Bactroban Krem

bactroban krem, bactroban pomad
Paylaş
 

Bactroban Krem; Bactroban Krem’in içerdiği etkan madde Mupirosin’dir. Bu krem cildinizin oluşmaya başlayan bakterilerin gelişimini önlemeye yardımcı olan bir antibiyotiktir. Kaza sonucu oluşan yaralardan mazi kalan yırtıklar, dikiş izleri, çatlak ve aşınmalar gibi lekere, abse ve çıbanlar ve sakal bölgesinde meydana gelmekte olan kıl kökü iltihabının tedavisinde kullanılmaktadır. Buna ek olarak; kızaran cildinizde sarımtırak, kabuklu ve içi iltihap dolu kabarcıkları ve bulaşıcı cilt hastalıklarının tedavi aracıdır. Bactroban muadili pek çok krem olmasına rağmen gösterdiği etkilerden dolayı bu krem sıklıkla kullanılmaktadır.

Bactroban Krem Nedir

Bactroban krem cilt üzerinde oluşmaya başlayan yada oluşmuş anti-bakteriyel ve bakteriyel cilt enfeksiyonunda doktorların sıklıkla yazdığı kremlerin başında gelmektedir. İçeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde cilt yüzeyinde bulunan kısa sürede rahatlıkla yok edilmektedir.

Bactroban Krem ne için kullanılır

 • Bactroban Krem’in etken maddesine karşı alerjik hastalıklarınız mevcut ise tedavi yöntemi olarak kullanmayınız.
 • Bactroban Krem tedavisi sırasında cildiniz; döküntü, tedavi bölgesinde ağrı ve şişme tarzı alerjik bir tepki veriyorsa tedaviyi kesiniz ve doktorunuza görününüz.
 • Göz ve göz çevresi temasından sakınınız. Teması halinde bölgeyi bol su ile yıkayınız.
 • Emzirme döneminde olana ve meme çatlakları için Bactroban Krem kullanan annelerin bebeği emzirmeden evvel göğüs uçlarını derinlemesine temizlemeli ve kremden arındırmaları gerekir.
 • Böbrek rahatsızlığı yaşıyorsanız Bactroban Krem’i nüfuz alanı geniş olan tedavi bölgelerine sürmeyiniz.
 • Bactroban pomad ile tedaviye başlamanızın ardından 7 günden uzun bir sürede verim alamadığınız takdirde doktorunuza başvurunuz.
 • Bactroban’ın ideal uygulama süresi 10 gündür. Doktorunuzdan aksini duymadıkça ilacı 10 günden fazla kullanmayınız.
 • Bactroban Krem tedavisi aşamasında cildinizi tahriş edebilecek sabun ve şampuanlardan, saç boyası ve tüy dökücü kozmetik ürünlerden ve içerisinde alkol barındıran cilt ürünlerini kullanmamaya özen gösterin.
 • Gebelik dönemlerinde ki bireylerin doktor gözetimine girmeden tedaviye başlamaması gerekir.
bactroban krem, bactroban krem

Bactroban Pomad

Bactroban Pomad Kullanım Şekli

Bactroban Krem’i cilt doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmalısınız. Tedavi süresi boyunca doktorunuzun tavsiyelerinden dışarı çıkmayınız.
Bactroban Krem’i bir pamuk ya da gazlı bez yardımıyla tedavi edilecek alana sürün. İsteğe göre üzerini örtü ile kapatabilirsiniz. İlaçtan alacağınız sonuca bağlı kalarak 10 günlük tedavi süresinde günde 2-3 kere sürülebilir. Bactrobn pomad sürülecek bölgenin temiz olmasına dikkat etmelisiniz.

Bactroban sivilce tedavisinde aynı şekilde sivilce olan bölgeye baskı yapmadan sürülür.  Aslında bactroban bilenin aksine sivilceleri yok etmez, yeni bactroban sivilce oluşumunu engeller. Unutulmaması gereken bir durum ise tedavi 5 günde etki göstermektedir. Eğer bu süre zarfında bir sonuç almaz iseniz mutlaka kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız. Azami kullanım süre 10 gündür.

Bactroban Krem’in yan Etkileri

Bactroban pomad ile cildinizde onarılması gereken alanları onarmaya giriştiğiniz süre içinde; karında ağrı, nefes darlığı, yüzünüzde şişlik belirtilerine rastlarsanız doktorunuza görünmelisiniz. Tedavi edilen alanda uygulama sonrası yanma hissi duymanız normal bir etkidir. Bazı hastalarda kremi sürdükten sonra karıncalanma ve kaşıntı görülmektedir.

Bactroban pomak kullanmaya başladıktan sonra özellikle döküntü ve şişlik görüldüğünde mutlaka kremi kullanmayı bırakmalısınız. Bazı hastaların ense bölgesinde oluşan sivilce iltihapları yok etmek için kullanmaarına bağlı olarak saç dökülmesi görülmektedir.

Bactroban Pomat Kullananlar

Bactroban pomat kullananlar ve yaptıkları yorumları sizler için derledim. Yorumlar tamamen bactroban krem kullananların yaptığı yorumlardır.

 • 3 gündür iltihaptan ötürü davul gibi olan baş parmağı, sürüldükten 2 saat sonra iltihabının akmasını sağlayarak eski formuna geri sokmuştur
 • Piercing’li bölgenin iltihaplanmamsı için doktorum bu kremi verdi
 • Uçuğu geçirmek için herhalde daha iyi bir krem yoktur. Uçuk tedavisi için mutlaka tavsiye ederim.
 • sivilceleri tokatlayan kutsal krem, kızarıklığı hemen 1-2 sürüşte alır ve zamanla geçirir.
 • Motor kazasından sonra oluşan yanıkların acısı azaltmak ve mikrop kapmasını önlemek için kullandığım hrika bir kremdir.

Bactroban Pomad Fiyatı

BACTROBAN %2 15 gr pomad 2017 YILI FİYATI 

Eczane Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 11.66 TL

loading...
 • Site Yorum

Bir yorum bırak


Cilt Güzellik

Cilt Güzellik ve cilt bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz. www.ciltguzellik.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan ciltguzellik.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.