Badem Göz Estetiği Ameliyatı Nedir? Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar?

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Nedir? Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar?

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Nedir? Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar? Günümüzde estetik ameliyatlar konusunda oldukça fazla ilerlemeler kaydedilmiştir. Artık göz şeklini beğenmeyen bayanlar gözlerinin şeklini değiştirmek için birtakım ameliyatlar yaptırıyorlar.

Son on yılın makyaj modası göz çevresine eyeliner yoğunluklu makyaj yapmak. Fakat eyeliner ile birlikte son günlerde başka bir moda olarak badem göz ameliyatı çıktı. Çünkü bu makyaj modası badem göz formuna sahip kişilerde daha güzel bir görünüme sahip oluyor. Bu sebeple diyebiliriz ki makyaj modası estetik ameliyatları da etkiliyor.

Ünlü Youtuber Danla Biliç geçirdiği tüp mide ameliyatı sonrası fazla kilolarını verdikten sonra bir de estetik ana akımlarından birisi olan badem göz estetik ameliyatı oldu. Ünlü Youtuber bu ameliyatı Japonlara benzemek için yaptırdığını da takipçilerine açıkladı. Bütün kadınlar Japonların yüz şekli ve temizliğinin namını biliyor. Bu sebeple son dönemde makyaj akımlarının çoğu da Japon bayanlar üzerinden çıkıyor. Bu yazımızda sizlerle badem göz ameliyatı hakkında paylaşımlarda bulunacağız.

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem göz estetik ameliyatının bir diğer adı da çekik göz estetik ameliyatıdır. Biz bayanların bildiği adlar bir yana Tıp dilinde ise bu estetik ameliyat Kantoplasti olarak adlandırılıyor. Badem göz ameliyatında amaç gözün çekik olması sağlanır. Ameliyat sonrası gözler daha belirgin olur ve ön plana çıkar.

Altın oranın ne olduğu hakkında günümüzde bir fikir sahibi olmayan yoktur herhalde. İşte badem göz ameliyatı da yüzün altın oran tekniğinde yapılan bir estetik ameliyattır. Badem göz estetik fiyatları da kişinin yüz şekline ve yaptırdığı doktora göre değişebilir.

Yüzümüzde estetik açıdan önemli bir yer teşkil eden organ elbette gözlerimizdir. Gözler insanlar arasında iletişim açısından önemli olmakla birlikte kişide dikkat çeken ilk bölgedir. Badem göz ameliyatları kişinin göz çevresinde estetik gözükmeyen sorunlar sebebiyle yapılmakta bazen de sadece istendiği ve hoş gözüktüğü için tercih ediliyor. Badem göz ameliyatı bakışlara anlam kazandırır. Ayrıca çekik ve iri bir göz yapınız olur. Çekik göz estetiği kalıcılık durumu kişiden kişiye değişiklik gösterir. Estetik doktorunuzun verdiği tavsiyelere uyarak 6 ay kadar bir kalıcılık süresi elde edebilirsiniz. Onun dışında bir ömür kalıcı bir ameliyat olacağını düşünüyorsanız bu düşüncenizi unutun.

Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar?

Badem göz estetik fiyatları birçok kişi tarafından oldukça fazla merak ediliyor. Badem göz ameliyatını yaşlı bayanlardan daha çok genç bayanlar tercih ediyor. Özellikle Danla Bilic’in takipçisi olan birçok hayranı ona benzemek için bu konu hakkında araştırmalar yapıyor.

Bütün estetik ameliyatlarda olduğu gibi çekik göz ameliyatı da SGK tarafından maalesef karşılanmıyor. Bu durum tabi ki birçok bayanı üzüyor. Bu ameliyatın fiyatını; ameliyat olacağınız doktor, göz şekliniz, ve ameliyatı olacağınız hastane belirliyor.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği ameliyatı cerrahi bir işlemdir ve ortalama olarak 30 dakika kadar sürer. Lokal anestezi olarak yapılan badem göz ameliyatı gözün dış köşesine yapılır. Ameliyat öncesi hasta ve doktorun ortak kararı ile hastanın istediği gibi yukarı kaldırılır. Diş atılarak yapılan bu ameliyat sonra asla dikiş izi kalmaz.

Badem Göz Ameliyatı Geçici Mi?

Badem göz estetiği ameliyatı kalıcı sorusuna cevap vermek gerekirse ameliyatı yapan doktora ve kişi göre değişmesine başlı olarak badem göz ameliyatı ortalama olarak 6 ile 8 yıl arasında kalıcıdır.

Badem Göz Ameliyatı Yaptıran Ünlüler

Badem göz estetiği ameliyatı yaptıran bir çok ünlü kişi bulunmaktadır. Bir çok önemli sanatçı ve ünlünün tercihi olan bu ameliyatı youtuberler da tercih etmektedir. İşte badem gözü estetiği ameliyatı yaptıran ünlüler.

 • Danla Biliç
 • Bella Hadid
 • Kylie Jenner
 • Şeyma Subaşı
 • Hande Erçil
 • Ariana Grande
 • George Clooney
 • Meryem Uzerli
 • Hadise
 • Sıla
 • Blake Lively

Badem Göz Ameliyatını Hangi Doktor Yapar

Badem göz ameliyatı yapmaya karar verirseniz bu ameliyatı yaptırmak için Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı bir hekime görünmeniz gereklidir.

Badem Göz Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Badem göz ameliyatını 18 yaşını doldurmuş her bayan yaptırabilir. Ameliyata karar vermeden önce kalıcılığının en fazla 8 ay kadar olacağını hesaba katmanızı istiyoruz. Yani bu ameliyat kalıcı bir göz şekline sebep olmayacak. Ayrıca birçok doktordan Badem göz estetik fiyatları hakkında soruşturma yaparak bütçenize ve istediğiniz göz şekline göre bir doktor bulabilirsiniz. Bunun için doktorun çalıştığı estetik kliniği arayarak bilgiler alabilirsiniz.

Badem Göz ameliyatı hakkında aklınıza takılan ve merak ettiğiniz soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet Yardım Başvurusu