Eritretin Jel

Eritretin Jel

Eritretin jel; İlacın içerdiği madde Eritromisin ve Tretinonin asittir. Eritretin Jel, vücudunuzda meydana gelen iltihap oluşumuna yol açan kimyasalların etkisini büyük oranda azaltarak bakterilerin cildiniz üzerine yayılmasına engel olur. Hafif ve yahut orta şiddette sivilcelerin tedavi edilmesinde ve cildinizde meydana gelen iltihaplı, iltihapsız yaraların kolaylıkla ortadan kaldırılmasında epey etkilidir. Cildinizin altında biriken yağ ve kir tabakasından yüz bulup yüzünüze yerleşen siyah noktalar, içleri iltihapla dolu kabarcıkların tedavisinde etkilidir.

Eritretin Krem Nedir?

Eritretin krem yeni oluşmaya başlamış ve oluşmuş sivilce tedavisinde kullanılan etkili bir kremdir. Eritretin jel sivilce tedavisinde doktorlar tarafından sıklıkla yazılan kremlerin başında gelir. İçeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde eritretin jel sivilce tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir. Jel sivilce üzerine uygulanarak kullanılır. Eritretin 30 gr tüpler içerisinde satılmaktadır.

Eritretin Jel Faydaları

Eritretin jel sivilce ve akne tedavisinde sıklıkla kullanılan bir kremdir. Eritretin sivilce tedavisi ile eritretin leke tedavisi için sıklıkla kullanılmaktadır. Eritretin sayesinde sadece sivilcelerden değil sivilce lekelerinden de kurtulmanız mümkün. Eğer bu kremi doktorunuz yazdı yada siz tavsiye üzerine kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka nemlendirici bir krem kullanmanızı tavsiye ederim. Eritretin krem sivilceleri kurutarak yok ettiğinde cildimizde ister istemez kuruma görülmektedir. Nemlendirici kullanarak cildinizin kurumasını durdurabilirsiniz.

eritretin jel, eritretin krem

Eritretin jel

Eritretin Jel Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Eritretin Jel’in içerdiği kimyasal maddeleri cildinizde alerji yapıyorsa kesinlikle tedavi aracı olarak kullanmamalısınız.
 • Hafif ve ya orta şiddette ki sivilceleri tedavi etme konusunda oldukça başarılı bir ilaçtır.
 • Gül hastalığı, egzama ve yahut iltihaplı, açık yaralarınız varsa tedaviye başlamayınız.
 • Rüzgar ve güneş yanıklarına ev sahipliği eden bir cildiniz varsa kesinlikle tedaviye başlamayın. Cildinizde ki açık yaraların kapanmasını bekleyin.
 • Ağız ve göz çevrenize temas ettirmeyin, teması halinde bölgeyi ılık suyla bol bol yıkayın.
 • Tedavi sürecinde cildinizde tahribata neden olacak sertlikte sabun ve şampuanlar kullanmamalısınız. Saç boyaları, tüy dökücüler, alkollü cilt ürünlerini tedavi süresince kullanmayınız.
 • Tedaviye başladıktan sonra ki günlerde güneş ışınları ve yapay UV ışınlarından mümkün mertebe uzak durun.
 • Kullanmış olduğunuz Eritretin Jel cildinizi hassaslaştırabilir. Bu da güneş ışınlarına maruz kalındığı anlarda cildi zora sokmaktan çekinmez, güneş yanıklarını cildinize misafir eder.
 • Tedavi sürecini kısaltma ümidiyle ilacın dozunu arttırmak olumlu bir sonuç vermekten ziyade cildinizi kızarıklıklarla bezer, soyulmasına ve kaşınmasına sebep olur. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalındığında ilacın dozunu azaltabilir, yerine göre kullanıma ara verebilirsiniz.
 • Eritretin Jel ile sivilce tedavisine başladıktan sonra gözle görülür bir iyileşme belirtisi göremeseniz de doktorunuzun reçetenizde belirttiği tedavi süresi boyunca jeli uygulamaya devam edin. İyileşme belirtilerini görmeniz bazen 3 ayı alabilir. Başlangıçta geceleri yatmadan evvel tedavi bölgesine yeterli miktarda sürerek masaj yoluyla cildinize yediriniz. 3-4 gün bekledikten sonra herhangi bir yan etkisini görmediğiniz takdirde günde bir kere yatmadan önce uygulamanız yeterli olacaktır.
 • Tedavi süresinde cildinizde kurumalar oluşacaktır. Bu etki normal olduğundan içerisinde A ve E vitamini bulunduran cilt nemlendirici kozmetik kremleri kullanabilirsiniz.
 • Eritretin Jel’in 12 yaşından küçüklerin kullanımına izin verilmez.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza görünmeden Eritretin Jel’i kullanmayınız.

Eritretin Jel Nasıl Kullanılır

Cilt doktorunuzun ilacı reçete ettiği şekilde kullanınız. Tedavi süresi içerisinde lütfen doktorunuzun talimatlarına uyun. Tedavi edilecek bölgenin temizlenmiş olmasına özen gösterin. Yıkanan bölgeyi kurutarak ilacı yeteri miktarda sürüp cildinize masaj hareketleriyle yedirin. Başlangıçta gün aşırı geceleri yatmadan önce tedavi edilecek bölgeye uygulayınız ve titizlikle yedirin. Eritretin Jel ile başlayacağınız tedaviden 4 ila 8 hafta arasında verim alabilirsiniz.

eritretin jel, eritretin krem

Eritretin Jel

Eritretin krem nasıl kullanılır yada sıklık merak merak edilen bir diğer soru ise eritretin krem yüzde na kadar kalmalı, eritretin krem nasıl sürüler sorusuna cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Kremi mümkünse akşam yatmadan önce temizlenmiş sivilceli yada sivilce lekesi olan bölgeye sürün ve sabah nemlendirici krem sürün. Eritretin jel ince tabaka haline cilde baskı yapmadan sürülmelidir. Günde 1 defa uygulamak yeterlidir.

Eritretin jel kullananlar kremin etkisini  1 ile 2 ay arasında gördüklerini söylemişlerdir. Eritretin kullananların yorumlarında kremi kullanmak için sabırlı olmak ve asla tedavisi sürecini yarıda bırakmamak gerektiği söylenmiştir.

Eritretin Jel Yan Etkileri

Eritretin Jel tedavisi sırasında yüksek derecede karın ağrısı, nefes darlığı, tedavi bölgesinde şişlik, kurdeşen gibi belirtilere rastlarsanız cilt doktorunuza başvurunuz. Tedavi alanında kızarıklık, kuruluk ve tahriş yaygın olarak görülen yan etkilerdendir. Eritretin krem yan etkili genelde doz aşımından yani fazla kullanımından dolayı görülmektedir. İşte bilinen yan etkileri;

 • Boğaz, yüz ve dudakta şişme
 • Nefes almada yada yutkunmada zorluk
 • Ellerde ve ayaklarda şişlik
 • Alerjik reaksiyonlar ve kaşıntı
 • Uygulanan bölgede kaşıntı, kızarıklık, soyulma, hassasiyet, tahriş, yanma ve batık hissi
 • Işığa karşı hassasiyet
 • Cilt tonunda değişiklik, ciltte renk farklılıkları
 • Uygulanan bölgenin kıl köklerinde iltihap
 • Şiddetli ve uzun süreli ishal
 • Karın bölgesinde ağrı
 • Cilt yüzyinde karıncanlanma

Eritretin Jel Kullananlar

Eritretin kullananlar ve eritretin kullanıcı yorumlarını sizler için derleyerek krem hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamak istiyorum. Kremi kullananların yaptıkları yorumlar;

 • Bende eritretin kullanıyorum, çok düzenli olmasa da haftanın 3-4 günü yatarken temiz cildime sürüp yatıyorum. cildimi çok soyuyor, soydukça derimin yenilendiğini hissediyorum.
 • Bu kremi doktor yazdı 4 gündür kullanıyorum cildimde soyulma oldu sivilcelerimin de baş kısımları kuruda tam etkisi ne zaman ortaya çıkar.
 • Krem bende etki gösterdi sivilcelerim yavaş yavaş geçiyor ama çok kaşıntı hissi var bir de bu yan etkisi olmasa harika olacak
 • Ben eritretin jeli kullanmaya başlayalı daha 5 gün oldu. Sivilceler kuruduğu gibi cildimde kurumaya başladı gerçekten çok etkili bir krem yan etkileri var dikkatli kullanın
 • Kremi doktorum yazdı gerçekten harika bir krem kullanın ve tavsiye edin.
 • Eritretin Jel benim de başucu kremimdir evde devamlı bulunur. Sivilce oluşmaya başladığı ana sürerim ve baştan sivilceleri oluşmadan yok ederim.

Eritretin Jel Fiyatı

Eritretin jel fiyatı genelde bütün eczanelerde reçete ile satıldığından aynıdır. Eritretin fiyatı ve eritretin ne kadar sorusuna cevap verelim kremin fiyatı;

ERITRETIN 30 gr jel 2017 YILI FİYATI 13.75 TL’dir.

Eritretin fiyatı 2017 yılı için satış fiyatıdır.

Sizlere bu yazımda etkili sivilce ve sivilce lekeleri için kullanılan eritretin jel hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Ertiretin jel kullananlar, eritretin jel yan etkileri ve eritretin jel fiyatı hakkında bilgi vererek sizlere yardımcı olmaya çalıştır. Aklınıza takılan soruları yorum bölüne yazabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 28 YORUM
 1. Sedat dedi ki:

  doktorum 2 gündür eritretin kullanıyorum kücük kücük daha cok sivilce cıkartmaya basladı normal mı

 2. Sıla dedi ki:

  Bu kremin yanında sivEx verdi sabah kullanacakmışım okula gitmeden önce yıkamalı mıyım yoksa tüm gün yüzümde mi kalsın

 3. Ezgi dedi ki:

  Merhaba, daha önce kullanıyordum faydasını gördüm doktorum tekrar eritretin yazdı ve extra olarak aknefloks adında bir krem daha yazmış. Gece eritretin kullanıp sabah yıkayıp aknefloksu sürüp bir saat sonra da onu yıkamayı planlıyorum. Eritretin cildimi kurutan bir ilaç aknefloksu da kullanırsam cildim daha kötü bir hal alır mı ? İki krem birden kullanılır mı ?

 4. Ekrem dedi ki:

  Merhabalar doktorum sana soyucu krem yazdim dedi eczane eritretin ilacini verdi fakat internette tretin soyucu krem eczaci yanliş ilaci vermiş olabilir barkod ile aldim

 5. Ebrar dedi ki:

  Merhaba doktorum verdi ilacı kullanıyorum gün aşırı kullanıyorum fakat ilaç yüzümde hafif kabuklanma yaptı ilacın etkisi mi yoksa alerji yapmış olabilir mi? Bir bilginiz var mı?

 6. merve dedi ki:

  merhaba doktorum bana azalderm ve eritretin verdi nasıl kullanmam gerekiyor birde gün içerisinde hafif fondöten sürmek tedaviye etki edermi?

  1. Yasminn dedi ki:

   Azeldermi sabah kullanıcaksınız, erıtretını de akşam uyumadan önce sürcksınz .Fondoten yerıne de fondöten özellikli güneş kremi kullanın doktorum bana iyi kapatıcı özellikli mine derm güneş koruyucu verdı

 7. Aykut dedi ki:

  Doktorum banada oximin ve eritretin verdi fakat ikisinin uzerinde de gün aşırı gece diyor. İkisini nasıl kullanmam gerekiyor.

  1. Ayşe dedi ki:

   İki kremi doktor kontrolünde ben de kullanıyorum, oximin sabah eritretin akşam kullanılmalı demişti

  2. Cansu dedi ki:

   Ben de aynı kremleri uzun süredir kullanıyorum ikiside kesinlikle gece kullanılması gerekiyor çünkü ışığa maruz kaldığında ciltte leke yapıyor oximini önce sürüyorum 10 dakika kadar cildin kremi emmesini bekliyorum daha sonra eritretini sürüyorum

   1. Gülistan dedi ki:

    Gece yatmadan sürüp yıkamadan yatıyoruz değil mi

 8. Melek dedi ki:

  Merhaba,doktorum bunu bir hafta önce yazdı ve ilk başlarda hiçbir sorun yokken ikinci haftaya geçişte cildimin özellikle yanak kısmımda aşırı bir kuruma oldu. Doktorum jeli uygulamadan önce yüz yıkama jeli ile temizleyip ardından uygulamamı söyledi ve ben bu işlemi uygularken ve sonrasında jeli sürerken yanak bölgemde aşırı bir yanma oluyor. Nemlendirici bunun çözümü için bir işe yarar mı? Yoksa kullanımı bırakmalımıyım?

 9. Fatma dedi ki:

  Bana doktor 8 gün önce bu ilaçla clindoxy ve Eritredin bir de tetradox verdi benim çenemde sivilce oluyordu işe yaradı ama yüzüm sanki kızarmış hissediyorum tenim beyaz ve ben güneşte yanmış gibi geziyorum ne yapmalıyım bırakmalımıyım tüm yüze uyguluyordum Eritre’sini uyguladığım zaman cok yakıyor sonra geriyor yüzümü geçer mi devam mı etmeliyim yoksa baska doktora mı gitsem

 10. nur dedi ki:

  Daha önce 3 kere roaccutane kullanıp bıraktım tekrar başlamak istemediğim için kremi almaya karar verdim biraz şiddetli sivilcelerim için bu krem yeterli olur mu yardımcı olur musunuz?

 11. Meryem07 dedi ki:

  Merhaba yüzümde sivilce oluşmaya başladı izleri kaldı doktor 3 tane krem birde hap yazdı eritretin gece kremi pfizer cleocin,azıttı 500 mg flim tablet, aknefloks %1 krem yazdı ben bunları nasıl kullanacağımı anlamadım aknefloks günde 1 defa yazıyor pfizer cleocin sabah akşam hazarlı bölgeye sür yazıyor.Eritretin geceleri sabahları yıkacak miyim yada doktorun yazdığı aknefloks üstüne mi süreceğim.. yardım lütfen

 12. Eda dedi ki:

  İyi geceler ben üc gündür kullanıyorum bu jelle beraber bir krem daha verdi onu sabah sürüyorum o kremden hemen sonra üstüne gunes kremi sürüyorum yanlıs mı yapıyorum nasıl kullanmalıyım yardımcı olur musunuz?

 13. Sevgi dedi ki:

  Ben de eritretin jel kullanıyorum nerdeyse 2 ay oldu bende yağ bezesi vardı tüm yüzümde onlarda bir sinme azalma oldu ama bu seferde cildim inceldi ve solaryumda saçma şekilde yanmış gibi yüzüm oldu bunun için ne yapmam gerek?

 14. Deniz dedi ki:

  Dort gundur duzenli olarak kullaniyorum ama iki gundur surerken yuzumde yanma oluyor bunun olmasi normal mi onun haricinde hangi nemlendiriciyi onerirsiniz

  1. Alex dedi ki:

   Kesinlikle Bepanthol tavsiye ederim. Günlük nemlendirici için olanı çok hafif formlu, asla ağırlık yapmıyor. Diğer kozmetik ürünlerine güvenmeyin. Gün içinde sık sık kullanabilirsiniz. Çok memnun kalacağınıza eminim.

 15. Nur dedi ki:

  Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Eczacı sabah akşam yazdığı için günde 2 kere kullanıyorum. Bu da aşırı kuruluğa ve soyulmasına sebep oluyor. Bunun öncesinde ilaç tedavim vardı (aknetrend) o bittikten sonra, doktor geçmeyen izler için yazdı. Fakat bunu kullandıktan sonra cildim daha kötü oldu sanki. Daha da izler belirginleşmeye başladı. Bir de yüzümü nasış temizlemeliyim? Suyla ovalayarak yıkasam da çıkmıyor. Anca elimle soymam gerekiyor çıkması için. 😔 ne zaman etkisini görmeye başlarım

  1. Merve dedi ki:

   Yuzunu ıslat daha sonra iyice ıslatmış oldugun bir pamuk yardımıyla yüzünü sil tahriş etmeden alıyo pamuk

 16. Nur dedi ki:

  Yaklaşık 1 aydır geceleri kremi uyguluyorum fakat yüzümün bazı bölgeleri yoğun nemlendiriciler kullanmama rağmen aşırı kuru ve çene, burun kenarı bölgemde soyulmayla beraber yoğun şekilde iz kaldı (güneş kremi kullanıyorum) bunun dışında siyah noktalarım yok oldu sivilcelerim ve sivilce izlerim çok azaldı . Lekelerim için önerebileceğiniz bir krem var mı ?

 17. Esmaer dedi ki:

  Iyi geceler de bana da eritretin jel kremi verdi .gece yatmadan önce sürüyorum.fakat nemlendirici de yazdı sabah aksam kullanmam gerek..nemlendiriciyi sabah sürün demissiniz ya gece sürmeden mi yoksa sürdükten sonra mı nemlendiriciyi sürmeliyim….

  1. Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

   Krem ciltte kuruluğa neden olduğundan nemlendirici krem 1 saat sonra sürebilirsiniz.

 18. Sevinç dedi ki:

  Yaptıktan kac dakka sonra yüzümüzü yıkamamiz lazim

  1. Senanur dedi ki:

   Gece yatmadan önce sürüp sabah kalkınca yıkamanız yeterli.

 19. Derya dedi ki:

  Kremi 2 gundur kullaniyorum kremi surdukden sonra yuzumde gerilme oluyo ve soyuluyo boylemi olmasi gerek birde sadece sivilceli bolgeyemi yoksa tum yuze ince tabaka halindemi surmemiz gerek tsk ederim

  1. Senanur dedi ki:

   Sadece sivilce veya sivilce lekesi olan bölgeye uygulamanız yeterli.