Kışın Dudak Bakımı Nasıl Yapılır? Öneri ve Tavsiyeler

Kışın Dudak Bakımı Nasıl Yapılır? Öneri ve Tavsiyeler

Kışın Dudak Bakımı Sıcak yaz günleri geçti, Sonbahar’da bitmek üzere ve kış yavaş yavaş kapımızı çaldı. Kış günlerinde dikkat etmemiz gereken en önemli konulardan biride cilt ve dudaklarımızdır. Sizlere bu yazımda kışın dudak bakımı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Kışın gelmesi ile beraber kuruyan çatlayan ve pul pul olan dudaklar, hem insanı rahatsız eder hemde büyük acılar çekersiniz.

Kışın Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudak bakımı konusunda erkek yada bayan fark etmez herkes aynı sorunla karşıkarşıya kalmaktadır. İster bayan olsun isterse erkek dudak bakımına gereken önemi vermeliyiz. Bir çok kozmetik markanın dudaklar için Lip Balm adı altında sattığı ürünler vardır. Bu ürünler seçerken nelere dikkat etmeliyiz nasıl seçim yapmalıyız birlikte inceleyelim.

  • Dudaklarımıza haftada bir kere peeling özelliği olan scrub uygulayabilirsiniz. Bu sayede nemlendirme işlemine geçmeden önce ölü deriyi ortadan kaldırmış oluyorsunuz.
  • Kışın dudaklarınıza fazla mat ruj sürmemelisiniz. Eğer mat ruju çok seviyor illa süreceğim diyorsanız ruj sürmeden önce çok kaliteli bir nemlendirici krem sürmenizi tavsiye ederim
  • Lip Balm seçerken rengine kokusuna yada tadına bakarsanız yanlış yaparsınız. Lip Balm seçerken dikkat edeceğiniz tek konu dudaklarınızı gün boyunca nekadar süre nemli tuttuğudur.

Dudak Bakım Ürünleri

Eğer dudak nemlendirmek için seçeceğiniz ürün konusunda kararsız iseniz sizlere bu konu marka olmuş güvenilir iki ürünü tavsiye edebilirim;

Neutrogena Lip Balm : Gün boyu dudaklarınızı nemli tutar vekurumasını engeller. Günde bir kere sürmeniz yeterlidir, Dudaklarınızda yapış yapış olmaz ve sizi rahatsız etmez.

Nivea Meyveli Lip Balm : Nemlendirme özelliğinin yanında dudaklara verdiği doğal ve fazla göze batmayan renk sizleri gerçekten mutlu edecektir. Hatta gün içerisinde ruj yerine bile kullanmanız mümkün.

Dudak peelingi olarak ise gerçekten büyük etkisi olan bir üründen bahsedeceğim, bu ürün H&M dudak scrubları dudaklarınıza gereken değeri veren kadınlar için etkili bir üründür. Bu tür dudak peelinglerini çok sık kullanırsanız dudaklarınızda tahriş olabilir. Bu ürünü kullanmaya karar verdiyseniz haftada 1 kere kullanmanız yeterlidir.

Evde Doğal Dudak Bakımı

Evde doğal dudak bakımı sizlere bazı öneriler vermek istiyorum. İşte evde doğal dudak bakımı için bazı öneriler.

Dudaklarınızı Nemlendir

Gün boyu dış etkilerden etkilenen dudaklarınız için zeytinyağı, kako yağı gibi bitkisel doğal ürünlerle çatlayyan dudaklarınıza bakım yapabilirsiniz.

Dudaklarınızı Islak Bırakmayın

Dudaklarınız ıslak bırakmak sağuk hava koşullarından daha çok etkilenir, özelikle su içerken ve dişinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızın ıslaklığını silmeniz gerekir.

Dudaklara Doğal Peeling

Avucunuza bir miktar kahve ve toz şeker koyarak hafiften ıslatarak dudaklarınıza sürün. Elinizle dudaklarınız ovar şekilde dairesel harekler yapmalısınız. Düzenli şekilde bu dudak peelingini yaparak ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz.

Kış kapımızı dayanmışken hem cilt bakımınızı hemde dudak bakımınızı asla ihmal etmeyin. Dudak bakımı öncelikle kışın yapılması gereken bir bakım isede aslında her mevsim yapılmasında büyük fayda vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.