Solgar Nedir? Ne İşe Yarar? Solgar Ürünleri ve Fiyatları

Solgar Nedir? Ne İşe Yarar? Solgar Ürünleri ve Fiyatları

Solgar: Kurulduğu 1947 yılından bu yana hepsi birbirinden etkili gıda ve vitamin takviyelerini bizlerle buluşturan bir marka olan Solgar; özellikle multivitaminleri ve mineral takviyeleri ile bağışıklığımızı güçlendirerek, sağlığımızı önemli ölçüde güçlendiriyor.

2009 yılında Omnium isimli takviyesi ‘En İyi Multivitamin’ ödülünü kazanan Solgar; günümüzde 500’ü aşan ürünü ile Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde en popüler gıda takviye markalarından biri olmaya devam ediyor.

Bitkisel gıda takviyeleri, mineral içerikli hapları, multivitaminleri ile sağlığımızı pek çok açıdan gözeten marka, ciddi hastalıklara karşı vücut direncimizi de güçlendirerek, yaşam ömrümüzü önemli ölçüde uzatıyor.

Saç ve tırnak bakımında kullanabileceğiniz eşsiz ürünlere de imza atan marka, Amerikan kökenli bir firma olmasına rağmen ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında da güvenle kullanılıyor.

Bu yazımda kısaca markanın en başarılı ve en çok satan ürünlerini, bu ürünlerin ne işe yaradıklarını sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

İşte, Solgar’a dair bilmeniz gereken detaylar:

Solgar Curcumin:

Etkin maddesi zerdeçal olan, hiçbir şekilde şeker, tuz ya da nişasta içermeyen, yani tamamen bitkisel bir içeriğe sahip olan bu ürün; doğal zerdeçal tozunun aksine bağırsaklarımız tarafından hızlı bir şekilde emiliyor.

Üründe maya, buğday, gluten, süt ürünleri, soya gibi herhangi bir alerjen içermediğinden ürün; herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.

Solgar Curcumin’de pek çok vitamin takviyesinin aksine tatlandırıcı, koruyucu, renklendirici, yapay aroma vb. katkı maddeleri de bulunmuyor.

Yani vücudumuza etkisi ve katkısı standart zerdeçal bitkisinden kat ve kat daha fazla olan bu bitkisel gıda takviyesi, zerdeçalın sağlığımıza faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmenize olanak tanıyor.

Özellikle kas ve eklem ağrılarını alarak, vücutta genel bir rahatlama sağlayan Solgar Curcumin, sinir sisteminin de görevini aktif bir şekilde yerine getirebilmesine aracılık ediyor.

Kış aylarında tüketildiğinde vücut direncinizi arttırarak, grip, soğuk algınlığı, nezle gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarını kolaylıkla atlatabilmenize yardımcı oluyor.

Yorgunluğa, halsizliğe, bitkinliğe hatta depresyona bile iyi gelen bu ürün; vücudunuza enerji vererek, kendinizi gün içerisinde daha iyi hissetmenize, yoğun iş temposuna daha rahat bir şekilde ayak uydurabilmenize olanak tanıyor.

Beyin sağlığınıza da mucizevi nitelikte katkıları bulunan Solgar Curcumin, hafızanızı güçlendiriyor. Alzheimer, Parkinson gibi hastalıklara karşı sizleri koruyor.

Solgar Curcumin Nasıl Kullanılır?

30 softgel içeren şişelerde satışa sunulan üründen günde 1 adet tercihen yemek sonrası ya da yemekle birlikte tüketmeniz, bol miktarda su içmeyi de ihmal etmemeniz gerekiyor.

Ürün kullanımının faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmek adına ürünü mutlaka en az birkaç ay boyunca düzenli olarak kullanmanızı öneriyoruz.

12 yaş altındaki çocuklarınızın bu ürünü doktorunuzun önerisi ve onayı olmadan kullanmasına izin vermemelisiniz.

Solgar curcumin fiyatı 230 TL

Solgar Biotin:

Markanın tıpkı Curcumin gibi en çok satan ürünlerinden bir diğeri olan Solgar Biotin, tamamen bitkisel olduğu için vegan ve vejeteryanlar tarafından da kullanılabiliyor.

50’lik cam şişelerde satışa sunulan ürün; saç ve tırnak bakımına özel olarak formüle edilmiş içeriği sayesinde özellikle saç dökülmesi, saç kopması ve kırılması gibi biotin eksikliğinden kaynaklanan şikayetlerinizi en aza indirgiyor.

Güzellik vitamini olarak da isimlendirilen, B vitamin grubunda yer alan B7 ve H vitaminlerini içeren Solgar Biotin; cildi ve saçları nemlendirerek, cilt ve saçların günlük nem ihtiyacını karşılıyor.

Hücre yenilenmesini uyaran Biotin, saç dökülmesini önlemenin yanı sıra saçların erken yaşlarda beyazlamasının da önüne geçiyor.

Saçların yanı sıra tırnakları da güçlendiren ürün, tırnaklarınızın kopmasını ve kırılmasını önlüyor.

Cilt ve saç sağlığımızın yanı sıra genel sağlığımızı da olumlu bir şekilde etkileyen Solgar Biotin; kan şekerini düşürüp, dengelediğinden tip2 diyabete yakalanma olasılığınızı düşürüyor.

Biotin eksikliğinden kaynaklanan işitme kaybına, saç dökülmesine, egzama, saç yağlanması gibi sağlık sorunlarına da iyi gelen ürünü düzenli olarak kullandığınızda daha canlı ve parlak, ışıl ışıl saçlara kavuşabilirsiniz.

Solgar Biotin Nasıl Kullanılır?

Bu ürünü her gün günde 1 tablet olacak şekilde bol miktarda su eşliğinde almalısınız. Tercihen kahvaltıdan ya da öğle yemeklerinden sonra tüketebilirsiniz.

Solgar Biotin fiyatı 50 TL.

Solgar Omega 3-6-9:

İçeriğinde balık yağı, keten tohumu yağı, oleik asit, linoleik asit gibi etkin maddeler ve bileşenler yer alan Solgar Omega 3-6-9; vücudunuzun Omega 3 ihtiyacını karşılayarak, kendinizi daha enerjik, pozitif ve canlı hissedebilmenizi sağlıyor.

İçeriğindeki balık yağı yani Omega 3 sayesinde kemiklerinizi ve kaslarınızı güçlendirerek, romatoid artrit, fibromiyalji gibi romatizmal hastalıklardan kaynaklanan kas ve eklem ağrılarınızı alan ürün; bir yandan da yağ yakımını hızlandırarak, daha kolay ve hızlı bir şekilde zayıflayabilmenize olanak tanıyor.

Vücudunuzdaki yağsız kas kütlesini korumanıza yardımcı olarak, vücut yağlarınızın kaslara dönüştürülmesinde etkili olan ürün; kireçlenmeye karşı da üstün bir koruma sunuyor.

Cildi güzelleştirerek, yaşlanma belirtileriyle savaşan Solgar Omega 3-6-9; merkezi sinir sistemi ve beyin sağlığınızı da koruyor.

Kan akışını hızlandırarak, kandaki toksinleri yok eden ürün, kalp ve damar sağlığınızı güçlendiriyor.

Solgar Omega 3-6-9 Nasıl Kullanılır?

Ürün, markanın diğer ürünleri gibi hiçbir şekilde koruyucu ya da katkı maddesi içermiyor.

Softgellerin bulunduğu cam şişede satışa sunulan üründen günde 3 adet tüketmeniz yeterli oluyor. Ürünü yemeklerinizden bir iki saat sonra tükettiğiniz takdirde ürünün mideniz ve bağırsaklarınız tarafından daha hızlı bir şekilde emilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu üründen maksimum verim elde etmek istiyorsanız, ürünü en az 5-6 ay boyunca aralıksız olarak kullanmanızı öneriyoruz.

Solgar Omega 3-6-9 fiyatı 140 ile 180 TL arasındadır.

 

Solgar Advanced Multi(Antioxidant) Formula:

Vitamin C, Vitamin B gibi vitaminler, beta karoten, L-glutatyon, manganez gibi sağlığımızda hayati rol üstlenen bileşenler içeren bu ürün; kemik ve kaslarımızı güçlendirmenin yanı sıra C ve B vitamin grubu eksikliğini de gidermenizi sağlıyor.

Diş eti kanaması, saç dökülmesi, tırnak kırılması gibi C ve B vitamini eksikliği semptomlarını azaltıyor.

Bileşenlerinde yer alan L-glutatyon sayesinde vücut hücrelerimize zarar veren serbest radikallerle savaşarak, doku ve organlarımızı kanser vb. ciddi rahatsızlıklara karşı koruyor. Aynı zamanda vücudumuzda detoks etkisi göstererek, midemizi, bağırsaklarımızı ve tüm organlarımızı zararlı mikroorganizmalardan arındırıyor.

Solgar Advanced Multi Formula Nasıl Kullanılır?

Ürün 30’luk ya da 60’lık cam şişelerde satışa sunuluyor. Bir adet kapsülü yemek zamanı bir bardak su ile tüketmeniz gerekiyor.

Birkaç aylık düzenli kullanım doğrultusunda bağışıklığınızı güçlendirebilir, vücudunuzu ağır metallerden hatta sigara dumanından bile temizleyebilirsiniz. Özellikle sigara kullanıyorsanız, bu ürünü en yakın zamanda kullanmanızı öneriyoruz.

Solgar Advanced Multi(Antioxidant) Formula fiyatı 100 TL

Solgar Advanced Multi-BillionDophilus:

İçerisinde probiyotik canlı organizmalar yani vücut sağlığımız için yararlı bakteriler barındıran bu ürün, bağırsaklarımızdaki zararlı bakterileri yok ediyor.

Böylelikle sindirimimizi hızlandırarak, kabızlık, mide şişkinliği, gaz gibi sindirim sorunlarımıza iyi geliyor.

Aynı zamanda bağırsak geçirgenliğinin neden olabileceği, vücutta toksik madde birikimini ve toksik maddelerden kaynaklı hastalıkları önlüyor.

Kronik kabızlıktan şikayetçiyseniz; bu noktada düzenli bir tuvalet alışkanlığı kazanmak adına bu ürünü kullanabilirsiniz.

Solgar Advanced Multi-BillionDophilus Nasıl Kullanılır?

Ürün, 60’lık yani 60 kapsül içeren cam şişelerde satışa sunuluyor. Ürünü günde 2 sefer yemeklerle ya da yemeklerden birkaç saat sonra bol su eşliğinde tüketebilirsiniz.

En iyi sonuç için ürünü en az 3-4 ay kullanmanızı öneriyoruz.

Solgar Advanced Multi-BillionDophilus fiyatı 170 TL

Solgar Vitamin B12:

B12 eksikliği semptomlarını gidermede son derece başarılı olan Solgar Vitamin B12; vegan ve vejetaryenlerin kullanımına uygun bir ürün olarak, hiçbir şekilde hayvansal bir gıda içermiyor.

Özellikle hayvansal kaynaklı gıdalarda bulunan B12 eksikliği semptomlarını hafifletmenin yanı sıra kişinin günlük B12 ihtiyacını büyük oranda karşılıyor.

El ve bacaklarda uyuşma, parmaklarda yanma, el, ayak ve bacaklarda iğnelenme hissi, kaslarda ağrı ve spazm, kas güçsüzlüğü, kalp çarpıntısı vb. B12 eksikliğine dair şikayetlerinizi azaltıyor.

Solgar Vitamin B12 Nasıl Kullanılır?

100 adet dilaltı tabletler şeklinde satışa sunulan üründen günde 1 adet olacak şekilde kullanmalısınız. Birkaç aylık düzenli kullanım ile üründen maksimum verim elde edebilirsiniz.

Solgar Vitamin B12 fiyatı 110 TL

Solgar Vitamin D3:

Kas ve kemik sağlığının korunmasında temel bir rol üstlenen D3 vitamini içeren ürün; D vitamini eksikliğinin yol açtığı kas güçsüzlüğü, kas ağrı ve spazmları, kemik erimesi, kemik yoğunluğunun azalması gibi sağlık sorunlarını minimize ediyor.

Özellikle kış aylarında güneş ışınlarını yeterli olarak alamayan vücudumuzda beliren semptomları gideren ürün; kalsiyum ve fosfor minerallerin vücudumuzca daha kolay bir şekilde emilebilmesine öncülük ediyor.

Solgar Vitamin D3 Nasıl Kullanılır?

100 adet softgel içeren şişelerde satışa sunulan ürünü günde 1 softgel olacak şekilde tercihen yemek saatinde tüketmelisiniz.

Solgar Vitamin D3 FİYATI 80 TL

Solgar Vitamin Kullananlar:

Arama motorlarında ürünü araştırdığımızda bloglarda ve ürün satış sitelerinde ürünü kullanıp, üründen memnun kalan pek çok müşteri yorumuna rastlayabiliyoruz.

Özellikle büyük çoğunluğun Solgar Curcumin ile sağlıklarını geri kazandıklarını ifade ettikleri yazılara tanık oluyoruz.

Solgar B12, D3 vitamini, Omega3; markanın en çok kullanılan ürünleri arasında bulunuyor.

Şayet sizler de bu markanın ürünlerini yani gıda ve vitamin takviyelerini kullanıyorsanız, yorum kısmına kullanıcı deneyimlerinizi yazabilir ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Solgar Nerede Satılır?

Solgar vitaminlerini ve diğer takviye gıdaları eczanelerden temin edebileceğiniz gibi vitamin takviyesi satışı gerçekleştiren internet mağazalarından da satın alabilirsiniz.

Solgar Fiyatı:

Solgar takviyeleri, oldukça uygun fiyatlara satışa sunuluyor. Bununla birlikte ürün fiyatları hangi ürünü satın aldığınıza, ürün içeriğine göre de değişiklik gösterebiliyor.

Örneğin Solgar Omega 3 6 9 Balık Yağı’nı 200 TL gibi bir fiyata satın alabiliyorsunuz.

Bu yazımda kısaca Solgar ne işe yarar? Solgar vitamin nasıl kullanılır? vb. markaya dair merak ettiğiniz soruları yanıtlamaya çalıştım.

Markanın Omega 3 ve B12 vitaminlerini kullanan biri olarak, markanın ürünlerini mutlaka en yakın zamanda denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet Yardım Başvurusu