Calci Net d3

calci net d3, calci-net d3 60 efervesan tablet
Paylaş
 

Calci net D3 kemik erimesi ve kemik kırıklarının daha çabuk iyileşmesini sağlayan bir ilaçtır. Etken maddesi Kalsiyum Karbonat, Vitamin D3 olan calci net d3 yan etkileri olan bir ilaç olduğundan mutlaka dikkatli kullanılması gereklidir. Kalsiyum insan vücudunda en fazla bulunan mineraldir. Kalsiyum eksikliği özellikle çocuklarda kemik gelişimden tutunda, diş gelişimi kanın pıhtılaşması gibi pek çok ciddi sağlık sorununun ortaya çıkmasına neden olur.  Calci-net D3 60 Efervesan Tablet yan etkileri, kullanıcı yorumları, kullanım şekli, muadili, Prospektüsü ve daha bir çok bilgiyi yazımızda öğrenebilirsiniz.

Calci net D3 Nedir

Calci net d3 mineral desteği olarak kullanılan kalsiyum karbonat ve D vitamini içerir. Her Calci-net D3 60 efervesan tabletTE 600 mg Kalsiyum iyonuna eşdeğer 1.500 mg Kalsiyum karbonat ve 400 IU D3 vitaminine eşdeğer 4.60 mg Kolekalsiferol içermektedir. Tatlandırıcı olarak Sodyum siklamat, Sodyum sakkarin ve arama olarak Portakal araması içerir. Her bir kuruda 60 adet tablet bulunur ve beyaz renktedir. Reçete ile satıan bu ilaç mutlaka doktor tavsiyesi ile alınmalıdır.

Caci Net D3 Ne İşe Yarar

Calci net d3 içerisinde bulunan kalsiyum kemiklerin büyümesini ve güçlenmesini sağlar. Ayrıca D vitaminin görevi ise yediğimiz yemeklerde bulunan kalsiyumun emilmesini sağlamaktadır. İlacın ana görevi kalsiyum alımını sağlamasıdır. Casi et d3 bazen kemik erimesi riski olan hastaların tedavisinde destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kalsiyum kemik sağlının korunmasında ve desteklenmesinde çok önemli bir mineraldir. Mutlaka doğal yollardan günlük kalsiyum alımda desteklenmelidir. Kalsiyum eksikliğinin her hangi bir belirtisi yoktur, yapılan kalsiyum ölçümlerinde ortaya çıkar. Uzun süre kalsiyum alınmaması kemik erimesine, kemiklerin zayıflamasına neden olur ki kalsiyum eksikliği olanlarda kemikler daha çabuk kırılır.

Kalsiyum eksikliğini önlemek için mutlaka besin takviyesi iyi yapılmalıdır. Özellikle D vitamini içeren besinler alımı çok önemlidir. D vitamini yediğimiz yiyeceklerdeki kalsiyumun emilimini sağlayarak vücutta depolanmasını sağlar. Ayrıca süt ve süt ürünleri tüketmek tüketmek hayvansal gıdalar almak çok önemlidir.

Calci Net D3 Nasıl Kullanılır

Calci net d3 kalsiyum eksikliği tedavisinde kullanıldığı için mutlaka doktor gözetiminde alınması gereken bir ilaçtır. Doz aşımı ciddi sorunlara neden olabilir. Doktorunuz tarafından aksi bir durum belirtilmedikçe alınması gereken doz ise ergenlik çağındakiler çocuklar ve yetişkinler için 1 -2 efervesan tablet tir. Calci net d3 alınma şekli ise bir bardak suda eritilen ilaç hemen hepsi içilmelidir. Asla bekletilmemelidir.

4 Yaşından küçük çocuklarda kullanılmayan calci net d3 4 -8 yaş arasında ise günde 1 tablet olarak kullanılır.

Calci Net D3 Hamilelikte Kullanımı

Calci net d3 gebelik döneminde mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Yüksek dozda kullanılması çok sakıncalıdır. Gebelikte calci net d3 mutlaka gebelik durumunda doktorunuza bilgi verisiniz.

Calci net d3 gebelik kategorisi C dir. Doğum kontrol yöntemleri üzerinde bir etkisi bulunmamıştır.

Calci Net D3 Emzirme Döneminde Kullanımı

Calci net d3 anne sütüne geçtiği bilinmektedir. Mutlak doktor tavsiyesi ile düşük dozlarda alınmalıdır.

Calci Net D3 Yan Etkileri

Mutlaka doktor tavsiyesi ile alınması gereken bir ilaçtır. Belirtilen şekilde ve fazla dozda alındığında ciddi yan etkileri ortaya çıkabilir. Calci net d3 yan etkileri ise;

 • Alerjik reaksiyonlar
 • Boğaz, yüz ve ağzın şişmesi
 • Nefes almada güçlük
 • Ellerin, ayakların ve bileğin şişmesi
 • Zihin karışıklığı
 • Kemik ağrısı, kas zaafiyeti,
 • Uyku hali, halsizlik
 • Mide bulantısı, kusma
 • Aşırı kullanımına bağlı olarak böbrek taşı oluşumu
 • Kabızlık, gaz, karın ağrısı, ishali, kabızlık
 • Cilt döküntüsü, kaşıntı, kurdeşen
 • Baş ağrısı, iştahsızlık
 • Ağız kuruluğu, geğirme
 • Gece idrara çıkma
 • Metalik tat

Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir ve mutlaka bir sorun olduğunda doktorunuza bilgi verin. Calci net d3 zararları genelde doz aşımında ve içeriğinde bileşenlere karşı alerjisi olanda orta çıkmaktadır.

Calci Net d3 Prospektüs

Calci-net D3 60 Efervesan Tablet Prospektüsü

Etkin Madde               Kalsiyum Karbonat + Vitamin D3


Atc Kodu                      A12AX


Üretici Firma              Neutec İlaç San. Tic.A.Ş.


Geri Ödeme Kodu     A10562


Fiyat, Ne Kadar        17.9 TL


Reçete                         Normal Reçeteli


Dozajı                          600+400 IU


Birim Cinsi                 MG/IU


Ambalaj Durumu     60


Menşei                        İthal


Calci Net D3 Kullananlar

Calgi net d3 kullananların yaptıkları yorumda genelde kalsiyum eksikliğini desteklediği olumlu etki gösterdiğini bildirmişlerdir. Sıklıkla gebelik ve hamilelik döneminde kullananların ilacı doktor tavsiyesi aldıkları görülmüştür. Sözlük ve forumlarda yapılan yorumlarda calci net d3 kilo aldırır mı, calci net d3 kilo yapar mı, yada tam tersi kalsiyum hapları zayıflatır mı soruların sorulmasıdır. Genelde görülen bu kilo alma yada zayıflama durumu ilaç ile alakalı bir durum değildir.

Calci Net D3 Fiyatı

CALCI-NET D3 60 EVERVESAN tablet Fiyatı
Etken Madde Kalsiyum Karbonat + Vitamin D3 17.90 TL
                 Reçete Durumu                           Reçeteli Satılır   17.90 TL

calci-net d3 60 efervesan tablet hakkında yazılan asla doktor tavsiyesi değildir. Calci-net d3 60 efervesan tablet hakkında güncel bilgiye Prospektüs okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

loading...
 • Site Yorum

Bir yorum bırak


Cilt Güzellik

Cilt Güzellik ve cilt bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz. www.ciltguzellik.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ciltguzellik.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.