Stick Kapatıcı Nedir? Nasıl Kullanılır

Stick Kapatıcı Nedir? Nasıl Kullanılır

Stick Kapatıcı Nedir? Nasıl Kullanılır Pek çok kişinin en fazla rahatsız olduğu konuların başında cilt lekeleri ve göz altı morlukları gelir. Cilt üzerinde kullanılan fondötenler göz altında kullanılmaya uygun değildir. Çünkü göz çevresinin derisi biraz daha ince olduğu için özel içerikli ürünler kullanılması gerekir. Bunun dışında bazı cilt lekeleri için de fondötenler yeteri kadar kapatıcı özellik göstermez. Bu nedenle stick kapatıcı kullanılması gerekir. Stick kapatıcılar, daha yoğun bir içeriğe sahiptir. Dolayısı ile ciltteki lekeleri ve göz altı morluklarını kolaylıkla ortadan kaldırabilir.  Ruj görünümünde olan stick kapatıcılar yumuşak ve yoğun bir yapıdadır. Bu da yüz hatlarındaki en ufak detayların bile daha rahat kapanmasına yardımcı olur.

Stick Kapatıcı Nedir?

Stick kapatıcı, daha çok göz çevresinde kullanılan yoğun kıvamlı bir kapatıcıdır. Göz altı torbalarını, morlukları, göz çevresinde oluşan siyah görünümü kapatmak hatta göz çevresinde oluşan yorgun görünümü ortadan kaldırmak için kullanılan bir kapatıcı türüdür. Diğer kapatıcılar gibi göz çevresine zara vermez ve göz altını ve üstünü nemli tuttuğu için kırışıklıkların da önüne geçer. Çok etkili bir şekilde kapatıcı özelliği olduğu için sadece göz çevresinde değil, aynı zamanda da cildin belli bölgelerinde oluşan kırmızı, kahverengi gibi cilt lekelerini de kapatmaktadır. Ayrıca sadece cilt lekeleri için değil, diğer cilt kusurlarını kapatmak için de kullanımı yapılmaktadır.

Ancak her stick kapatıcı aynı etkiyi göstermeyebilir. Bazı stick kapatıcılar, cilt çukurlarında ve cit gözeneklerinde birikme yaptığı için hiç hoş olamayacak görünümlere neden olabilir. İşte bu gibi durumların önüne geçmek adına mutlaka ünlü makyaj malzemeleri satan markaların ürünlerini kullanmanız tavsiye edilir. Yine çeşitli kalınlıklarda satılmakta olan stick kapatıcıları kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Stick kapatıcı farklı formlarda kullanıcılarının karşısına çıkar. Bazıları yoğun yağ içerir. Bu aşırı kuru veya kuru cilt yapısına sahip olan kişiler için sn derece uygun olacaktır. Bazı çeşitlerinde ise yağlı form yoktur. Bu da yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler için uygun olacaktır.

Stick Kapatıcı Nasıl Kullanılı?

Stick kapatıcı kullanmadan önce doğru tekniklerle nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır. Çünkü yanlış şekilde uygulandığında cilt üzerinde hoş olmayan görünümlere neden olabilir. Stick kapatıcı nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtı ise;

  • İlk olarak stick kapatıcı kullanmadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kirli ciltler üzerinde pul pul bir görünüme neden olacaktır.
  • Cildinize stick kapatıcı sürmeden önce bir miktar nemlendirici krem sürmeniz doğru olacaktır. Bu sayede kapatıcı cilt üzerinde daha iyi tutunacaktır.
  • Eğer bu kapatıcıyı göz altınız için kullanmayı düşünüyorsanız, özel tasarlanmış stick kapatıcıları tercih etmeniz tavsiye edilir.
  • Göz altına çizgi şeklinde sürdükten sonra bir sünger ya da bir makyaj fırçası yardımı ile iyice sürmeniz tavsiye edilir.
  • Eğer cilt üzerindeki bazı lekeler için kullanmayı düşünüyorsanız, nokta nokta kusurlu bölgelerinize uygulayarak, fırça ile güzelce dağıtmanız gerekir.
  • Stick kapatıcılar aynı zamanda da aydınlatıcı olarak kullanılır.
  • Eğer aydınlatıcı v makyaja gölge vermek için kullanacaksanız, daha ince formda satılan stick kapatıcıları tercih etmeniz önerilir.
  • Burun bölgesinin üst kısmına stick kapatıcıyı sürdükten sonra çok ince bir fırça yardımı ile aydınlatma yapabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet