Skinoren Krem

skinoren krem, skinoren sivilce kremi
Paylaş
 

Skinoren krem; İlacın etken maddesi Azelaik Asit olarak bilinmektedir. Skinoren Sivilce Kremi, cildiniz üzerinde sivilce veya rozase’ya denilen gül hastalığına neden olan bakterilerin kurutulmasına, cildinizin daha çabuk yenilenmesine yardım eder. Bu sayede siviceler ve siyah noktalar kendilerine oluşum alanı bulamaz. Bünyesinde iltihap bulunduran kabarcıklar ve pembe, kırmızı kabarcıklardan meydana gelen, yüz bölgesine yerleşen hafif ya da orta derecede sivilceler ve gül hastalığı neticesinde oluşan kabarcıkları kurutarak ortadan kaldırır. Genel olarak ergenlik çağına yeni giren gençlerde ortaya çıkan kıl kökü etrafında yaşam süren bakterilerin oluşturduğu kırmızı kabarcıklar halindeki sivilcelerin solmasını ve kısa sürede lekelerinin kaybolmasını sağlar.

Skinoren Sivilce Kremi Nedir?

Skinoren krem cilt yada deri üzerinde oluşan sivilce, akne, rozase hastalığına sebep olan bakterilerin yok edilmesini sağlayan bir kremdir. Cildi yenileyerek canlandıran skinoren krem doktorunuz tarafından reçete ile yazılmaktadır. Belirtilen şekilde doğru kullanıldığında sadece sivilceleri değil siyah noktaları da yok etmektedir. Ergenlik dönemine geçişte oluşan sivilce, ilihaplı sivilce, kabarcıklar için skinoren sivilce kremi kullanabilirsiniz.

Skinoren krem sadece sivilce ve akne tedavisinde yok etmiyor. Skinoren sivilce izleri yok ederken cildi yenileme etkisi de göstermektedir. Bu sebepten dolayı en etkili sivilce kremi alanında kendini kanıtlamış bir kremdir. Skinoren krem sivilce izi olan bölgeye az miktarda sürülmesi yeterlidir, kısa sürede lekelerin ve izlerin yok olduğunu görebilirsiniz.

skinoren krem, skinoren sivilce kremi

Skinoren Krem

Skinoren Sivilce Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

 • İlacın içerisinde yer alan kimyasal maddelere karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir.
 • Cildiniz üzerinde oluşan sivilce veyahut rozase’ya adı verilen gül hastalığına sebep olan bakterilerin kurutulmasına yardımcı olur. Böylelikle sivilce ve siyah noktaların kökünü kurutur. Tedaviden sonra cildinize temiz baktığınız takdirde oluşumları öncekine nazaran epey azalmış olacaktır.
 • Skinoren Sivilce Kremi’nin tedavisinde dozundan fazla kullanılması, ilacın etkisini arttırmaz aksine yan etkilerini çoğaltabilir. Doktorunuzun uygun gördüğü dozajda kullanmalısınız.
 • Tedavi aşamasında , cildinizde tahribat yaratacak sertlikte sabunlar, şampuanlar kullanmamalısınız. Saç boyası ve diğer alkollü cilt ürünlerinden ayrı yeten tüy dökücü ürünlerden kaçınınız.
 • Skinoren Sivilce Kremi’ni tahriş olmuş cilt bölgelerinden uzak tutmalısınız, egzama veyahut başka bir çeşit, yaralı alana uygulanması tahribata yol açacaktır. Lütfen yaranın kapanmasını bekledikten sonra tedaviye başlayınız.
 • İlacı tedavi yöntemi olarak kullanmaya başladığınız süreçte verim alamadığınız takdirde, reçetede belirlenen süre boyunca uygulamayı kesmeden devam etmelisiniz. Tedaviden olumlu sonuç alabilmek için bazen 6 haftanın geçmesi gerekebilir.
 • Ağız ve çevresine, burnunuza, göz ve göz çevresine temasından önemle kaçınınız. Temas etmesi durumunda bölgeyi bol su ile yıkayınız.
 • Uygulama esnasında uygulanan bölgede yanma hissi, kuruluk ve yahut kızarıklıklara denk gelirseniz uygulama dozunu ve süresini azaltmaya yönelik muayeneye gidiniz.
 • Cildinizde rüzgar veya güneş yanığı bulunmaktaysa Skinoren Sivilce Kremi kullanmamanız gerekir. Aksi taktirde bu uygulama cildinizi daha da kötü bir duruma sokabilir.
 • Skinoren’i uyguladığınız alanı havasız bırakmayınız. Havasız kalan cildiniz kremi olması gerekenden fazla emerek çeşitli sağlık problemleri doğurabilir.
 • Hamile ve yahut hamilelik belirtileri gösteren bayanların doktor kontrolünden geçmeden kullanmaması gerekir.
skinoren krem, skinoren sivilce kremi

