Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

Göğüs Dikleştirmek İçin Evde Yapılacak Egzersizler

Her kadının hayali fit bir götüntüye ve estetik güzel bir vücuda sahip olmaktır.Bunun için herşeyi göze alıp hatta ameliyat olan sayısız kadın vardır. Cilt bakımı yaparak sağlıklı bir cilde sahip olan kadınlar vücud bakımı konusunda ise daha hassas davranıyorlar. Gerek diyet yaparak gerekse fir bir görüntüye sahip olmak için spora başlayan kadınların sayısı anımsanacak kadar az değildir. Vücud bakımına dikkat eden kadınların en önem verdiği bölgelerin başında göğüs dikleştirme gelir. Göğüs dikleştirme nasıl yapılır sorusuna cevap arayan kadınların bu soruya bulduğu cevap genel olarak aynıdır.

Göğüs dikleştirme ameliyatsız şekilde yapabileceğiniz söylersek herhalde abartmış olmayız. Sizlerde evinizde doğal şekilde ağrısız ve acısız hatta büyük paralar vermeden yapacağınız spor hareketleri ile göğüslerinizi dikleştirebilirsiniz, spor yapmayı düzenli hale getirmeniz sadece göğsünüzü dikleştirmekle kalmayacak hem sağlıklı fit bir vücuda sahip olmanızı sağlarken kilolarınızdan kutulmanızı sağlayacak.

diklestirme

Doğal yollardan göğüs büyütme egzersizleri yaparak göğüslerinizi dikleştirmebilirsiniz bunun için size anlatacağım spor hareketlerini yapmanız ve mümkün oldukça bu sporları yapmayı alışkanlık haline getirmeniz lazım. Ameliyatsız şekilde göğsünüzü büyütürken ayrıca büyük maliyetli ameliyatlara maruz kalmayacaksınız.

Göğüs Sarkmasının Sebebi

Göğüs sarkmasının başılıca sebepleri ise emziren annlerin göğüslerinde emzirmeye bağlı olarak sarkma görülür. Ayrıca çok kilo alıp veren yada çok kilolu yada çok zayıf insanlarda göğüs sarkması görülebilir. Yaşa bağlı olarak zamanla yer çekimine karşıma koyamayan göğüs sarkmaya başlar.

Sarkık göğüslü bayanlarda genel olarak özgüven kaybı vardır ve giydikleri kıyafetlerin kendilerine yakışmadıklarını düşünürler.

Meme dikleştirme aslında zamanla yaşlanan kaslarının yapılan sporla tekrar eski görüntüsüne dönmesini sağlayan bir yöntemdir. Unutmayın meme sarkmasının en büyük sebebi göğüslerimizi tutan bağların zamanla gerginliğinin azalması ile meydana gelir yapacağınız egzersiz ile tekrardan göğüste bulunan bağlarının gerginliğini sağlayarak dik göğüslere sahip olabilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Egzersizleri.

Göğüs dikleştirmeye karar verdiyseniz ve bu konuda gerçekten ciddi bir çalışma içine girmeye kararlıysanız sizler vereceğim egzersizleri düzenli şekilde yapmanız gerekli.

Barfiks : Düzenli şekilde yapacağınız barfiks hareketi biraz zor ve ağır bir hareket olmasına rağmen göğüste bulunan kasların çalışmasını sağlayarak göğüslerini dikleştirmeye yardımcı olur. Barfiks yaparken vücut dik şekilde kollardan yukarı çekilirken dik durmak ve bütün bedenin ağırlığını kolların yardımı ile belli bir seviyeye kaldırmak önemlidir.

barfix

Bench Press: Bu harekette evde yada spor salonunda rahatlıkla yapabileceğiniz bir harettir direk olarak göğüs kaslarını çalıştırdığında spor salonlarında yapılan önemli hareketlerin başında gelir. Bu egzersizde evde uygularken sehpa yada ona benzer birşeyin üzerine uzanıp 2 ile 4 kilo’luk ağırlıkları kolarımızla aşağı yukarı düzgün şekilde yapmalıyız. Bu hareketi yaparken ağırlıklar tam olarak kaldırılıp göğsümüze kadar indirilmelidir.

spor

 

Şınav Hareketi: Kolay hareklerden biri olan şınav egzersine başlarken ilk günlerde fazla yapmak zararlı olabilir kademe kademe başlayarak artırmak daha hızlı ve düzgün şınnav çekmenizi şağlayacaktır. Şınav Hareti göğüs dikleştirme harekleri serinin önemli hareketlerinden biridir bu egzersizi yaparken ellerimizin mümkün oldukça dik vücudumuzunda mümkün oldukça gergin olması lazım. Alttaki resimde göründüğü gibi yaparak başlayabilirsiniz.

sinav

 

Göğüs sıklaştırmama hareklerinden bir diğeri ise her yerde ve günün her saati yapabileceğiniz hareketlerden biridir ve göğüs kaslarınızın gerildiğini hissetmenizde mümkün göğüs dikleştirmek için basit ve kolay bir harekettir.

Elleriniz ön tarafta birleştiriyorsunuz parmaklarınız yukara bakacak şekilde duracaktır, dirsekleriniz ise 90 derecelik bir açı ile durmalıdır. Güçlü şekilde iki elinizle birbirine baskı uygulamalısınız yavaş yavaş başlayarak baskıyı arttırdığınızda göğüs kaslarınınız kasıldığını hissemenizde mümkün. Bu egzersinde nefes alış verişiniz düzgün bir şekilde olmalıdır.

Ayrıca göğüs dikleştirmek ve sağlık bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bir fitness salonuna üye olarak düzenli şekilde bu spor salonlarında yapabilirsiniz.

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.