Parlayan Bir Cilt Elde Etmek İçin Maske Tarifi

Parlayan Bir Cilt Elde Etmek İçin Maske Tarifi

Siyah noktaların hızla ortadan kaldırılması ve cildinizi birkaç yıl daha genç kılması için birçok kimyasal ürün var, ancak bu ürünlerin sağlığınıza ciddi zarar verebilecek zararlı kimyasallarla dolu olduğunu bilmeniz gerekir. Bu nedenle, bu yazıda size iki tamamen doğal yüz maskesi sunacağız; bu maskeler kesinlikle yüzünüzdeki kırışıklıklardan ve hoşa gitmeyen lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Parlak Bir Cildiniz Olsun

Evde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz bu cilt bakım maskeleri ile kesin sonuç almanız mümkündür.

  1. Patates ve limon Maskesi

Malzemeler:

  • ½ limon (limon suyu)
  • 1 patates

Hazırlanışı ve uygulaması:

Hazırlanması oldukça basit ve kolaydır. Patatesleri dilim dilim doğrayıp üzerine limon suyu döküp 10 dakika kadar bekledikten sonra patatesleri yüzünüze dairesel hareketler yaparak sürün, sürme işlemi bittikten sonra patates dilimlerinizi yüzünüzde 20 dakika kadar bekletip işlemi sonlandırmak için ılık su ile yıkayın ve cildinize nemlendirici krem sürün. Limon’da asit bulunduğu için verilen süreden fazla yüzünüzde bekletmeyin ciltte tahriş ve alerjik tepkiler ortaya çıkabilir. Ayrıca cilt yapınız hassas ise sakın bu tarifi uygulamayınız.

cilk bakım maskesi, parlak cilr

Cilt bakım maskesi yapan biri

  1. Patates ve salatalık maskesi

Malzemeler:

  • ½ salatalık
  • 1 adet patates

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Cildi nemlendiren ve canlandıran patates ve salatalık maskesi yapmak için salatalık ve patatesi bir blendir içerisine koyup iyice blendır’dan geçiriyoruz. Malzemelerimiz iyice karışıp homojen olduktan sonra yüzümüze uygulamaya başlayabiliriz. Ellerimiz yardımı ile hazırladığımız karışımı dairesel hareketler çizerek masaj yapar şekilde parmaklarımı ile iyi sürüyor ve ortalama olarak 25 dakika kadar bekliyoruz. İşlemi bitirmek için yüzümüzü ılık su ile yıkayıp nemlendirici krem sürmeniz yeterli.

 

Tamamen doğal olan bu maske tariflerini sizlerde evinizde uygulayabilirsiniz. İlk maske tarifinde uygulamadan önce cilt tipi testi yapmanız gerekmektedir. Cilt tipini belirlemek için bu konuyu inceleyebilirsiniz. Cilt tipi belirleme testi

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayla dedi ki:

    Bu tarifler gercekten ise yariyor mu