Noacne Merhem

noacne krem, noacne merhem
Paylaş
 

Noacne merhem cilt yüzeyinde bulunan sivilcelerin tedavisinde kullanılan bir merhemdir. Sivilceye sebep olan iltihaba karşı kurutucu etkisi olan no acne ayrıca iltihaplı sivilce tedavisinde sıklıkla reçete edilmektedir. Mutlaka reçete ile alınması gereken noacne merhem nedir, neye yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Noacne Merhem Nedir

NOACNE %3 merhem, Haricen uygulanır bir kremdir. Etkin Madde : Her 1 g merhem 30 mg Tetrasiklin hidroklorür içerir. Yardımcı Maddeler :Beyaz vazelin, orta zincirli trigliserit, titanyum dioksit, kahverengi demir oksit, kırmızı demir oksit. Noacne Alüminyum tüp içerisinde somon renkli merhem olarak bilinmektedir.

NOACNE deri üzerine uygulanan antibiyotikler sınıfına ait tıbbi bir üründür. NOACNE, tetrasiklin hidroklorür adlı etken madde içermektedir. Bu madde bakterileri öldürür. Her kutuda bir adet 20 g’lık alüminyum tüpte kullanıma sunulmaktadır. Noacne krem iltihaplı (yangılı) formları başta olmak üzere, yüzeysel akne tedavisinde kullanılır.

Noacne Krem Ne İşe Yarar

Noacne merhem haricen cilt yüzeyine uygulanır sivilce tedavisinde sıklıkla doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Sivilce oluşumunu kısa sürede yok eden noacne krem mutlaka düzenli olarak kullanıldığında etkisini göstermektedir.

NOACNE kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

NOACNE’yi aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ:

 • Eğer tetrasikline veya ilacın herhangi bir bileşenine aşırı duyarlıysanız.

NOACNE’yi aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ:

Tıbbi tedavinin yanında mevcut bilgilere göre aşağıdaki önlemlerin de hasta tarafından alınması önerilir:

 • Tercihen alkali içermeyen sabunlarla cildin aşırı olmayan bir şekilde ancak düzenli olarak temizlenmesi,
 • Siyah noktaların çıkarılabilmesine ve temizlenmesine rağmen iltihaplı (yangılı), irinli deri kabarcığı (püstüllü) şeklindeki aknelerin yara dokusu (skar) oluşumuna neden olmamak için açılmaması
 • Yağ bezlerinin (Sebase glandların) yeniden tıkanmasına neden olmamak için makyaj yapılmaması ve pudra kullanılmaması.
 • Uygulama sırasında göz, burun içi, ağız veya muköz membranlarla temasından kaçınılması
 • Özellikle hamilelikte kullanım durumunda, deride açık ve derin yara varsa kullanımına hekim tarafından özen gösterilmesi gerekir.
 • Kesinlikle açık yara bulunan bölgeye uygulanmamalıdır

noacne krem, noacne merhem

Noacne Merhem Kullananlar

Noacne krem kullananlar ve kimlerin kullanıp kullanması gerekenler gerektiği mutlaka prospektüs bilgileri dikkat edilerek kullanılmalıdır.

Hamilelik

Bugüne kadar NOACNE kullanımına ilişkin doğumsal oluşum bozukluklarına neden olan  etkenler (teratojenik etkiler) veya belirtiye ait bir bilgi bulunmamasına rağmen hamilelerde yapılmış kontrollü çalışma sonuçları bulunmamaktadır. Bu nedenle bütün ilaçlarda olduğu gibi hamilelerde kullanılması önerilmemektedir.
Özellikle uygulanan bölgede deri bütünlüğü bozulmamış olmalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Gebelik Kategorisi: B
Uygulanan deri bölgesinde bütünlük bozulmamışsa, derin yara veya çizik yoksa uygundur. Deri bütünlüğü bozulmuşsa hekim tarafından gereken uyarı yapılmalıdır.

Emzirme

Tetrasiklin hidroklorürün insan sütüyle atılıp atılmadığı bilinmemektedir. Tetrasiklin hidroklorürün süt ile atılımı hayvanlar üzerinde araştırılmamıştır. Emzirmenin durdurulup durdurulmayacağına ya da NOACNE tedavisinin durdurulup durdurulmayacağına ilişkin karar verilirken, emzirmenin çocuk açısından faydası ve NOACNE tedavisinin emziren anne açısından faydası dikkate alınmalıdır.

Noacne Merhem nasıl kullanılır?

Hekim tarafından başka şekilde önerilmedi ise etkilenmiş deri bölgesine günde 1-3 kez uygulanır.

Uygulama yolu ve metodu:

NOACNE’nin uygulanacağı cilt bölgesi ılık su ve sabun ile iyice temizlendikten sonra kurulanır. NOACNE, etkilenmiş deri bölgesine topikal olarak hafifçe cilde masaj yapılarak yedirilir. Doğru uygulama için küçük bir miktar ilaç, cilt üzerinde renkli yapısı görülmeyecek şekilde geniş bir alana uygulanmalıdır. İstenildiği takdirde uygulama yapılan bölge gazlı bez ile kapatılabilir.

Noacne Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, NOACNE’nin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Yaygın olmayan yan etkiler:

 • Ağrı
 •  Ciltte kızarıklık veya şişme

Seyrek yan etkiler:

 • Kaşıntı
 • Yanma hissi
 • Kuruma
 • Özellikle saç kökleri etrafında olmak üzere deri renginde açılma

Bunlar NOACNE’nin hafif yan etkileridir.

Noacne Merhem Fiyatı

NOACNE %3 20 gr merhem Fiyatı
Etken Madde Tetrasiklin Hcl 23.17 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 24.89 TL
İthal / İmal İmal [ Ref.Ülke :Almanya ] 23.91 TL
Ruhsat Sahibi Firma Dinçsa İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
ATC Kodu D06AA04

Noacne Merhem Prospektüs

Noacne merhem size reçete edildi ise kesinlikle prospektüs bilgilerini okumayı ihmal etmeyin merhem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Noacne merhem kullananlar yaptıkları yorumda kremi doktor tavsiye ile kullandıklarını dile getirmişlerdir.

Sizlere bu yazımızda noacne merhem nedir, noacne merhem ne işe yarar, noacne merhem nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle yazılan bu yazı doktor tavsiyesi değildir. Merhem hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz. Asla tavsiye üzerine bu merhemi kullanmayın. Konu hakkında sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.

loading...
 • Site Yorum

Bir yorum bırak


Cilt Güzellik

Cilt Güzellik ve cilt bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz. www.ciltguzellik.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ciltguzellik.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.