Clindoxyl Jel

clindoxyl jel, clindoxyl sivilce kremi
Paylaş
 

Clindoxyl Sivilce Krem, Clindoxyl Krem, Klindoksil diye okunan bu krem sivilce tedavisinde doktorların reçeteye yazdığı en önemli kremlerden biridir. En çok tercih edilen edilen sivilce kremlerinin başında gelen Clindoxyl jel sivilce sorunu yaşayanların ilk denediği kremdir. Clindoxyl jel kullananlar kremin çok faydasını gördüklerini aktarmıştır. Piyasa bilinen 5 tane eşdeğer krem vardır ama hiç biri bu jel kadar etkili olmamıştır. Kremin bilinen en büyük yan etkisi clindoxyl jel kılları ve tüylere sürüldüğünde beyazlama ve ağarmaya sebep olmasıdır. Sizlere bu yazımızda Clindooxyl jel hakkın bilgi vermeye çalışacağım.

Clindoxyl Nedir

Clindoxyl Jel; Glaxo Smith Kline firması tarafınca üretilmiş ve krem, jel şeklinde piyasaya sürülen sivilce kremidir. Ciltte bulunan siyah nokta ve beyaz nokta azalmasında ayrıcı cilt lekelerinde çok etkilidir. İçerdiği etken maddeler aracılığı sayesinde sivilce ve sivilce lekelerini yok eden etkili bir kremdir.  Clindoxyl jel formunda olup 25 ile 50 gramlık tüplerde satılmaktadır. Clindoxyl Jel’in etkili olduğu alanlar;

 • Aknelerin sebep olduğu bakteri oluşumu azaltarak yok eder
 • Akne ve sivilcelerin görünümünde gözle görülür azalma olur
 • Cilt üzerinde siyah nokta ve beyaz nokta oluşumu azaltır.
 • Yağlı ciltlerin yağ oranını dengeler
clindoxyl sivilce krem, clindoxyl jel

Clindoxyl jel

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır

Clindoxyl Sivilce Kremi, diğer tüm sivilce kremi gibi cilt üzerine masaj yoluyla yedirilir. Özel olarak bir kullanım şekli bulunmamaktadır. Clindoxyl Sivilce Kremi’ni tedavi aracı olarak kullanmaya başlamadan evvel, ilacın içerdiği kimyasal maddelere karşı bir alerjiniz olup olmadığını tespit etmelisiniz.

Clindoxyl Krem Kullanım Talimatları:

 • İlk adım tedavi edilecek olan alanın steril edilmesidir. Temiz bir cildi tedavi etmek her zaman daha kolay olur.
 • Clindoxyl Krem’i sivilcelerle kaplanan alana ince bir tabaka şeklinde, masaj hareketleri ile yayın.
 • Clindoxyl’i cildinize uyguladıktan sonra, teninizin kremi emmesini bekleyin.
 • Clindoxyl Krem tedavisinde cilt doktorunuz farklı bir uygulama dozu belirtmediği sürece günde 1 kere geceleri uygulamanız gerekir.

Clindoxyl jel çok etkili bir kremdir ve etkisini hemen gösterir. Kremi sürdükten sonra kesin olarak cildin emmesi gerekmektedir, eğer cildiniz kremi emmiyorsa fazla sürüyorsun demektir. Çok az miktarda sürmeniz yeterlidir. Kremi sürdükten sonra mutlaka ellerinizi yıkayın.

clindoxyl jel, clindoxyl sivilce kremi

Clindoxyl Jel Kullanan

Clindoxyl Kremin Yan Etkileri

Clindoxyl jel yan etkileri genel olarak dozunda kullanıldığında görülmez ama kremin tek seferde cilde fazla sürülmesi yada gün içerisinde 1 defadan fazla kullanmak bazı yan etkilerin görülmesine neden olabilir. Clindoxyl jel prospektüs yazılan yan etkiler;

 • Uzun süreli şiddetli ishal yada karın bölgesinde kramp. ( En ciddi yan etkisidir mutlaka hastaneye gitmeniz gerekebilir)
 • Tedaviye başladıktan sonra meydana çıkan yanma, kızarıklık,
 • Cildinizde görülen tahriş ve tahribat,
 • Ciltte uyuşma ve karıncalanma
 • Sürüldüğü bölgede kaşıntı
 • Uygulama yapılan bölgede yara oluşması ,
 • Uygulama sonrası kuruyan cildinizin pullanma, soyulma gibi tepkiler göstermesi

Clindoxyl kremi asla gündüz sürmeyin. Gündüz sürüldüğünde cilt lekelerine ve siyah nokta oluşuma sebep olabilir.

Clindoxyl Sivilce Kremi uygulaması sonrası cildinizde yukarıda belirtilen etkilere rastladığınız takdirde doktorunuza başvurmalı ve sorun çözülene değin uygulamaya ara vermelisiniz. İlacı uyguladığınız ilk bir saat içerisinde kızarıklıkla karşılaşabilirsiniz. Bu normal bir etkidir devam eden bir sorun olmayacaktır.

Clindoxyl jel kullananlar en çok Clindoxyl jel yanma ve Clindoxyl Jel yakıyor sorusudur. Krem etkili bir krem oldupğu için sürüldüğü bölgede yanma oluşabilir aslında bu kremin etkisini gösterdiğine işarettir. Yanma rahatsız edecek derecede değilse belli bir süre sonra kendiliğinden geçecektir.  Clindoxyl jel yanma geçmezse kremi kullanmaya 1 -2 gün ara verip tekrar kullanabilirsiniz. Bu sayede cildiniz kreme alışmış olacak

Clindoxyl Krem gebelik döneminde asla doktorunuzun bilgi olmadan kullanılmamalıdır. Clindoxyl Sivilce kremi cilt tarafından emildiği için bazı sakıncaları olabilir.

clindoxyl jel, clindoxyl sivilce kremi

Clindoxyl sivilce kremi

Clindoxyl Kremin Faydaları

Clindoxyl Jel’in faydaları, cildinizde yer alan iltihaplı, kırmızı sivilceleri kurutarak görünümünü zayıflatmasıdır. Üstelik bu eylemi çok kısa sürede gerçekleştirmektedir. Cilt doktorlarının tamamının gönül rahatlığı ile tavsiye ettiği bu krem suratınıza ergenlik dönemlerinden kalma yerleşimiyle size meydan okuyan sivilcelere doğrudan etki etmektedir. Çeşitli internet sitesinde, Clindoxyl Jel yorumlar ında hemen hemen hepsi, yıllardır kullanılan sivilce kremlerini rafa kaldırıp, Clindoxyl Sivilce Kremini kullanmaya başladıklarını ve bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu savunmaktadır.

Clindoxyl Jel Fiyatı

Klindoksil fiyat, Clindoxyl Fiyatı genelde reçete ile satıldığından her yerde aynıdır. Clindoxyl ne kadar sorusuna cevap vermeden önce mutlaka Clindoxyl jel doktorunuz tarafından reçete yazılmalıdır. Eczaneden sakın reçetesiz almayın.

CLINDOXYL jel 25 gr  2017 YILI FİYATI

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 30.97 TL

Clindoxyl Jel Yorumları

Clindoxyl jel yorumları seçerken Clindoxyl sivilce kremi kullananlar ve bu kremden gördükleri etkileri paylaşmaya çalışacağım krem hakkında yapılmış yorumlar kremi kullanan ve etkisi görmüş kişilerdir.

 • Bende kullandım cildimi kaymak gibi yaptı. Hangi kremi kullandıysam hiç faydasını göremedim clindoxyl jel dışında. Gece sürüyorsunuz ertesi güne sivilceniz kurumuş şekilde uyanıyorsunuz tam bir kurtarıcı
 • Merhaba ben doktor tedavisinde kullanıyorum ve çok memnunum neredeyse hiç bir şey kalmadı diyebilirim çok fazla şey denedim ama sonuç alamamıştım Taki bunu kullanana kadar günde İki kes kullanıyorum Sabah ve Akşam muhteşem sonuç aldım 20 günde fark edildi ve çok mutluyum yüzüm sivilceden gözükmüyordu resmen şimdi eser yok.
 • 2 aydır kullanıyorum kesin olarak şunu söyleyebilirim daha iyisi yok. Krem değil resmen mucize
 • Arkadaşlar doktor tavsiyesiyle aldım oluşan sivilceyi en fazla 2 gün içinde söndürüyor 2 gün bile almıyor emin olun çok memnunum farklı şeyler deneyip yüzünüzü mahvetmeyin.
 • Merhabalar benim sivilcelerim tek tük çıkıyor onda da hemen üzerine bu kremi sürüyorum inanılmaz bir şekilde hemen kurutuyor.Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Bir krem nasıl olurda bu kadar etkili olur sivilcelerim geçti cildi pırıl pırıl oldu. Arkadaşların iltihabı nasıl yok ettiğimi soruyor clindoxly jel sayesinde diyorum inanmıyorlar.

Ayrıca diğer makalemizde En İyi Sivilce Kremleri hakkında bilgi veren yazımızı okuyarak diğer sivilce kremleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

loading...
 • Site Yorum

36 adet yorum var.

 1. Ayşe dedi ki:

  Ben 1 ay kullandım ve 1 hafta önce bıraktım faydasını gördüm benim merak ettiğim çok afedersiniz 5 gün önce adet olmak gerekiyordu hala olmadım ağrım da oluyor ama gelmiyor bu ilacın yan etkisi falan olabilin mi böyle bir durum yaşayan var mı

 2. Omer dedi ki:

  Arkadaşlar ben kullandım cildimden siyah siyah yanik izleri oluştu birsuru neden

 3. Ferdi dedi ki:

  Ben bu ilacı kullandıktan sonra kızarma yapıyor doktorum verdi bu ilacı sizce devam etmelimiyim ve sizdede kızarıklık oluyormu yardım ci olursanız sevinirim

 4. Zülal dedi ki:

  Ben hıc buradakı yazılanlara inanmayan biri olarak ve sivilcelerimden kurtulamayan bırı olarak sunu diyebilirim muhteşem kacıncı kutum bittikçe alıyorum benım sivilcelerime cok iyi geldi.

 5. Ayşe dedi ki:

  Bende kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu gayet memnunum benim sorum sürdükten sonra gerilip biraz kuruyor doktor herhangi bir nemlendirici kullan dedi ama sürdükten nekadar süre sonra kullanmalıyım bilemedim yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

  • Melisa dedi ki:

   Zaten gece kullanılıyor. Sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra uygun su bazlı bi nemlendirici kullanın. Bu sivilce kreminin üstüne kullanmamalısınız

 6. Merve dedi ki:

  Merhaba bende doktor önerisiyle kullanmaya başladım bir hafta oluyor ciddi anlamda sivilcelerimde azalma görüyorum ama sürdüğüm bölgede kaşıntı oldu hala daha var bırakmalı mıyım bilemiyorum döküntü soyulma yok ama kaşıntı var ne yapmalıyım?

 7. Serpil dedi ki:

  Merhabalar bu kremi 1 hafta dr kullanmıyorum aynı bölgede çıkan 2 veya 3 sivil cem vardı kremi kullanmaya başladım sivilceler çoğaldı hic memnun kalmadim gercekten

 8. Serpil dedi ki:

  Yorumunuz

 9. Kıvanç dedi ki:

  İyi günler. Jeli 3 haftadır kullanıyorum, sadece yanaklarımda sivilce var o bölgelere gece yatmadan sürüp sabah yıkıyorum. Ama şöyle bir sorun var sivilceleri hafiften götürüyor fakat yüzümün başka bölümünde sivilceler çıkıyor. Yan etkisinde böyle bir şey yazmıyor. Bilgisi olan cevaplayabilir mi?

 10. İrem dedi ki:

  Merhabalar ben bu kremi 2 sene önce felan kullanmıstım etkisini gördüm buzdolabında saklıyordum simdi yeniden kullanmaya baslıcam ama eczaneci buzlukla verdi dısarda mı bekletmeliyim yoksa buzdolabında tutmaya devam ediyim mi ?

  • Zülal dedi ki:

   Evet sana buzdolabından cıkarıyor aynı sekil banada ama sen onu actın ve kullandıysan dısarı da oda sıcaklığında bekletıceksın yanı buzdolabına koyma bana eczane oyle dedi

 11. Buse dedi ki:

  İki ay vs kullananlar yuzdeki killarla ilgili bir sorun oldu mu.benim biraz yuzumde killar var ve koyi renkli

 12. Didem dedi ki:

  Clindoxyl jel kullanımı zamanında profosyenel cilt bakımı uygulaması yapılabilir mi ? Bilen var mıdır

 13. Sirin dedi ki:

  Iyi geceler arkadaşlar. 22 yasindayim ve daha once 7 ay boyunca aknetrent kullandim sivilcelerm gecti. Fakat 1 yildan sonra tekrar cikmaya basladilar ve tekrar doktora gittim.
  3 gun once doktorum bana clindoxyl jeli verdi. Her gece uyumadan once kullaniyorum ama yalnizca sivilcenin uzerine mi yoksa tum yuze mi uygulamam gerektigi hakkinda hicbir sey demedi.
  Ilk gun kullandigimda yanma, kizariklik veya sislik yoktu. Sivilceleri cok guzel bir sekilde kurutuyo. Bugun 3. gunum ve iki gundur yuzum yaniyo ve derim soyuluyo.
  Doktorum bununla birlikte gunduz de kullanmam gereken Etrexin adinda bir krem vermisti.
  Yuzumdeki yanma hissi ve biraktigi o kuruluk ve derimin soyulmasi kafama cok takildi. Acaba bu normal bir sey mi yoksa ilaci birakmam mi gerek ??

  • Büşra dedi ki:

   Jeli sadece sivilce olan bolgene sur canim doktor bana oyle demisti ve aksam sur yatmadan once falan.bende 1hftadr kullanyrm bgn suruym dedim suratimda bir yanma kizariklik oldu arastirdm norml dediler 2 3gun ara ver tekrr sonra kullan dediler .

 14. esmehan dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.
  Bir hafta oluyor bugün ben bu kremi kullanalı evet kızarıklık ve yanma hissi olusuyor ama krem etkisinden dolayı gündüz kullanmayın soyulmalardan sonra çok yanıyor ben hametan sürüyorm gündüz rahatlatıyor hem de soyulmaları kolaylaştırıyor..
  Ben cildiye tavsiyesiyle kullanmaya başladım..Cildiye görmeden başlamayın derim fazla etkili bir krem..
  geçmiş olsun..

 15. MEHMET CAN TELLİ dedi ki:

  Merhaba bu kremi süren arkadaşımın yüzü gözü şişti hastaneye gitmedik ama bunun sebebini bilen varsa ne yapması gerektini söyleyebilirmi? Teşekür ederim

  • gülcan dedi ki:

   merhaba
   bende bu kremi doktor tavsiyesi ile kullanmaya başlamıştım 3 yıl önce .
   2 ay kullandım gayet etkisini görmüştm. 1 ay ara verdikten sonra tekrar kullanmaya başladım ve ertesi gün yüzüm şişti ve kıpkırmızı oldu. kaşımaktan alamıyordum kendimi.
   doktora gitmedim eczaneye sordum alerji yapmış olabilir dediği için 3 yıldır kullanmıyorum. Görümcem kullanıyor meğersem kremi gece kullanmak gerekiyormuş ışık almaması gerekiyormuş . tabi ben 1 ay ara verdikten sonra gece mi gündüz mü kullandığımı hatırlayamamıştım. sesebinin bu olduğunu düşünüyorum ama siz yine de doktorunuza sorun derim belkide alerjik reaksiyon göstermiştir .
   iyi günler …

 16. Lale dedi ki:

  Nasıl uygulamalıyım?

 17. Ersin dedi ki:

  Merhaba kremi sürüp yatarsam saçlarımı beyazlatırmı veya bi sıkıntı yaratırmı saçlarıma simdiden teşekkür ederim.

  • Defne dedi ki:

   Hayır saçları beyazlatmiyor ama yattığın yastığın rengini kremi sürdüğün günlerde açık renklerde Hatta beyaz olmasına özen göster benim mor yastığımın rengini bayağı agartti…

 18. Zehra dedi ki:

  Clindoxyl jel i 3 gün önce doktorum tavsiyesiyle aldim henüz 2gun(gece) kullandım yüzüm inanilmaz kızardı yanıyor şişiyor ağrıdan bi hal etti beni ilaci kullanmayi biraktim yanma durmuyonemlendirici kremlerle geçmesini sağlamaya çalışıyorum ancak onlar da fena yakıyor ne yapmalıyım?

 19. Kemal dedi ki:

  Clindoxyl jel doktorum önerdi ama bende sivilceden ziyade sivilce lekereri ve bazı yara lekeleri var acaba bu krem bunda da etkili mi emin diilim?

 20. Büşra dedi ki:

  ben de clyndoxil jeli bugun aldım, birden baş gösteren sebepsiz sivilcelerimi iyileştiemesini umut ederek aldım tabii takdir edersiniz ki:) ve EVET! öyle dd yapti kesndisi:) sürdüğüm ilk 1-2 saat içinde sivilcenin görünümünü gözle görülür şekilde hafifletti ve içindeki iltihaba da kuruttu denilebilecek kadar etkisi oldu
  ben sanah aksam kullanıyorum, sabah evdeysem jeli yüzümde bırakıyorum dışarıya çıkacaksam ılık suyla jeli temizleyip öyle çıkıyorum çok memnunum! Allah a şükür ben hiçbir yan etkisini de görmedim
  herkese tavsiye ederim hele bir de cildiye onayını almışsanız tadından yenmez:))

  • Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

   Büşra senin adına çok sevindim gerçekten çok etkili bir kremdir. Düzenli kullandığında kesinlikle etkisini daha iyi göreceksin. Sana tavsiyem kesinlikle belirtilen şekilde ve dozda kullanman fazla kullanman yaradan çok zarar verebilir.

 21. derya dedi ki:

  bu kız youtube de bir youtuber cleocin t kullanıp geçirmiş sivilcelerini resmini umarım izinsiz kullanmıyorsunuzdur şimdş yazacağım ona

  • Cilt Bakım Uzmanı dedi ki:

   Merhaba Derya biz videoları zaten youtube den çekiyoruz telif hakkı olmasın diye istediğiniz gibi yapabilirsiniz aslında bize tşk etmesi lazım sayemizde videosu izleniyor günlük sitemize giren kişi sayısı 10 binden fazla

 22. Yeliz Buldan dedi ki:

  Siyah noktalara kullanilabilir mi
  Yuzde kizariklik ve gozde sislik olusuyor mu
  Her cilt icin uygun mu
  2 aydan fazla kullanamayizmi
  Buz dolabindami saklamaliyiz
  Gece surdugumuzde oyle mi yatcaz yoksa 10 dk sonra falan yikiycaz mi
  Cildin her tarafina mi uygulayacagiz yoksa sivilceli yerlere mi
  Kizarikliklar olursa nasil engelliycez
  Her gun duzenli olarak kullaniyim mi
  Cillerin ustunede kullansam olur mu

 23. Ceyda dedi ki:

  Arkadslar bana doktorum bir ay once vermisti fakat ben yan etkisi olur diye kullanmadim ve yuzumde sivilcelerim artti ve siyah noktalarimda simdi tekrar doktoro gidcem yazdircam ama hala korkuyorum siyah noktalarda etkili mi bu cok onemli benim icin

 24. Öykü dedi ki:

  Klindoksil kremi doktorum yazdı sivilcelerim için çok etkili geldi sivilcelerim görüntüsü çok azaldı ama sürdüğümde çok az kaşıntı yapıyor. Benim sorum Klindoksil kremi ne kadar süre kullanacağım belli bir zamanı var mı

 25. Müge Can dedi ki:

  Bu kremi doktorum reçeteye yazdı gerçekten işe yarıyor mu. Yüzümde çok sivilce var ve bunlardan kurtulmak istiyorum.

Bir yorum bırak


Cilt Güzellik

Cilt Güzellik ve cilt bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz. www.ciltguzellik.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ciltguzellik.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.