Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

Diş Ağrısı İçin İlaç

Diş Ağrısı İçin İlaç

Diş ağrısı için ilaç, Diş ağrısı hepimizin belli dönemlerde karşılaştığı sorunlardan biridir. Bazen hiç beklenmedik bir anda başlayan diş ağrısı gece yada hafta sonuna denk gelirse diş doktoru bulmak neredeyse imkansız hale gelir.

İşte bu gibi durumlarda diş ağrısına iyi gelen ağrı kesiciler ve diş ağrı için ilaç seçimi geçici çözüm olabilir. Peki diş ağrısına hangi ilaç iyi gelir, diş ağrısını geçiren en iyi ilaç nedir, diş ağrısı için ağrı kesici nelerdir. Sizlere en iyi ve en etkili ilaçları derlemeye çalıştım.

Diş ağrısını geçirmek için kesinlikle ilaçları dikkatli kullanmanızı öneririm doz aşımı ciddi sorunlara neden olabilir. Eğer ilaç kullanmak istemiyorsanız Diş Ağrısı Nasıl Geçer adlı yazımızı okuyarak ilk olarak evde doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Diş ağrısı için en çok kullanılan ilaçlar ve isimleri sizlere ağrı kesmede yardımcı olacaktır. Diş ağrısına iyi gelen haplar bazen yan etkileri görülebilir unutmayın en masum ilaç olan aspirin bile mide kanamasına neden olurken diğer ilaçlar daha ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Diş Ağrısını Geçiren Ağrı Kesiciler

Diş ağrısı için ilaç almak diş ağrısını kesmek için sıklıkla baş vurulan yöntemlerdir. Diş ağrısına iyi gelen ilaçlar diş doktoruna gidene kadar ağrıyı kesmek için etkili yöntemlerden biri olabilir. Diş ağrısı için en etkili ağrı kesici isimleri sizlere sıralamaya çalışacağım. Eğer diş ağrısı iltihaplı ise diş ağrısı için antibiyotik ilaç almak gerekir ama bu antibiyotikler mutlaka doktora danışılarak alınmalıdır. Diş ağrısına iyi gelen haplar;

Diş ağrısı için Novalgin

En çok bilinen ve en sık kullanılan ilaçları başında gelen novalgin diş ağrısını kısa sürede kesmektedir. Eğer dişiniz ağrıyorsa su ile beraber almanız yeterlidir.

diş ağrısı için ilaç, diş ağrısı için novalgin

Diş ağrısı için novalgin

Diş ağrısı için Amoklavin

Güçlü antibiyotik ilaçlar sınıfında bulunan Amoklavin pek çok hastalığın tedavisinde etkili olduğu gibi diş ağrısını yok etmektedir. Amoklavin diş ağrısını ortalama olarak 8 saate kadar durdurmaktadır.

diş ağrısı için ilaç, diş ağrısı için amoklavin

diş ağrısı için amoklavin

Diş ağrısı için Majezik

Neredeyse herkesin kullandığı ağrı kesicilerden biri olan majezik tabet, sprey ve gargara formunda bulunmaktadır. Majezik diş uyuşturucu sprey dişi uyuşturarak ağrıyı yok eder. Eğer sprey olarak bulamazsanız bile tabletini almak gene aynı şekilde diş ağrısını kesecektir. Majezik diş ağrısında en çok kullanılan ilaçlardan biridir.

diş ağrısına iyi elen haplar, majezik

Diş ağrını iyi gelen haplar

Diş ağrısı Apranax

Çok etkili bir ilaç olan apranax bir o kadarda yan etkileri bulunan ağrı kesici bir ilaçtır. Diş ağrısını çok kısa sürede kesen apranax mutlaka fazla dozda alınmamalıdır. Genelde diş çekildikten sonra oluşan ağrıya çok iyi gelmektedir. Apranax fort diş ağrısını geçirmede her 10 hastadan 9 tanesinde etkili sonuç verdiği için sıklıkla tercih edilmektedir. Kesinlikle ilacı alırken bol su ile almayı unutmayın. Fazla alınması doz aşımı ciddi yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

diş ağrısı apranax, apranax diş ağrısı

Diş ağrısı apranax

Parol diş ağrısı

İsmini sıklıkla duyduğumuz parol diş ağrısını geçirmede çok etkilidir. Parol diş ağrısını geçirmek için tek dozda almanız yeterlidir.

parol diş ağrısı, diş ağrısı için ilaç

Parol diş ağrısı

Diş ağrısı için AUGMENTIN 

Diş ağrısını, diş apsesini geçirmek için Augmentin  antibiyotik ilaç kullanabilirsiniz.  Eğer dişinizde şişlik ya kesinlikle doktorunuz bu ilacı 5 gün kullanmanız gerektiğini söyleyecektir. Şişliği, apseyi ve diş ağrısını kesen Augmentin antibiyotik etkisi ile ağrıyı ve şişliği yok etmektedir.

Augmentın diş ağrısı, diş ağrısı için ilaç

Augmentın diş ağrısı

Diş ağrısı için Minoset Plus

Baş ağrısı, migreni diş ağrısı ve diş çekildikten sonra oluşan ağrıları geçirmek için kullanılan minoset diş ağrısı için kullanabileceğiniz en etkili diş ağrısını geçiren ilaçlardan biridir.

diş ağrısı için ilaç, minoset diş ağrısı

Diş ağrısı için monoset

Arveles Diş Ağrısı için Ağrı Kesici

Arveles ağrı kesici olarak bilinse de en çok arveles diş ağrısını geçirmede kullanıldığı bilinmektedir.  Diş ağrısını geçirmek için arveles tek doz almak yeterlidir.

arveles diş ağrısı, diş ağrısı için ilaç

Arveles diş ağrısına iyi gelir mi

Dolphin diş ağrısı

Dolphin 500 mg diş ağrısın geçirmek için kullanabileceğiniz bir ağrı kesici ilaçtır. Baş ağrısı, migren atakların etkili olan bu ilaç diş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Diş çekme işlemi yada 20 lik diş ameliyatından sonra ağrıyı kesmek için kullanılmaktadır.

dolphin diş ağrısı, diş ağrısı için ilaç

Diş ağrısı için dolphin

Rovamycine Diş Ağrısı Antibiyotiği

Antibiyotik ilaçlardan biri olan rovamycine diş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Bazı yan etkileri olan bu ağrı kesici ilacı hamileler ve emziren anneler kesinlikle kullanmaması gerekmektedir. Apseyi ve diş ağrısını kestiği bilinmektedir.

rovamycıne ağrı kesici, diş ağrısı için ilaç

Rovamycine Diş Ağrısı Antibiyotiği

Klavunat diş ağrısını keser mi

Klavunat genelde iltihap tedavisinde kullanılmasına karşın diş abseleri gibi diş ve dişeti ile ilgili enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Ayrıca diş ağrısını kestiği bilinmektedir. Klavunat -BID 1000 mg film tablet antibiyotik ilaçlardan biridir.

klavunat antibiyotik, diş ağrısı için ilaç

klavunat antibiyotik ve ağrı kesici

Diş ağrısı için ağrı kesici sprey

Diş ağrısını geçiren bazı spreyler bulunmaktadır. Bunlar içinde en etkili olanı Majezik Diş Uyuşturucu Sprey olduğu bilinmektedir. Dişi uyuşturarak ağrıyı geçici olarak kestiği bilinmektedir. Eğer ilaç kullanmak istemiyorsanız diş ağrısın geçiren sprey iyi bir çözüm olabilir. Sadece ağrıyan dişin üzerine az miktarda püskürtülmesi yeterlidir. Asla yutulmaması gerekmektedir. Ağız bölgesinde oluşan diş eti iltihabı, boğaz iltihabı ve buna bağlı oluşan ağrıları keser.

diş ağrı için sprey, diş ağrısı için ilaç

Diş ağrını geçiren sprey

 

Diş ağrısı için Klamoks 

Diş için antibiyotik isimleri 1000 mg olarak verebileceğimiz en etkili antibiyotik ilaçlar arasında yer alan Klamoks diş ağrısını geçirmede ve iltihabı kurutmada çok etkili bir ilaçtır. Genelde diş doktorlarının sıklıkla yazdığı ilaçtır.

Diş ağrısı için Klamoks , diş ağrısı için hap

Diş ağrısı için Klamoks

Flurend Gargara ve Sprey

Genelde diş ağrısında pek bilinmeyen ama etkili ilaçlardan biridir. Genelde doktor tavsiyesi ile alınır. Diş eti iltihabı, boğaz iltihabı ve ağız içi iltihabına bağlı ağrıların giderilmesinde kullanılır. Diş ile ilgili operasyonlardan sonra da kullanılabilir. Flurend ağrı kesici kesinlikle doktorun bilgisi dahilinde kullanılmalıdır.

diş ağrısı için ilaç, Flurend Sprey

Flurend Gargara ve Sprey

Bebeklerde Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici İlaç

Bebeklerde diş ağrısı için mutlaka doktorunuzun size önerdiği şurupları kullanmaya özen göstermelisiniz. Bebeklerde diş ağrına genelde ateş eşlik etmektedir. Genelde bebeklerde diş ağrısı verilecek en iyi şurup ağrı kesici şurup olarak bilinmektedir. Sizlere bebeklerde diş çıkarma ve diş ağrısında kullanabileceğiniz ağrı kesicileri yazmak istiyorum.

Gribin Şurup

Çok sık kullanılan etkili bir şurup olarak bilinmektedir. Hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş durumlarında kullanılan bir ilaçtır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı veya gribal enfeksiyonlar ile birlikte görülen ağrı ve ateş durumlarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateşin giderilmesinde kullanılır. Kullanımı 3 ay ile 6 yaş arası çocuklar içindir. Diş ağrısını kestiği bilinmektedir Doktorlar sıklıkla bu ilacı bebeklerde diş ağrısı için yazmaktadır.

Hamilelikte Diş Ağrısına İyi Gelen İlaçlar

Hamilelik döneminde diş ağrısı çok can sıkıcı bir durumdur. Hamilelik döneminde yukarıda saydığım diş ağrısı için ilaç önerilerinden hiç birini kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Zaten hamilelik döneminde kesinlikle doktor önerisi olmadan ilaç almak ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Peki hamilelik döneminde diş ağrısına ne iyi gelir yada diş ağrısını nasıl geçirmek gerektiğini bilmiyorsanız sizlere diş ağrısına iyi gelen doğal yöntemleri önerebilirim, doğal sağlıklı olan bu yöntemlerin yan etkisi bulunmamaktadır. Diş ağrı nasıl geçer doğal yöntemler adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca diş eti morarması nasıl geçer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Diş için en iyi antibiyotik ve diş ağrısı için en iyi ağrı kesici hapları sizler için derlemeye çalıştım. Bu ilaçlar ile geçici çözüm sağlanmaktadır kesinlikle diş sağlığınıza özen göstermeli ve diş ağrısından kurtulmak için doktorunuza tedavi olmanız gerekmektedir.  İlaç hakkında en güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün, diş iltihabı için hangi antibiyotik kullanılmalı sorusunu en iyi cevap verecek kişi doktorunuz olmalıdır bilinçsiz ilaç kullanmayınız.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Ahmet Yalın dedi ki:

  Minoset plus kullandım dis ağrım için ama hiç bir etki göstermedi.Kisaca diş ağrısı için önermem.

 2. Ayşenur dedi ki:

  Şöyle söyleyeyim diş ağrısı artı migrenim vardı ikisi bir arada çok kötü etti beni bende dolerex aldım içtim ve inanırmsnz 15 dk içinde dişim de başım da hafifledi 1 saat sonra ise tamamıyla geçti rahat uyudm sabah yine diş ağrım vardı yine içtim 15 dk önce ve şu anda ağrı gitti tavsiye ederim kesinlikle

 3. Osman dedi ki:

  Ağrı kesici olarak arveles kullandım ve hiç etkisi olmadı ama dolorex gerçekten etkiliydi tavsiye ederim

  1. Melisa dedi ki:

   Apranax fort bana hic iyi gelmedi bu 1 saattir attim banamisin demiyor sabah dolarex attim 15 dk da gecti

 4. Veli Solmaz dedi ki:

  Arveles diş ağrısına iyi geliyor.Ama ben bugün ağrıdan duramazken dolorex kullandım çok etkiliydi.Tavsiye ederim

 5. Ahmet dedi ki:

  Derli toplu ağrı kesicileri paylastığınız için teşekkürler, majezik gerçekten işe yaradı

  1. Sinan akın dedi ki:

   Apranax çok etkili tavsiye ediyorum