Skinoren krem kullanan biri

Skinoren Krem Nasıl Kullanılır

Skinoren Sivilce Kremini reçetelendiği şekilde ve dozda uygulamalısınız. Tedavi süreci boyunca doktorunuzun tavsiyeleri dışına çıkmamaya özen gösterin. Tedavi edilmesi gereken alanı ılık su ve nemlendirici bir sabunla yıkayıp arıtınız. Temiz ve yumuşak bir havlu ile kuruladığınız cildinize Skinoren Sivilce Kremini doktorunuzun önerdiği dozda sıkarak sivilceli bölgeye masaj yaparak yediriniz. Sabah ve akşam olmak şartıyla günde iki kere uygulamanız tedavi süresi için uygun bir ölçüdür. Skinoren krem sürdüğünüz bölgeye masaj yaparak ve baskı uygulanmadaan kremi yedirmeye dikkat edin.

Skinoren Sivilce Kreminin Olası Yan Etkileri

Skinoren sivilce kremi kullanılmaya başlandığında genelde bazı istenmeyen yan etkiler görülebilmektedir. Skinoren krem yan etkileri görüldüğünde krem kullanmayı mutlaka bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız. Skinoren kremin yan etkileri;

 • Şiddetli yada seyrek karın ağrısı
 • Nefes almada güçlük
 • Vücudun herhangi bir yerinde şişlik
 • Dilde ve boğazda şişlik
 • Cilt renginde değişiklik
 • Yanma, batma ve kaşıntı
 • Tüylenme

Eğer yanma, batma ve kaşıntı çok seyrek ise krem kullanımı devam edilmelidir. Yukarıda görülen yan etkiler genelde krem dozunu düşürdüğünüzde azalmaktadır. Dozu düşürüp tekrar denemeli ve durum değerlendirmelisiniz. Yan etkileri görülmeye devam edilirse krem mutlaka bırakılmalıdır.

Skinoren krem tüylenme yapar mı; Skinoren krem yan etkilerinden biri olan tüylenme sorunu son zamanlarda saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem kremin yan etkisi olan tüylenme fark edildiğinden itibaren skinoren krem saç dökülmesi tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

skinoren krem, skinoren sivilce kremi

Skinoren Sivilce Kremi

Skinoren Krem Kullananlar

Skinoren krem kullananlar yaptıkları yorumda kremin ne kadar etkili olduğunu ve faydalarını yazmıştır. Skinoren krem kullanıcı yorumları tamamen bu kremi kullananlar tarafından yapılmıştır.

 • Alnımda ve yanağımda doğumdan sonra oluşan kahverengi lekeler skinoren krem sayesinde geçti
 • Doktorum iltihaplı sivilcelerimin yok olması için verdi kısa sürede etkisini gördüm
 • Skinoren krem kullandıktan sonra lekelerimde ve sivilce izlerim de azalma oldu ama nedense sürdüğüm bölgede kaşıntı oluyor.
 • Ergenlik dönemimin vazgeçilmez kremi
 • Bacaklarında çok eskiden kalma yanıktan dolayı renk farkı vardı doktorum be kremi verdi gerçekten harika bir krem
 • Yüzümde soyulma ve sivilcelerim de artış olunca ilk başta korktum doktoruma danışınca kremi kullanmaya başladığım ilk dönemde böyle olacağını söylemesi ile rahatladım krem gerçekten çok etkili

Skinoren Krem Fiyatı

Skinoren krem ne kadar yada skinoren krem fiyatı eczanelerde reçete ile satıldığından fiyatı her yerde aynıdır. İşte skinoren krem fiyatı

SKINOREN % 20 30 gr krem {İntendis} 2017 YILI FİYATLARI
Etken Madde Azelaik Asit 61.30 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 57.50 TL

Sizlere bu yazımda skinoren krem hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalıştım. Skinoren krem sivilce izleri geçirir mi, skinoren krem lekeleri yok eder mi, skinoren krem zararları ve skinoren krem kullanımı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım skinoren krem ne işi yarar hakkında açıklayıcı bilgi vermişimdir.

Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun