Garmastan Göğüs Ucu Çatlakları İçin Krem

Garmastan Göğüs Ucu Çatlakları İçin Krem

Garmastan Göğüs Ucu Çatlakları İçin Krem Annelik dünyanın en kutsal ve en güzel duygusudur. 9 ay karnında bebeği taşımanın yanında içtiğinize ve yediklerinize dikkat ederek aynı zamanda beslenmesini de sağlarsınız. Zamanı gelip doğum gerçekleştiğinde, kucağınıza sağlıklı bir şekilde bebeği almak ise bütün zorlukları unutturup, tamamen artık dünyanızı ona adamanızı sağlar. Emziren annelerin sıklıkla başına gelen meme ucu çatlakları nasıl geçer, meme ucu çatlaklarına ne iyi gelir, göğüs ucu çatlak kremler hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Göğüs Ucu Çatlakları Nasıl Geçer

Doğumdan hemen sonra annenin bebeği emzirmesi istenir. Süt vücutta sevgiyle çalışan oksitosin hormonu sayesinde salgılar. Bu sayede bebeğin ilk 6 ay için tek gerekli olan besinini sağlamış olursunuz. İlk başlarda sık acıkması nedeniyle uykusuz geceler ve bir süre sonra göğüs ucunda çatlamalar meydana gelir. Annelik içgüdüsüyle bu çatlakları boş verip emzirmeye devam ettiğiniz sürece de can acısı artar. Bir süre sonra emziremez hale gelirken, bebek biberonla beslenmeye başlanır. Anne sütünden kesilmek zorunda kalınır. Mamanın tadını alan bebekler ise tekrar anne sütüne dönmekte zorlanır. Hiç istemeyen bu duruma gelmemek için doğru emzirme teknikleri ve göğüs ucundaki çatlakları gideren, ayrıca oluşmamasını sağlayan kremler kullanabilinir. Bu sayede emzirme acı veren bir görev yerine, bebekle hoşça vakit geçirilen ve sevgi bağlarını güçlendiren bir zevk haline gelir.

Garmastan pomad ise hem bebek hem de anne için güvenle kullanabilecek üründür. İçeriğinin tamamen bitkisel olması ayrıca pomad haline getirilmeden bile kuzey ve güney Amerika’da guajak ağacından elde edilen mavi gayazulenin uzun yıllardır iltihap önleyici, iyileştirici, hücre yenileyici aynı zamanda cilde elastikiyet veren şifa bitkisi olarak kullanılması etkisini kanıtlıyor. Bunun yanında çok iyi bir yangı ve ağrı kesici tarafı olduğu da bilinmektedir. Pomadın bebeğe ve anneye hiçbir yan etkisinin bulunmamasının nedeni ise; mavi gayazulenin kimyasallarla etkileşime sokulmadan tamamen doğal olarak ticari hale getirilmesindendir. Yani tamamen katkısızdır.

Meme Ucu Çatlakları İçin Krem

Emziren ya da emzirmeye başlayacak olan annelerin mutlaka evinde ve elinin altında bulundurması gerekmektedir. Hamileliğin sekizinci ayında göğüslerin süt toplamaya başlaması, bu sebeple meme ve uçlarında büyüme görülür. Özellikle küçük göğüslü bayanlar büyümeden dolayı çatlaklara daha emzirmeden maruz kalabilirler. Bebeklerini kucağına almadan acı ve ilk emzirmeye başladıklarında ise meme başının sertleşmesi, meme uçlarında çatlak ve yarıklarından dolayı rahatsızlık hissedebilirle. Bu çatlakların önüne geçmek için doğumdan önce garmastan pomadı kullanmaya başlamak meme ucu dokusuna elastikiyet kazandırır. Aynı zamanda nemlendirerek oluşabilecek çatlakların önüce geçer.

Her banyo sonrasında gözenekler açıkken sürmek ise derinlemesine etki etmesini sağlar. Tamamen yağsız olması ve vücut sıcaklığında erimesinden dolayı sürer sürmez giyinilmesinde bir sakınca yoktur. Giysiye bulaşsa bile leke bırakmaz. Eğer emzirme döneminde çatlaklar görülür görülmez ve acı duymaya başlamadan pomada hemen kullanmanızı tavsiye ederiz. Meme ucunda oluşmuş çatlakları hemen tedavi etmeye başlar. İlerlemiş ve acı veren çatlaklarda ise; emzirme sırasında duyulan ağrı ve acıyı dindirir.

Çatlakların arasında bakterilerin girmesini önleyerek bebeğinize zarar verebilecek etkenlerde de korumuş olursunuz. Tedavi etmesinin yanında nemlendirdiğinden ve meme ucunu yumuşattığından bebeğiniz rahatça sütünü emmesini sağlayacaktır.. Tamamen kokusuz ve tatsız olması da bebeği hiçbir şekilde rahatsız etmeyeceğinin garantisidir. Her emzirme saatinden 1 saat önce ve hemen sonrasında meme ucu ve çevresine ince bir tabaka hakinde sürülmelidir. Fazla sürdüyseniz ya da deri tarafından tam emilmediğinden kuşkularınız var ise, emzirmeden önce ılık su ile silinmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Maddi Yardım