Çinko Oksit Hakay Pomad

çinko oksit krem, çinko oksit hakay pomad
Paylaş
 

Çinko oksit hakay pomat bir kremden çok etkili cilt bakımı ürünü desek daha doğru olur. Reçete ile yazılan bir krem olmasına rağmen cilt bakıma değer veren bayanların tercih ettiği bu krem hakkında bilinmeyenleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Her ne kadar kozmetik bir ürün olmasa cilt sorunları yok etme etkisinden dolayı doktorların sıklıkla yazdığı bu krem neredeyse cildin her derdine derman gelmektedir. Kimyasal ürünlerden uzak doğal bir krem olan çinko oksit hakay pomat bu süper etkisini etken maddesi olan çinko oksit’ten almaktadır. Sizlere çinko oksit hakay pomat hakkında bilgi vermeden önce çinko oksit kremin cilde faydasından kısaca bahsetmek istiyorum.

Çinko çok az miktarda vücutta bulunan bir maddedir. Çinko oksit cilt hücrelerinin yenilenmesinde ve onarılmasında çok büyük etkiye sahiptir. Cildi canlandıran, onaran ve tazeleyen çinko oksit eğer cilde uygulanırsa mikropları öldüren, kızarıklık tahrişi önleyen etki göstermektedir. Çinko oksit kreminin diğer faydaları ise;

 • Sivilceleri yok eder
 • Pişik oluşumunu önler
 • Cilt lekelerini yok eder
 • Güneş yanıklarını giderir
 • Yaşlanma karşıtı etki gösterir

Ayrıca egzama, tahriş yanma, yanık, sıyrık gibi küçük tedavilerde harika etki göstermektedir. Çinko oksit içeren kremlerin faydasından bahsettikten sonra sizlere çinko oksit hakay pomat nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri ve çinko oksit zararları nelerdir anlatmak istiyorum.

Çinko Oksit Hakay Pomad Nedir

Aslında adından da anlaşıldığı gibi çinko oksit içeren bu krem reçete ile satılmaktadır. Doktorların sık sık yazdığı bu krem son zamanlarda tedavi olan hastaların direk doktordan reçeteye yazmasını istediği bir kremdir. Çinko oksit hakay pomad 20 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satılmaktadır.  Krem etken maddesi ise çinko oksit ve vazelindir.

Çinko Oksit Krem Ne İşe Yarar

Çinko oksit kremlerin etkisinin büyük olması ve olumlu sonuç vermesi üzerine üretilen çinko oksit hakay krem faydaları sadece vücuda değil cildede sayılamayacak kadar çoktur. Bilmediğiniz kremler yerine mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından kremleri kullanmak çok önemlidir. Sizlere çinko oksit hakay krem ne işe yarar faydaları nelerdir yazmak istiyorum.

 • Ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürür.
 • Cilt üzerinde enfeksiyon oluşumunu önler
 • Şeker hastalığına bağlı olan cilt sorunlarını düzenler
 • Yaralar ve yatak yaralarını iyileştirir
 • Emzirmeye bağlı oluşan meme başı çatlaklarını yok eder
 • Yara ve yanık tedavisinde
 • Güneş yanıkları
 • Cilt tonunu eşitler
 • Pişikler
 • Cilt yüzeyinde oluşan tahrişler
 • Çinko oksit krem cilt lekeleri için idealdir.
 • Cilt yüzeyinde bulunan sivilce ve iltihaplı sivilce tedavisinde

Daha bir çok etkisi bulunan çinko oksit cilt yüzeyinde bariyer oluşturarak kısa sürede cildi onarır. Sivilce tedavisinde sivilce oluşumunu önlerken var olan sivilcelerinde yok olmasını sağlamaktadır. Çinko krem egzama tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.

Çinko Oksit Hakay Pomad Nasıl Sürülür

Mutlaka doktor tavsiyesi ile aldığınız çinko oksit kremi kesinlikle reçetesiz almanızı tavsiye etmiyorum. Mutlaka doktorunuza danışmalısınız eğer bir sorununuz yok ise kesinlikle aile doktorunuz bu çinko oksit kremi size reçete ile yazacaktır. Çinko oksit kremin kullanım şekli ise ilk olarak sürülecek bölge temizlenir ve az miktarda parmak ucunu alınarak sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürülür. sürüldükten sonra iyice yedirilmesi için ovalanır ve asla bandaj yada bez ile sarılmaz hava alması gerekmektedir. Çinko oksit krem nasıl kullanır sorusuna cevap verdikten sonra yan etkilerinde ve zararlarında bahsetmek itiyorum.

Çinko Oksit Krem Yan Etkileri

Pek çok faydası bulunan çinko oksit kremlerin fazla kullanımına ve içeriğinde bulunan etken maddelerine karşı alerjik tepkilere bağlı olarak yan etkileri görülebilir. Çinko oksit kremi zararları ve yan etkileri ise çok nadir görülmesine karşı mutlaka görüldüğünde krem kullanımı kesilmeli ve doktora bilgi verilmelidir;

 • Karın ağrısı , kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik
 • Nefes almada güçlük
 • Kaşınma ve batma hissi
 • Deri yüzeyinde renk değişikliği

Parabensiz çinko oksit krem tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Paraben zararlı olmasına karşı raf ömrünü uzattığı için tercih edilmektedir ve asla faydalı değildir. Paraben ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı için yasal olarak etiketlerin üzerine yazılmaktadır. Çinko oksit krem alırken kesinlikle parabensiz olanını tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Çinko oksit pomat yan etkileri görüldüğünde mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz.

Çinko Oksit Krem Kullananlar

Harika etkiye sahip çinko oksit pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çinko oksit krem ebru şallı tarafından tercih edilen ve sıklıkla uyguladığı bir krem olduğunu kendisi sıkılıkla söylemektedir. Çinko oksit krem hakkında yapılan yorumlarda çinko oksit krem yüze sürülür ve çinko oksit krem göz çevresine sürülür mü sorusudur. Çinko oksit krem yüzü rahatlıkla sürülebilir ve bir sakıncası yoktur. Ayrıca göz çevresine ince tabaka olarak sürülmesinde bir zarar yoktur. Forumlarda ve sözlükte yapılan yorumlarda çinko oksit kremin çok etkili olduğunu çok nadirde yan etki olarak kaşıntının olduğu paylaşılmıştır. Çinko oksit kullanıcı yorumlar forumlardan ve sözlüklerden derlenmiştir.

Çinko Oksit Kremi Hamilelik ve Emzirme Döneminde Kullanma

Çinko oksit kremleri hamilelik döneminde kullanımı hakkında bir yan etkisi görülmese de mutlaka doktorunuzu bildirmeniz de fayda vardır. Unutmayın doktor tavsiyesi olmadan hamilelik ve emzirme döneminde krem kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Çinko Oksit Krem Fiyatı

Etkisi büyük fiyatı küçük krem olan çinko oksit krem fiyatı değişiklik gösterse de genelde 7 ile 30 lira arasında fiyata satılmaktadır. Pek çok eş değer ve muadili bulunan çinko oksit hakay pomad reçete ile uygun fiyata alınabilir.

Sizlere bu yazımızda çinko oksit hakay pomat nedir, ne işe yarar, nasıl sürülür, faydalarından ve zararlarından bahsetmeye çalıştım. Asla yazılanlar doktor tavsiyesi değildir. Krem yada ilaç aldığınızda mutlaka prospektüs kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

loading...
 • Site Yorum

Bir yorum bırak


Cilt Güzellik

Cilt Güzellik ve cilt bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz. www.ciltguzellik.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ciltguzellik.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.