Sarı Maske Nedir? Sarı Maske Kullananlar Ne Diyor?

Sarı Maske Nedir? Sarı Maske Kullananlar Ne Diyor?

Sarı Maske Nedir? Sarı Maske Kullananlar Ne Diyor? Son dönemlerde oldukça popülerleşen ve pek çok kişi tarafından altın maske olarak da tanınan sarı maske uygun fiyatı gibi vaat ettiği büyük etkilerle de merak konusu halini alan bakım ürünleri arasında sayılıyor. Piyasada pek çok marka tarafından üretilen versiyonlarını görebileceğiniz altın veya bilinen adıyla sarı maske uygulanışı ve etkileri hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Sarı Maske Nedir?

İçerisinde bol miktarda kolajen bulundurduğu ve bu sayede cilde hem esneklik hem rahatlık hissi verdiği belirtilen maske, ayrıca içerisinde gül yağı gibi farklı bitkisel esanslar da barındırmaktadır. Cildi canlandıran, sıkılaştıran ve daha genç bir görünüme ulaşmasını sağlayan maske, içerisinde eser miktarda 24 ayar altın tozu barındırdığı da iddia edildiği için pek çok kişi tarafından altın maske adıyla da anılmaktadır.

Günümüz teknolojisinden faydalanarak hem doğal hem laboratuvar üretimi pek çok bileşenin homojen ve cilde uygulanabilir bir yapı alacak şekilde karıştırılmasıyla elde edilen maske, daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak, küçük kırışıklıklar gibi erken dönemde yaşlanma belirtileriyle savaşmak isteyenler tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Sarı Maske Ne İşe Yarar?

Cildi rahatlatma ve serbest radikallerden arındırarak yaşlanmasını önleme konusunda oldukça etkili bir element olan altın, özellikle 24 ayar yani saf haliyle cilt bakımında kullanmaya ideal bir hal almaktadır. Cildin bozulmasını önlemek için asırlar öncesinde kadınlar tarafından kullanıldığı bilinen altın, günümüzde antioksidan etkilerinden faydalanmak ve cildi dış etmenlere karşı korumak için de sarı maskelerin içerisinde az miktarda kullanılmaktadır.

Cildi dolaşımı destekleyerek dolaylı yoldan da iyileştiren ve kan akışının artışıyla birlikte cildin desteklenmesini sağlayan altın, cildin kendi nem dengesini korumasına ve kendi kolajen üretimini desteklemesine de yol açmaktadır. Yani sarı maskenin faydaları hem içerisinde yer alan altın tozundan hem de içeriğin cildin kendini iyileştirme etkilerinden ileri gelmektedir.

Sarı maskenin cilde faydaları hakkında bir liste yapmak gerekirse, bu etkiler şu şekilde özetlenebilir:

  • Cilde canlandırıcı etki sağlar, özellikle ince çizgilerin giderilmesinde etkilidir.
  • Cilde esneklik kazandırır.
  • Kan dolaşımını arttırır, cildin beslenmesini destekler.
  • Cildin daha temiz görünmesini sağlar.
  • Kolajen üretimini destekleyerek sağlıklı cilt görünümüne katkı sağlar.
  • Akne veya lekelenmenin en temel nedenlerinden olan enflamasyonun önüne geçer.
  • Cildi yatıştırarak kızarıklık, damarlı görünüm ve hassasiyeti azaltır.

Sarı Maske Nasıl Yapılır?

Altın veya diğer adıyla sarı maskenin yapımı aslında pek çok firma tarafından çeşitlendirilen alternatiflerle mümkün olmakta, firmalar steril ortamda özel bileşenlerle desteklediği altını cilt için en ideal şeklini vererek piyasaya sunmaktadır. Markaların her biri sarı maske fiyatı için farklı rakamlar belirlemiş olsa da genel olarak hazır cilt bakım ürünleri içerisinde uygun fiyatlarıyla dikkat çeken bu ürünü dilediğiniz markadan inceleyerek temin etmeniz mümkündür.

Sarı Maske Nasıl Uygulanır?

Tüp şeklinde plastik bir ambalaj içerisinde temin edebileceğiniz bu maskenin bulunması gibi uygulaması da bir hayli pratik olmakta, uygulama öncesinde cildinizi makyajdan ve kirden etkili şekilde arındırdığınızdan emin olmak gerekmektedir. Sarı maske kullananlar yorumları ile kullanıma ilişkin ipuçlarını paylaşmakta, buradan yola çıkarak maskenin ciltte en az 20, en fazla da 30 dakika beklemesinin ideal olduğunu görmek mümkün olabilmektedir.

Cildinizi temizledikten sonra fırçayla ve parmaklarınızla yarı sıvı formdaki maskeyi yüzün tamamına veya yalnızca sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgelere uygulamanız gerekmekte, uygulama sonrasında bahsedilen sürelerde bekleyerek maskenin katılaşmasını ve soyulabilir bir hal almasını sağlamak gerekmektedir. Maske cilt yüzeyinde gerginlik hissi yarattığında ve akışkan yapısından katı bir hale geçtiğinde soyulmaya hazır olduğu anlaşılmakta, nazik hareketlerle uygulama yapılan bölgenin en altından üstüne doğru kuruyan maskeyi soymak yeterli olmaktadır. Ayrıca cilt üzerinde kalan pullu parçacıklardan tamamen arınmak için maskeyi soyduktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilir, kağıt havlu kullanarak cildinizi tamamen arındırabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Yardım Başvurusu Belediye Yardımları Belediye Yardımları