Oksizinc Losyon

oksizinc losyon, oksizinc losyon nedir
Paylaş
 

Oksizinc losyon çinko oksit içerin çok etkili bir üründür neredeyse kullanan herkesin memnun kaldığı Oksizinc losyon krem ve pomad olarak eczanelerde satılmasına karşın aynı etkiye sahip ürünlerdir. Bebeğiniz altı pişik olduğunda, böcek ısırdığında kullanılabildiği gibi güneş yanıkları, tahriş olmuş cilt üzerinde de harika etkileri olan Oksizinc mutlaka dikkatli ve bilinçli kullanılması gereken bir ilaçtır. Oksizinc sivilce oluşumunu önlediği gibi mikrop öldürücü etkisi ile sivilce oluşumunu önleyici etkisi bulunmaktadır.

Oksizinc Losyon Nedir

Oksizinc %20 Çinko Oksit Losyon 100 ml kutu içerisinde reçete ile satılan bir üründür. Akıcı losyon kıvamında bulunan bu ürün eczanelerde ve kozmetik firmalarında satılmaktadır. Günlük kullanıma ve cilt bakımına uygundur. Oksizinc losyon etken maddesi Çinko oksit tir, çinko oksit cilde sayısız faydaları bulunan etken maddedir cildi yenileyen, tahrişi azaltan, sivilceleri önleyen, mikropları öldüren bu etken madde ayrıca cilt hücrelerini hızla yenileyerek daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Çinko oksit hakknda ayrıntılı bilgi almak Çinko oksit cilde faydaları adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Oksizinc Losyon Ne İşe Yarar

Genelde oksizinc ismini duyanlar ne işe yaradığını yada oksizinc ne için kullanıldığını tam olarak bilmediklerinden bu etkili üründen tam olarak faydalanamamaktadırlar. Sizlere oksinizc losyon ne işe yarar nerelerde kullanılır ayrıntılı olarak bilgi vermeye çalışacağım. Doktorlar tarafından destekleyici tedavi için kullanıldığı gibi cilt destekleyici tahrişi önleyici etkisi ile de bilinmektedir. İşte Oksizinc losyon faydaları;

 • Oksizinc losyon su çiçeği
 • Oksizinc losyon pişik için kullanılır
 • Yatak yaraları
 • Güneş yanıkları
 • İsilik
 • Böcek sokması ve ısırması
 • Enfeksiyon bulunmayan yaralarda
 • Oksizinc sivilce oluşumunu önler
 • El, meme ucu yada anüste bulunan çatlaklar
 • Tahriş olmuş cilt
 • Oksizinc bebeklerde pişik için kullanılır

Oksizinc Losyon Nasıl Kullanılır

Losyonu sürmeden önce kesinlikle sürülecek bölgenin temiz olması gerekmektedir. Az miktarda Oksizinc ince tabaka halinde sürülür ve cildin yedirilmesi sağlanır. Oksiznic losyon sürüldükten sonra üzerini örtmeyin. Aksi bir durum belirtilmedikçe günde 2 yada kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Eğer tahriş oluşumu yada bebeklerde pişik sorunu varsa gerektiği durumlarda kullanılması yeterlidir.

Oksizinc Losyon Yan Etkileri

Her ilaçta ve kremde olduğu gibi oksizinc yan etkileri bulunan bir üründür bu yan etkiler genelde içeriğinde bulunan etken maddelere karşı hassas olan kişilerde ve doz aşımına görülmektedir. Çok nadirde olsa bilinen yan etkileri ise Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik olarak bildirilmiştir.

Eğer bebeklerde oluşan pişiği önlemek için kullanacaksanız sürdükten sonra belli bir süre çocuğun altının açık kalması ve hava alması gerekmektedir. Çocuğunuzun altını daima kuru tutmaya çalışın.

Oksizinc losyon yüze sürülmektedir. Yüzünüze sürerken kesinlikle göze, burun ve ağız bölgesinin içerisine kaçmasını önlemeniz gerekmektedir.

Oksizinc sivilce tedavi için kullanacaksanız sivilce olan bölgeye baskı yapmadan ince hareketlerle sürmelisiniz.

Oksizinc losyon su çiçeği için kullanmaya başladığınızda mutlaka doktorun size bildirdiği şekilde düzenli kullanılması önemlidir. Düzenli kullanımı kaşıntıyı önlediği gibi rahatlatıcı etkisi vardır.

Oksizinc Losyon Fiyatı

Oksizinc losyon reçete ile satılmasına rağmen pek çok kozmetik ürün satan sitede ve firmada bulunan bir üründür bundan dolayı fiyatı değişiklik göstermektedir. Fiyat aralığı ise 5 ile 15 lira arasında değişmektedir. Oksizinc losyon kullananlar losyonun çok etkili olduğunu ve memnun kaldıklarını aktarmışlardır. Çinko oksit içeren losyon ve kremler genelde yan etkileri çok nadir görülen ürünlerdir kullananlar genelde bu tür ürünler tercih etmektedirler.

Oksizinc losyon prospektüs

İlaç Etken Maddesi: Çinko oksit
İlaç Marka İsmi: Oksizinc Losyon

Size bu losyon doktor tarafından reçete edildi ise oksizinc losyon prospektüs bilgilerini kesinlikle okumalısınız. Sadece bu losyon için değil krem yada ilaç kullanmaya başladığınızda kesinlikle reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun