Miranda Kerr Makyajı

Miranda Kerr Makyajı

Miranda Kerr makyajı, Miranda Kerr makyajı nasıl yapılır; Victorias Secret’in Avustralyalı modeli, podyumda catwalk yürüyüşü ve eşsiz gülüşü ile dikkatleri üzerinde çekmiştir. Çocuksu yüz hatları ve gamzeleri ile her zaman masum ve genç görünümünü koruyan Miranda Kerr Victorias Secret’in gençlere yönelik olan Pink koleksiyonunun yıllar geçse de vazgeçilemeyen yüzü olmuştur. Uzun bacakları, harika vücut ölçülerinin yanında, her zaman temiz görünen cildi ve kendine has yaptığı makyajla kadınların hayranlıkla takip edip, aynı güzellik sırlarını uygulamaya çalışmaktadırlar. . Porselen gibi görünen cildini, kendisinin ifade ettiği gibi; kullandığı doğal bakım ürünlerine borçludur. Bir süre önce de kendi ait cilt bakım markasını çıkararak, hem organik hem de çok özel bir seriyi satışa sunmuştur. Miranda Kerr makyaj malzemeleri ile harikalar ortaya çıkarmaktadır. Sizlerde Miranda Kerr cilt güzellik sırları öğrenip harika sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Miranda Kerr makyajı

Makyaj yaparken özellikle belirgin olan mavi gri olan gözlerini daha da vurgulayan bir seçim yapmaktadır. Pembe yanaklar, pürüzsüz ten ise diğer bir ayrıntıdır. Pürüzsüz ten Miranda Kerr’in kendinden gelen en büyük doğal özelliğinden biridir. Bu yüzden fondöten nerdeyse hiç kullanmamaktadır. Çoğunlukla yarı saydam pudra ya da bb cream tarzı ürünlerden faydalanmaktadır. Çok fazla çeşit ürün kullanmamasının yanında, belirli renk ve az uyguladığı makyaj malzemeleri Miranda Kerr makyaj sırları arasındadır.Sizde bu güzel, temiz ve fresh görüntüyü kendinizde denemek istiyorsanız Miranda Kerr’in yazımızda bahsedeceğimiz makyaj tüyolarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz.

Miranda Kree Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj yapmaya tenden başlamak altın kuraldır. Bu makyaj türünde ise ilk olarak göz makyajında başlanıyor. İhtiyacınız olan pas rengi far ve ucu top süngerden oluşan far aplikatördür. Far göz çukuru kemiği boyunca içten tüm göz kapağı takip ederek sürülür. Gözün bitiminde ise kaş bitime doğru far uzatılarak göze çekiklik verilir. Buraya far sürülürken daha yoğun olmasına dikkat edilir. Beyaz göz farı gözlere aydınlık vermek için hemen kaşın alt tarafına, bitim yerinde yakın olan kavise sürülür. Ucu kalem gibi ince olan far fırçası ile pas rengi far gölgelendirme ve göze derinlik vermek için uygulanır. Tüm gözün altına ve kirpiklerin bulunduğu yere dıştan sürülür. Siyah göz kalemi ise alt kirpiklerin dibine yani gözün iç tarafına çekilir. Kirpikleri uzun gösterecek rimel bolca hem alt hem de üst kirpiklere uygulanır. Rimel sürme işlemi 2 – 3 kat tekrar edilir. Eğer bu görüntüyü kendi kirpiklerinizle yakalayamayacağınızı düşünüyorsanız tek tek satılan ve cımbızla uygulan takma kirpiklerden 3-4 tanesini, özellikle gözün kuyruk kısmında ve aralara serpiştirerek takarak yakalayabilirsiniz. Seyrek ve ince kaşlarınız var ise dolgun ve düzgün gösterme için kaş kalemine ve fırçaya ihtiyacınız olacaktır. Şekil verirken kıvrım vermek yerine kaşlar daha düz hale getirmelidir. Kalemle şekil verdikten sonra boyayı iyice dağıtıp kaşların arasına homojen olarak dağıtmak için fırçadan yardım alınır. Fırça ile bu işlemi yaparken dikkat edeceğiniz nokta ise kalem ile sürdüğünüz ve belirlediğiniz kaş hatlarını bozmamaktır.

BB krem ile cildinizi hem renklendirip hem de doğal pürüzsüzlüğü elde ettikten sonra yanaklarınıza kahverengi ve pembe karışımı bir allık uygulamalısınız. Bunun için ise geniş bir allık fırçasına ihtiyacınız olacaktır. Elmacık kemiklerinin üzerine sürmek yeterlidir. En son olarak parlak ve dudakları ıslak gösteren ten yani nude renk likit ruj uygulanır. Bunun için önceden dudakları pürüzsüz hale getirmek ve pul pul olan görüntüden arındırmak gerekir. Daha sonra dudaklara pudra sürüp 2 kat ruj uygulanmalıdır. Böylelikle rujunuz daha kalıcı hale gelecektir.

Miranda Kerr Güzellik Sırrı

Yine gözlerden başlanacak olan bu makyajda bronz ve kiremit farlar en önemli püf noktasıdır. Tüm göz kapağına önce kiremit far uygulanır. Şampanya rengi far ise gözlere aydınlık vermek için gözpınarının hem üstüne hem altına noktasal olarak uygulanır. Çok dışarı taşmamasına dikkat edilmelidir. Aynı far ile kaşın kıvrımına, kaş kemiğine ve kapağının tam ortasına alttaki kiremit farı bozmadan ufak birkaç dokunuşla uygulanır. Ucu kesik ve düz fırça ile kiremit far, alt gözün dış kısmının hepsine sürülür. Koyu bronz far ise yine bu fırça ile üst kapağına kirpik diplerine eye liner gibi sürülür. Bronz farın etkisini vurgulamak, yoğunlaştırmak ve gözlere derin bir ifade vermek için siyah kalemle sürülen bronz farın üzerinden geçirilir. Islaklık ve doğal görünüm katmak içinde bu kalemin üzerinden ince uçlu likit eye liner uygulanır. Kirpiklere, kirpik kıvırıcısı ile şekil verdikten sonra,  kirpiklere hacim veren çok görünmesini sağlayan rimel tipi uygulanır. Hem alt hem de üst kirpiklere sürülür.

Gözaltları için uygun olan kapatıcı çizgi halinde sürülüp elmacık kemiklerine kadar dağıtılır. Böylelikle gözler daha belirgin hale getirilir. Cilt renginize uygun koyu kontrast fondöten ile burun kenarları ve üzerine ince bir kontur geçirilir. Kontur çizgisi yarım parmak kalınlığında olmalıdır. Tüm cilde yoğun olmayan bir fondöten sürülür. Yarı saydam bir pudra ile de cilt bütünlüğü sağlanır. yarı saydam pudrayı sürerken çok geniş bir allık fırçasından faydalanılır. Gül pembesi rengi allık ise gülümseyip orta büyüklükteki allık fırçası ile sürülür. Gamzeleriniz yok ise Miranda Kerr’in karakteristik olan gamzelerine makyaj hilesi ile kavuşabilirsiniz. Bunun için gülümsediğinizde gamze için uygun olan yere kahverengi göz kalemi ile parantez çizilir daha sonra küçük bir fırçayla dağıtılır. Krem şeklinde bulunan aydınlatıcı ise yanakların yüksek yerine, elmacık kemiklerinin hemen üzerine sürülür. Son olarak doğal görüntüyü tamamlamak için dudaklara, parlatıcı ya da dudak balsamı sürülür.

Miranda Kerr Özel Makyajı (Kırmızı halı makyajı)

Önce yarı saydam pudra tüm cilde sürülür. Kulak memesi ile kafanın birleştiği noktadan başlayıp, çene alt kemiğini takip edip, alt ve üst dudak kesişim yerinde biten bir yay koyu renk konrast fondötenle çizilir. Bu yay kulak memesi ile kafanın bileştiği noktadan yüzünüze uygun bir kavis çizerek kaş bitimiyle birleştirilir. Saçınızın ön kısmı yani alnınızın saç ile bitim yerine aynı koyu fondöten ile saç kıvrımınıza uygun bir yay çizilir. Burun kenarlarına çizgi halinde kontur yapılarak orta büyüklükte olan bir fırçayla dağıtılır ve teninizle bir bütün olması sağlanır. Burundaki konturü dağıtmak için ince fırça kullanılmalıdır. Kaşların üzeri, burun kemiği üzeri, burnun dudakla arasında kalan ufak bölge üzerine stick aydınlatıcı sürülür. Parmak uçlarından yardım alınarak koyu kontrastla birleştirilir.

Gülkurusu allık ise elmacık kemiklerinin tam üzerine sürülür. Yarı saydam pudra ise tüm yüze uygulanarak ten makyajı bütünlüğü sağlanır. Bronz allık ile sürülen gülkurusu allığın üzerine daha küçük bir fırça ile yoğun olmayacak şekilde bir dokunuş yapılır. Çene kemiğine de bronz allık sürülür.

Kaşlar kalemle belirginleştirildikten sonra fırça ile homojen hale getirilir. Bronz renk far top uçlu far fırçası ile göz kapağının bitimine, göz çukuruna kemiğinin hepsine ve üst göz kapağına yarım olacak şeklinde sürülür. Çok az kuyruk yapılır. Üzerinden şeftali rengi far ile geçilir. Kahverengi ıslak görünümlü krem far ile aynı bölgeye küçük dokunuşlar yapılarak, parlaklık verilir. Bronz farı alt kirpik dışından devam ettirilir. Kirpiğin bitiminde kesik uçlu fırça ile farın bitimi yapılır. Şeftali ya da beyaz renkteki göz kalemi alt kirpik diplerine sürülür. Göz pınarı boyunca birazda yukarı doğru kalem ucuyla dokunuşlar yapılarak aydınlık sağlanır. Şampanya rengi far ile de bu görünümü güçlendirmek için aynı yerlerden geçilmelidir. Farın sedefli olması önemlidir. Bu far kaş alt diplerine de sürülmelidir. Kesik uçlu fırçayla çikolata rengi eyelinerı göz üst kapağına kuyruk yaparak çekilir. Kirpik kıvırıcısı kullanılarak kirpiklere şekil verdikten sonra bol rimelle görünüm tamamlanır. Kırmızı dudak kalemi alt ve üst dudak hatları belirlendikten sonra içi de dudak kalemi boyanır. Kırmızı stick mat ruj sürülür. Üzerinden bir kat da likit mat kırmızı ruj ile geçilip son nokta konulur.

Miranda Kerr cilt bakımı ve makyaja çok önem veren bir bayandır. Kendisini yakından takip eden pek çok bayan Miranda Kerr makyajı nasıl yapılır merak etmekte ve Miranda Kerr güzellik sırları merak etmekte. Sizlere Miranda Kerr makyajı hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılanları yorum bölümüne yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları