını bildirmişlerdir.

Egzama, sedef, tırnak mantarını, kaşıntı egzama sorunlarında tercih edilen bu krem hem cilt, hem saç, hemde vücut sağlığı için bu ürünü tercih etmektedir. Ayrıca aynısefa sabunu kullananlar bu sayede sivilcelerden kurtuldukları gibi cilt yapılarında olumlu değişiklik olduklarını aktarmıştır. Aynısefa bitkisi ile yapılan yağları tercih edenlerin sıklıkla bu yağı denedikleri bilinmektedir.

 

Aynısefa Kremi Hakkında Bütün Sorular

Aynısefa krem hakkında aklınıza takılan soruları sizin için cevaplamaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Aynısefa kremi yüze sürülür mü

Aynısefa kremi yüz dahil bütün vücuda sürülebilen bir kremdir. Günde 2 yada 3 defa cilt sorunlarını yok etmek ve cildi nemlendirmek için kullanabilirsiniz.

Aynısefa kremi nerede satılır

Aynısefa kremi eczanelerde, aktarlarda ve internet sitelerinde satılmakatadır.

Aynısefa kremi hamilelikte kullanımı

Kesinlikle hamilelikte kullanılması tavsiye edilmez.

Aynısefa kremi ayak mantarına iyi gelir mi

Mantar tedavisinde etkili olarak kullanılan aynısefa mantar sorunlarını yok etmek için kullanılabilir.

Aynısefa kremi bebeklerde kullanılır mı

Bebeklerde pişik ve isilik sorunlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Kesinlikle 6 aydan küçük bebeklerde ve geniş yüzeylerde kullanmayınız.

Aynısefa kremi basura iyi gelir mi

Basur sorunu yaşayanlar pek çok krem ve ilaç kullanmaktadırlar. Aynısefa krem basur ve hemoroid tedavisinde tercih edilmesine karşın kesinlikle doktorunuza bilgi vermeden kullanmayınız.

Aynısefa kremi egzamaya iyi gelir mi

Egzama ve kaşıntılı egzama olan bölgeye sürüldüğünde etkili sonuç verdiği bilinmektedir. Aynısefa krem egzama olan bölgeye sürülüp kullanılabilir.

Aynısefa kremi genital bölgeye sürülür mü

Aynısefa krem genital bölgeye sıklıkla mantar ve kaşıntı durumlarında tercih edilmesine karşın dikkatli olmak gereklidir. Başka bir sağlık sorunu varsa etkisi olmayabilir.

Aynısefa göz altına sürülür mü

Göz altı ince bir yapıda olduğundan kullanılması durumunda tahriş oluşabilir. Eğer göz altı morluğu ve kırışıklığı için kullanacaksanız ilk olarak çok az miktarda sürüp vereceği tepkiyi gözlemlemeniz gereklidir.

Aynısefa kremi vajinaya sürülür mü

Vajinal hastalıklar hariç kaşıntı yada mantarı yok etmek için etrafına çok az miktarda dikkatli sürmek gereklidir. Vajinal mantar, kaşıntı, yanma, kuruluk sorunlarını azaltmak için çok az miktarda çevresine sürülmesi yeterlidir.

Aynısefa kremi zararları

Aslında doğal içeriğe sahip olmasından dolayı zararı olmayan bir kremdir. Sadece içeriğinde bulunan bitkisel ürünlere karşı alerjisi olanlarda vücut tepki verebilir. Eğer başka bir ilaç yada krem kullanıyorsanız tepki verebilir. Ayrıca dozundan fazla kullanılması aşırı uyku hali yaratır.

En İyi Aynısefa Kremi Markaları

Piyasada pek çok aynısefa kremi satan ürün görmeniz mümkündür. Mümkün oldukça bilindik ve güvenilir markaları seçmeye özen göstermelisiniz. En çok bilinen ve satılan aynısefa krem markaları ise;

Macitefendi aynısefa krem

Soft time aynısefa kremi

Farmasi aynısefa kremi

İlvana aynısefa kremi

Huncalife aynısefa kremi

Yukarıda sizlere verdiğim aynısefa krem markaları en çok satılan ve tercih edilen güvenilir krem markalarından bazılarıdır.

Aynısefa Kremi Fiyatı

Her yerde satılmasında dolayı fiyatı değişiklik gösteren aynısefa kremi 12 ile 30 TL arasında değişmektedir. Sizlere tavsiyem aynısefa kremi alırken fiyatından ziyade kalitesine ve markasına dikkat etmeniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet