En iyi Çatlak Kremleri

En iyi Çatlak Kremleri

En iyi Çatlak Kremleri Bu makalenin konusu olan çatlaklar; cildinizin yüzeyinde, gözle görülebilen rengi doğal olmayan çizgiler topluluğudur. Özellikle, vücuda dışarıdan bakıldığında kendini göstermekten çekinmeyen estetik görüntü olgusunu bozan rahatsız edişi bir duruşa sahiptirler. Yerleşim yerleri karın bölgesi olan bu düşmanlar; göğüsler, kalça, bacak ve kollarda görülebilir.

Hamilelik, karın bölgesine yerleşen cilt çatlaklarının temel sebebi dalında birinciliği alsa da ani kilo artışı ve yahut ani kilo kaybı, ergenlik dönemi içerisinde gelişen hormonal değişiklikler, vücut geliştirme adına verilen çabalar, boy uzamasının bir anda artması, stres ve kalıtımsal etkenler bu düşmanlara davetiye çıkaran temel sebeplerdir. .

Çatlaklardan kurtulma yolunda yüklü miktarda para harcamak isteyenler için; fraksiyonel lazer ve diğer pahalı kozmetik ürünleri tavsiye edebiliriz. Lakin bunlara para vermek istemeyen pek sevgili bayan üyelerimiz için etkili doğal maskeler önereceğiz. Bakınız aşağıda bu maskeler hakkında birkaç şey yazdık.

Çatlaklar İçin Doğal Maske

1. Şeker

Şeker Pek çok hanımın bazı nedenlerle hayatından uzak tuttuğu şekeri bu alanda hayatına geri alması gerekiyor. Şeker cilt üzerindeki ölü hücreleri doğal yollarla def eden bir maddedir. İstenmeyen çatlakları vücudundan uzak tutmak isteyen bayanlar her zaman ilk sıraya şekeri koymalıdır.

Şeker ile yapılacak bir karışımla çatlaklarınızdan kurtulmak için gereken ilk adımı atabilirsiniz.

Malzemeler:

  •  1 yemek kaşığı şeker
  •  3-4 damla imon suyu
  •  3-4 damla badem yağı

Bir yemek kaşığı şekere bahsi geçen limon suyu ve badem yağını ekleyip karıştırın. Bu karışımı iyice karıştırdıktan sonra 8-10 dakika boyunca çatlakların olduğu bölgeyi elde ettiğiniz karışımla ovun. Ardından duş alarak temizlenebilirsiniz. Bu karışımı her gün cildinize uygulamanız sonucunda çatlakların üzerinde ki etkiyi sizde fark edeceksiniz.

 2. Hint Yağı

Hint yağı, kırışıklıklar, yaşlanmanın izleri, renk tonu farklı olan lekeler vs. cilt rahatsızlıklarına ek olarak cilt çatlakları için yeterli düzeyde etki sağlayan doğal bir tedavi şeklidir.

  •  Karın bölgesinde yaşam süren çatlakların üzerine 6ila 7 damla civarı Hint yağı dökerek çatlakların üzerine oval bir şekilde masaj yapın.
  •  Masajın hemen ardından masaj yapılan yağlı bölgeyi ince pamuk bir elbise parçasıyla sararak yarım saat boyunca sıcak su torbası uygulayın.

Bu işlemi bir ay boyu her gün tekrarlayarak çatlaklardan kurtulun. Çatlakların derinlik seviyesine bağlı olarak uygulama süresini bir aydan fazlaya çıkarabilirsiniz.

En İyi Çatlak Kremleri

Şimdi size çatlaklar için önerilen kremler hakkında bilgi vererek bu düşmanları vücudunuzdan uzaklaştırmanıza yardımcı olalım.

Bepanthol

Adını sıkça karşımıza çıkaran Bepanthol çatlaklar için gayet etkili bir düşmandır. Çatlaklar için iyileştirici özelliği sebebiyle birçok doktor ve eczacının tavsiyesi olmuştur. Elbette derinliği fazla olan çatlaklar için sözünü geçiremese de yüzeysel çatlakların hakkından geliyor. Uygun fiyatı ve tavsiye edilen bir krem olması açısından avantaja sahiptir. Kullanım alanlarının çokluğu sayesinde her ecza dolabında ikamet etmektedir. Gözü kapalı kullanabileceğiniz ve kadınlar tarafından sevilerek kullanılan kremler arasında ilk sıradadır.

Lierac

Hamilelik dönemlerinde oluşan çatlakların giderilmesi için etkili bir kremdir. Doktor tavsiyesi üzerine doğum sürecinde ortaya çıkan çatlaklardan korunmak amaçlı kullanabilirsiniz. Bu krem daha çok hamileliğin 3, ayından itibaren kullanılması tavsiye ediliyor. Kötü bir kokuya sahip olmayan bu kremin emiliminin de kolay. Kullanan kadınların çoğu kremden memnun olduğunu belirterek kremin işe yaradığını da dile getiriyorlar.

Contractubex

Yara izlerini kapatmak konusunda başarısıyla bilinen bu krem genellikle uzmanlar tarafından yara

ve yanık izlerinin giderilmesi için tavsiye edilen en etkili kremlerden birisidir. Bunun yanı sıra çatlaklar için kullanımında da etkili sonuçlar veriyor. Kremin soyucu ve tamir edici özelliği ile çatlaklardan korunmanız mümkün.

Babe çatlak kremi

Bu kremin enteresan bir krem olduğunu belirtmek gerekir. Kullanan kadınların bir kısmı 1 ay kadar kısa bir sürede gözle görülür etkiler aldığını söylerken bir kısmı da herhangi bir değişikliğin olmadığını ifade ediyor. Buna rağmen olumlu sonuç alan kadınların sayısına güvenerek doktorunuzun tavsiyesi dâhilinde kremi temin edip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dermadoc

Mantık olarak ilk önce çatlak rengini vücut rengine dönüştürmekle işe başlayan krem kısa süre içinde kapanan renk tonundan dolayı çatlakların görüntüsünü hafifletir. Fiyatı biraz tuzlu gelse de denemek isteyen hanımlar etkili bir sonu alabilirler.

Özellikle hızla kilo alıp veren kişilerde oluşan çatlaklar için kullanan kadınlar gayet olumlu yorumlarda bulunuyorlar.

Teorik olarak çatlakların rengini ten renginize eşitlemekle yola çıkıp kısa sürede ortadan kalkan renk farkı sorunuyla görünümü azaltır. Fiyat olarak bir tuzlu olsa da denemek isteyenlerin etkili bir sonuç alacağını söyleyebilirim. Hızla kilo alıp veren kadınlar oluşan çatlaklardan kurtulmayı dileyerek bu kremi kullanırken sonucunda gayet memnun görünüyorlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.