Burun Küçültme Yolları

Burun Küçültme Yolları

Yüz hatlarımız ile uyumlu bir burna sahip olmak adına çoğumuz; burun estetiğine başvuruyor, kalkık ve daha dik bir burun ile kendimizi daha güzel ve çekici hissediyoruz.

Burun küçültme ameliyatına başvurmayan yani bıçak altına yatmaktan çekinenlerimiz ise burnumuzu küçültmenin alternatif yollarını araştırıyor; genellikle bir takım makyaj tekniklerinden yardım alarak burnumuzu geçici olarak küçültmeye başvuruyoruz.

Burnunuzun gereğinden fazla büyük ya da geniş olduğunu düşünüyor ve bu görünüme bir son vermek istiyorsanız; aşağıdaki burun küçültme yollarından birini deneyebilir; kısa bir sürede istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Peki, doğal burun küçültme yolları nelerdir? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlamaya çalışalım.

Evde burun küçültme yöntemleri ile ağrı ve sızı olmadan kendi estetik operasyonunuzu yapabilirsiniz.

Doğal Burun Küçültme Yolları Nelerdir?

 • Diş Macunu ile Burun Küçültme

Son dönemlerin en popüler burun küçültme yöntemlerinden biri olan diş macunu ile burun küçültme; ameliyat kadar başarılı olmasa da ciddi anlamda gözle görülür bir sonuç elde etmenize yardımcı olacak bir yöntem!

Diş macunu ile hazırlayacağınız burun küçültücü krem sayesinde burnunuzu bir nebze de olsa küçültebilmeniz mümkün.

blank

Tıpkı bir sihir gibi sonuç veren burun küçültücü kremi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler ise birer çay kaşığı çekilmiş taze zencefil, diş macunu ve bir yemek kaşığı organik elma sirkesi.

Burun küçülten kremi hazırlamak için tüm malzemeleri karışım kremsi bir kıvama gelene dek karıştırın. Ardından karışımdan bir miktar alarak, burnunuzun ucuna ve beğenmediğiniz kısımlarına yedirerek, sürün. 30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü bol soğuk su ile durulayın.

Burun küçültücü kremi en az 10 gün boyunca burnunuza uygulayarak; 10 gün sonunda şaşırtıcı sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

 • Makyaj ile Burun Küçültme

Doğal yollarla burun küçültme tekniklerinden biri olan makyaj ile burun küçültme; geçici bir çözüm olsa da burnunuzu ciddi anlamda küçültebilmenize ve burnunuza istediğiniz dik yani kalkık görünümü verebilmenize olanak tanıyor.

blank

Makyaj ile burun küçültmek için öncelikle burnunuzun üst noktasından başlayarak, aşağıya doğru inene kadar burnunuza ten renginizden birkaç ton açık fondöten sürün. İkinci aşamada burnunuzun beğenmediğiniz yerlerine yani uç kısmına ve burun deliklerinin olduğu bölgeye ten renginizden birkaç ton koyu fondöten sürün. Son olarak da açık ton ve koyu ten fondöteni birbirine geçecek şekilde iyice yedirin.

Makyaj ile burun küçültme yöntemini tam anlamıyla öğrenebilmek adına Youtube’da yer alan burun küçültücü makyaj videolarını da mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

 • Egzersizle Burun Küçültme

Ameliyatsız burun küçültme yöntemlerinden biri olan egzersizle burun küçültme; düzenli bir şekilde devam ettiğiniz takdirde işe yarar sonuçlarla karşılaşabileceğiniz bir diğer burun küçültme yolu!

Burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu diye sormayın. Denemekten zarar gelmez.

Daha minik ve yüzünüzle orantılı bir burna sahip olmak adına toplamda 6 adet olan burun küçültme egzersizlerine bir şans vermenizi öneriyoruz.

 • Hareket 1:

Orta parmaklarınız yardımıyla burnunuzun üst kısmından başlayıp, kaş bölgenizin başladığı yere kadar olacak şekilde bu bölgeye hafif basıyla masaj yapın. Bu masajı sabah ve akşamları beşer dakika tekrarlayın.

blank

 • Hareket 2:

Başparmağınızla sol burun deliğinizi kapatın, sağ burun deliğinizle nefes aldıktan sonra 5 saniye bekleyin ve nefesinizi bırakın. Aynı işlemi sağ burun deliğinizle de deneyin. Bu işlemi sabah ve akşamları her iki burun deliğiniz için beşer kez olacak şekilde tekrar edin.

blank

 • Hareket 3:

Orta ve işaret parmağınızı burnunuzun yan taraflarına koyun. Bu esnada dudaklarınızı ileri parmaklarınızı da elmacık kemiklerinize doğru gerdirin. Bu hareketi sabah ve akşamları üçer dakika olacak şekilde tekrarlayın.

blank

 • Hareket 4:

İşaret ve başparmak uçları ile burnunuzun üst kısmından burun derinizi yukarı doğru gerdirin. Bu işlemi beş dakika boyunca sabah ve akşamları tekrar edin.

blank

 • Hareket 5:

İşaret ve başparmak uçları ile burnunuzun üst tepe noktasını çekerek, bu noktaya masaj yapın. Bu işlemi sabah ve akşam üç dakika olacak şekilde tekrarlayın.

blank

 • Hareket 6:

Yukarıdaki 5 adet burun küçültücü hareketi tamamladıktan sonra oluşabilecek şişlik ve morlukları önlemek adına burnunuza buz koyun.

blank

Burnunuzun kıkırdak yapısına şekil vermek adına yukarıdaki 5 adımı burnunuzda istediğiniz görünümü elde edene kadar uygulamanızı öneriyoruz.

Yukarıda saydıklarımız dışında günlük yaşantınızda düz saç yerine dalgalı ve bukleli saç kullanmayı tercih ederek, göz yanılsamasına neden olabilir ve burnunuzun olduğundan daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda büyük çerçeveli gözlükler ve kocaman halkalı küpeler kullanarak; insanların odak noktasını burnunuzdan gözlüklerinize ya da küpelerinize kaydırabilirsiniz.

Burun küçültme yolları için sizlere burun küçültme maskesi tariflerini ve uygulanış yöntemlerini verelim.

Burun Küçültme Maskesi

Dış görünüş bakımından burun, yüzün en belirgin organlarından bir tanesidir. Burnunuz ne kadar güzel durursa karşınızdakine o kadar güzel bir görünüm sunulur.

Cerrahi yönden ve doğal burun küçültme yollarından bahsettiğimiz gibi şimdi sizler için burun küçültme maskesi tariflerini vereceğiz.

Burun Küçültme Maskesi

Genel olarak diş macunu ile burun küçültme yöntemi çok sık kullanılmaktadır. Bu yüzden diş macunu ile burun küçültme maskesi tarifi ile ilk adımı atalım.

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı kadar diş macunu
 • 1 çay kaşığı zencefil (öğütülmüş olmasına dikkat edin)
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı ve Uygulaması

Sizler için vereceğimiz bu uygulamayı hem burun küçültme maskesi olarak hem de burun küçültme kremi olarak kullanabilirsiniz.

Bütün malzemeleri kasenin içine koyun. Macun kıvamını alana kadar karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı fırça yardımı ile burnunuzun uç kısmına sürüp 20-25 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile temizleyin.

10 gün boyunca bu uygulamayı burnunuza uygulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım Bedava İnternet