Mupiderm Pomad

mupiderm, mupiderm pomad, mupiderm 2
Paylaş
 

Mupiderm pomad; Cilt yüzeyinde bakterileri, enfeksiyon ve sivilce oluşumunu engelleyen çok etkili bir kremdir. Mupiderm pomad cilt yüzeyinde oluşan sorunları daha ilk kullanımdan itibaren etkisi göstererek kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Mupiderm sivilce üzerinde etkisinin yanında pek çok cilt sorunlarınada iyi gelmektedir. Sizlere bu yazımızda mupiderm nedir, mupiderm nerelerde kullanılır, ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Mupiderm Nedir

Mupiderm pomad beyaz renkte bulunan pomaddır. Mupiderm pomad ayrıca krem formunda da bulunmaktadır. Mupiderm etken madde olarak % 2 oranında mupirosin içeren 15 g’lık tüpler halinde bulunmaktadır. MUPİDERM aynı zamanda aktif olmayan polietilen glikol içerir. Mupiderm doktor tavsiyesi üzerine reçete ile satılan bir kremdir.

Pomad ve krem formunda bulunan Mupiderm etki olarak aynı sorunların tedavisinde kullanılmakta olsada sizlere pomad ile krem arasındaki farklardan kısaca bahsedeyim eğer bir ürün krem formundaysa bu ürün sadece cilt yüzeyindeki sorunlarda kullanılırken pomad formunda olduğunda ise deri tarafından emilerek deri alt tabakasında bulunan sorunların tedavisinde kullanılır. Ayrıca eğer ürün pomad ise bu yağlı olduğu anlamana gelir.

Mupiderm Pomad Ne İşe Yarar

Mupiderm sivilce tedavisinde etkin olarak kullanılmakta ve cilt yüzeyinde etkili bir antibiyotiktir. Cilt yüzeyinde bulunan enfeksiyonların ve iltihapların tedavisinde kullanılmaktadır. Mudirem etkili olduğu sorunlar ve kullanım alanları ise;

 • Hasar ve zedelenme sonucu oluşan yaralar
 • Dikiş atılmış yaralara
 • Çatlaklar
 • Çıban
 • Kıl kökü iltihabı
 • Enfeksiyonlar
 • Sivilce ve iltihaplı sivilce
 • Bulaşıcı cilt hastalıklarında
 • Meme ucu çatlakları

Mupiderm 2 pomad ne işe yarar, nerelerde kullanılır konusunda en çok merak edilen soru ise mupiderm sivilce üzerindeki etkisi etkili sivilce kremi olan mupiderm sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

Mupiderm Kullanım Şekli

Mupiderm doktorunuz size nasıl bildirdiyse o şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Genelde tedavi süresi 10 gün geçmez ve gün 2 yada 3 defa uygulanır. Mupiderm 7 gün içerisinde iyileşme etkisi göstermelidir eğer bir değişiklik yoksa kesinlikle kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz. Mupiderm kullanım şekli ise;

 • Mupiderm krem sürülecek bölge iyice temizlenir
 • Az miktarda pomad ince tabaka sürülür
 • Gerekli görülmesi halinde bir bez yada gazla bez ile sarılabilir
 • Güde 2 defa uygulamak yeterlidir.

Mupiderm Yan Etkileri

Her ilaç yada kremde olduğu gibi mupiderm yan etkileri bulunmaktadır. Yan etkiler genelde içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerji olanlarda ve doz aşımına bağlı olarak görülmektedir. Eğer kaşıntı olduğunda rahatsız etmeyecek şekilde ise kaşımak yerine ovmanız yeterlidir. Bilinen yan etkileri ise;

Yaygın görülen yan etkiler:

 • Sürüldüğü bölgede yanma

Yaygın olmayan yan etkiler.

 • Kaşıntı, eritem, uygulama yerinde bölgesel batma ve kuruma. Pomad bazına veya mupirosine karşı deri hassasiyeti reaksiyonları

Çok seyrek görülen yan etkiler:

 • Sistemik alerjik reaksiyonlar

MUPİDERM ile oluşan yan etkiler genellikle hafiftir. Çok az kişide bazı istenmeyen etkiler görülmüştür. Bunlar; kaşıntı, yanma hissi, kızarıklık, batma, karıncalanmadır. (pomadın sürüldüğü bölgede görülen). Alerjik cevaplar (döküntü, bölgesel ağrı veya şişme) seyrek olarak rapor edilmiştir.

Kesinlikle gözünüzü, burun yada ağız bölgesine sürülmemelidir. Kazara gözünüze değer bol su ile yıkamanız yeterlidir.

Mupiderm Hamilelikte Kullanımı

Hamilelik dönemi boyunca eğer doktorunuz size tavsiye etmediyse kesinlikle mupiderm 2 krem kullanmayınız.

Emzirme Döneminde Mupiderm Kullanımı

Kesinlikle bebeği emzirdikten sonra sürün ve bebeği tekrar emzirdiğiniz de iyice temizlemeniz gerekmektedir.

Mupiderm Pomad Prospektüs

Kesinlikle bu krem size reçete edildi ise krem hakkında güncel bilgiye prospektüs bilgilerine okuyarak ulaşabilirsiniz. Asla tavsiye üzerine krem kullanmayın.

Geri Ödeme Kodu A12719
Satış Fiyatı 12 TL [ 14 Jul 2017 ]
Önceki Satış Fiyatı 12 TL [ 7 Jul 2017 ]
Original / Jenerik Jenerik İlaç
Reçete Durumu Normal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu 8699828380085
Etkin Madde Mupirosin
ATC Kodu D06AX09
Birim Miktar 2
Birim Cinsi %
Ambalaj Miktarı 15

Mupiderm Pomad Fiyatı

Mupiderm fiyatı reçete ile satıldığından dolayı değişiklik göstermez ve SGK tarafından karşılanır. Reçete ile satılan mupiderm fiyatı 12 liradır. Mupiderm 2 mutlaka eczaneden reçeteli almaya dikkat etmelisiniz.

Mupiderm Pomad Muadili

Mupiderm eşdeğer bulunan bir kremdir. Sizlerde mupiderm sivilce yada cilt sorunlarında mupiderm yada eş değer krem kullanmak istiyorsunuz En Etkili Sivilce Kremleri yazımıza inceleyebilirsiniz.

loading...
 • Site Yorum

Bir yorum bırak


Cilt Güzellik

Cilt Güzellik ve cilt bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz. www.ciltguzellik.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ciltguzellik.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.