Anestol Pomad Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Anestol pomad krem çok etkili bir lokal anestezi kremidir. Genelde acıya neden olan sorunlarda acının geçici olarak hissedilmemesi sağlamaktadır. Bilindiğinin aksine iyileştirici etkiye sahip bir krem değildir.

Hücre zarında bulunan sinirlerin acıyı iletmesini engelleyerek geçici olarak uyuşturmasını sağlayarak acı yada ağrı çekmesini engelleyen anestol pomat krem sağladığı etkiler ile son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Anestol pomat nedir, anestol pomad neye iyi gelir, anestol krem nasıl kullanılır, anestol yan etkileri hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışırken anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır, anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır ve merak edilen bir çok soruya makalemizde ayrıntılı olarak açıklayacağım.

Anestol Pomad Nedir

Anestol pomad krem lokal anestezikler grubuna dahil bir kremdir. Bölgesel uyuşma sağlayan anestol pomad beyaz renkli krem kıvamında bulunmaktadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde reçete ile satılmaktadır. Cilt yüzeyine uygulanır, anestol pomad etken maddesi Her tüp %5 lidokain bulunur yardımcı madde olarak Metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 6000, propilen glikol bulunmaktadır. Etkisini çok sürede gösteren anestol pomad reçete ile satılan bir kremdir.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar

Bölgesel uyuşma sağlayan anestol pomad kullanım alanları ve sağladığı faydalar ile bilinen bir ilaçtır. En çok tercih edilen krem olan anestol mutlaka kulaktan dolma bilgilerle kullanılmamalıdır. Anestol pomad  deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları, soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi (endotrakeal entubasyon) sırasında anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak sıklıkla kullanılmasına rağmen sizlere anestol pomad nerelerde kullanılır ayrıntılı olarak bilgi vereceğim ayrıca kullanılan bölgeye nasıl sürüleceğini ayrıntılı olarak sizlere anlatacağım.

Anestol Pomad Nerede Kullanılır

 • Anestol pomad ağda öncesi kullanılır
 • Anestol pomad lazer epilasyon sonrası acıyı azaltmak için kullanılır
 • Anestol krem ilk gece kaydırıcı olarak kullanılabilir
 • Anestol pomad ilişkide acıyı azaltmak için kullanılır
 • Anestol pomad dövme yaparken acı çekmemek için
 • Anestol pomad bıyık ve kaç bölgesinde ağda sonrası acıyı azaltmak için
 • Anestol pomad geciktirici olarak erkekler tarafında kullanılmaktadır. Hissizlik etkisi verdiğinden tercih edilmektedir.
 • Anestol pomad iğneli epilasyon tedavisinde
 • Anestol pomad meme ucu çatlaklarında
 • Anestol pomad basura iyi gelir
 • Anestol pomad anal fissur acısında
 • Anestol uyuşturucu krem yara deri yüzeyinde hasarların acısını azaltmakta
 • Anestol krem güneş yanıkların acısını dindirmek için

Anestol uyuşturucu krem genelde acıyı hissi azaltmak için tercih edilmesine karşın son zamanlarda bayanlara ağda yapmadan önce ağda yapılacak yere anestol sürerek geçici olarak acı hissini ortadan kaldırmaktadırlar. İlk gece korkusu yaşayan bayanlar acı çekmekten korktuklarından anestol pomad cinsel ilişki önce sürerek bu korkularını yenebilirler. Anestol pomad ilk gece yada anestol pomad ilk ilişkide rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca anestol geciktirici olarak kullananların sayısı her geçen gün artmaktadır. Hissizlik etkisi verdiğinden geciktirici etkisi olduğu bilinmektedir. Penise az miktarda sürüldükten sonra uyuşma sağlanır ve geciktirici etkisi ortaya çıkar.

 

Anestol Pomad Nasıl Sürülür

Anestol uyuşturucu krem nasıl sürüler sorusu kremi ilk kez kullanacak kişiler ve cinsel bölgeye uygulayacak kişilerde soru işaretleri bırakmaktadır. Anestol pomad gerekli görülmesi halinde günde 2 yada 3 defa sürülür. Tek seferde kullanılacak doz 5 gramı kesinlikle aşmamalıdır. Günlük kullanılacak en fazla doz ise 17 ile 20 gram arasındadır doz aşımı ciddi yan etkilerin görülmesine neden olabilir. Geniş yüzeylere gerekmedikçe uygulanmamalıdır. Anestol pomad uygulanış şekli ise;

 • Anestol krem sürülecek bölge iyice temizlenir.
 • Uygun miktarda anestol pomad sürülür ve iyice deriye yedirilmesi sağlanır.

Anestol uyuşturucu krem hassas bölgelerde nasıl kullanılır, anestol pomat vajinada nasıl kullanılır konusunda bilgi vermeden genel olarak bilmeniz gereken soru anestol pomad ne kadar sürede etki eder sorusudur. Anestol pomad sürüldüğü andan itibaren etkisini 5 ile 10 dakika içerisinde göstermektedir. Anestol pomad etki süresi ise ortalama olarak 2 yada 3 saat kadar sürebilir.

Anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır

Cinsel ilişkide ciddi anlamda zorlanma yada ağrı oluyorsa özellikle ilk gece korkusunu yenmek için anestol uyuşturucu krem kullanabilirsiniz. Anestol pomad vajinaya uygulanış şekli ise az miktarda anestol ilişkiden 15 dakika önce dış yüzeye ve az miktarda girişe sürmeniz yeterlidir.

Anestol pomad vajinada nasıl kullanılır

Anestol pomad yada emla krem vajina çevresine ve giriş bölgesine sürülmelidir. Kesinlikle 5 gramdan yani nohut büyüklüğünden fazla sürülmemelidir. İç kısıma doğru fazla sürülmesi tavsiye edilmez yanma yapabilir.

Anestol pomad hemoroid nasıl kullanılır

Anestol pomad hemoroid ağrısını dindirmek için bölgenin dışına sürülerek acının hafiflemesini sağlar. Kesinlikle dış kısıma sürülmesi yeterlidir. Geçici olarak ağrının dinmesini sağlamaktadır.

Anestol pomad makata nasıl uygulanır

Özellikle anal fissur yani makat çatlağı ciddi anlamda rahatsızlık veren sanki tel yada cam batması gibi acıların çekildiği makat bölgesindeki iğne ucu kadar küçük yırtıklardır. Kişi ne oturabilir ve neden işini yapabilir.  Anestol pomad sayesinde acılarınızı geçici olarak durdurmanız mümkün. Canınızı ciddi anlamda yakan acıdan ve ağrıdan kurtulmak için anestol pomad makata yani genital bölgeye yüzeyine çok az miktarda sürülür ve geçici uyuşma sağlayarak kısmi rahatlık yaşar. Az miktarda anestol pomad dış yüzeye sürülür ve yedirilmesi sağlanır. Unutulmaması gereken bir durum süre anestol pomad geçici rahatlık verir tedavi edici özelliği yoktur.

Anestol Pomad Geciktirici

Anestol pomad geciktirici olarak nasıl kullanılır

Anestol pomad uygulandığı bölgeyi uyuşturur ve hissizleştirici etkisi bulunmaktadır. Aslında anestol pomad’ın kullanım alanlarından biri değildir ama hissizlik yarattığı için geciktirici olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Eğer erken boşalma sorununuz varsa kesinlikle tedavi olmanızı öneririm unutmayın anestol pomad lokal anestezik etkisi sebebi ile bazı durumlarda zevk almama gibi bir durumda yaşayabilirsiniz. Anestol geciktirici etkisi hakkında çoğu yerde yanış bilgi verilmiştir.

Anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır

Hassas cildinizde yada özel bölgede ağda yapacaksanız anestol pomad krem sürülür ve ortalama yarım saat kadar bekledikten sonra ağda yapabilirsiniz. Çok etkili ve kullanışlı bir yöntemdir. Özellikle yüz kısmında bulunan kaş, bıyık almada acıyı ciddi anlamda azaltmaktadır. Özel bölgede dış yüzeye ince tabaka sürün ve yarım saat bekledikten sonra ağda yapabilirsiniz. Kesinlikle açık yara yada yanık varsa bu yöntemi kullanmayın. Ayrıca lazer epilasyon öncesinde anestol pomad lazer epilasyon sonrası oluşan acı ve ağrıyı gecici olarak yok etmektedir.

Anestol Pomad Yan Etkileri

Her krem yada ilaçta olduğu gibi anestol pomad yan etkileri bulunan bir kremdir. Yan etkiler genelde içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda ve çok fazla sürüldüğünde yani doz aşımında görülmektedir. Çok fazla anestol krem sürüldüğünde emilim sonucu kana karışan miktarın artması sonucu yan etki ortaya çıkar. Anestol uyuşturucu krem yan etkileri ise;

 • Uzun süre kullanıma bağlı olarak aşırı duyarlılık
 • Cilt yüzeyinde kaşıntı, kızarıklık, tahriş ve döküntü
 • Sinirlilik hali
 • Baş dönmesi
 • Görme bozukluğu
 • Titreme ve nöbet

Bu yan etkilerde herhangi biri örüldüğünde kesinlik kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Anestol pomad hamilelikte kullanımı

Anestol pomad deri tarafından emilen ve kana karışan bir krem olduğundan mutlaka doktorunuz önermeden kullanmamalısınız.

Anestol pomad emziren anneler kullanabilirmi

Anestol krem anne sütüne geçtiği bilinmektedir. Emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmez.

Anestol çocuklarda uygulanırken en küçük dozda başlanır. Anestol pomad açık yara ve yanığa asla uygulanmaz. Anestol yüze sürülürken kesinlikle göz kapağına, dudaklara ve burun iç kısımlarına sürülmemelidir.

Ansetol Pomad Kullananlar

Sizlere anestol pomad kullananların yaptıkları yorumları derlemeye çalıştım. Genelde forum, sözlük ve sosyal medyadan yapılan yorumlardan yaptığım derlemede anestol krem kullananlar etkileri sizlere fikir vermek için paylaşıyorum.

 • Yaz aylarında yaşadığım güneş yanıkları yüzünde canım çok yanardı Taki anestol krem ile tanışana kadar.
 • Mutlaka her evde bulunması gerekli zira sıcak tencerenin, kaynar yağın ne zaman canınızı yakacağı belli değil.
 • Evliliğimiz resmen kabusa dönmüştü doktorumuz anestol merhem denememizi söyledi ve 6 aylık bekleyiş son buldu.
 • Geçen ay bisikletten düştüm sürtünmeden dolayı canım çok yanmış ince tabaka sürdüm sanki ağrı hiç olmamış gibi rahat yattım.
 • Bir krem nasıl olursa hem bu kadar etkili hemde bu kadar ucuz olur anlamıyorum.
 • Ağda yapmak resmen eziyetti benim için sağ olsun aile doktoruma söyledik hemen yazdı artık acı çekmek yok
 • Anal fissur acısını sadece çeken bilir hoplaya zıplaya kıvrana kıvrana geziyordum. Dayanılmaz acı geçiçi olarak geçti
 • Beyler ben penisime sürdüm uyuşmuş gece yatağa işedim hiç hissetmedim bile keşke kullanmasaydım.

Anestol Pomad Hakkında Tüm Sorular

Anestol pomad reçetesiz satılır mı

Kesinlikle size reçete edilmeden ve doktor tavsiyesi olmadan asla kullanmayınız.

Anestol pomad etki süresi

Anestol pomad etki süresi ortalama 3 ile 4 saat kadardır. Asla etki süresini uzatmak için fazla dozda sürmeyin bu gibi durumlarda yan etkileri daha fazla görülebilir.

Anestol pomad anne sütüne geçer mi

Emziren anneler bu kremi kullandıklarında içeriğinde bulunan etken maddeler anne sütüne geçtiği bilinmektedir.

Anestol genital bölgeye sürülür mü

Bikini bölgesine sürülmesine karşın kesinlikle vajina içine sürülmemelidir.

Anestol pomad gebelik kategorisi

Gebelik kategorisi B’dir. Hamileler ve hamilelik şüphesi olanların dikkatli kullanmaları gerekmektedir.

Anestol yüze sürülür mü

Yüzü sürülen bu krem kesinlikle sadece sorunlu yada ağda yapılacak bölgeye sürülür. Asla ince yapıda olan göz altına sürmeyiniz.

Anestol yara yada yanığa sürülür mü

Yara yada yanık hijyen kurallarına göre temizlendikten sonra ince tabaka halinde sürülür.

Anestol etkisini ne zaman gösterir 

Krem sürüldükten sonra etkisi 30 dakika içerisinde etkisini göstermektedir.

Anestol krem prospektüs

Anestol prospektüs bilgilerini okuma alışkanlığımız maalesef bulunmamaktadır.  Krem hakkında en doğru ve güncel bilgileri reçete kağıdı okuyarak bulmanız mümkün. Asla reçete kağıdını okumadan bu kremi kullanmamalısınız. Anestol pomad 5 lidokain hakkında bilgileri reçete kağıdında bulmanız mümkün.

Geri Ödeme Kodu A00762
Satış Fiyatı 9.75 TL [ 14 Jul 2017 ]
Önceki Satış Fiyatı 9.75 TL [ 7 Jul 2017 ]
Original / Jenerik Jenerik İlaç
Reçete Durumu Normal Reçeteli bir ilaçdır.
Barkodu 8699516379018
Etkin Madde Lidokain Hcl
ATC Kodu D04AB01
Birim Miktar 5
Birim Cinsi %
Ambalaj Miktarı 30 gram

Anestol Pomad Fiyatı

Anestol pomad reçete ile satılan bir kremdir ve SGK tarafından karşılanmaktadır. Eğer bu kremi kullanacaksanız kesinlikle doktorunuzun reçete etmesini söylemelisiniz. Aile doktorunuz bile size bu kremi rahatlıkla yazabilir. Asla kafanıza göre bilinçsiz ilaç yada krem kullanmayınız. Anestol pomad fiyatı, anestol ne kadar

ANESTOL %5 30.GR pomad Fiyatı
Etken Madde Lidokain Hcl 9.75 TL
Geri Ödeme Kodu A00762 9.03 TL

Anestol Pomad Muadili

Anestol pomad muadili bulunmasına rağmen sıklıkla ya anestol pomad yada emla krem sıklıkla kullanılmaktadır. Emla krem piyasada bilinen en iyi uyuşturucu kremlerden biridir. Krem hakkında bilgi almaka için Emla Krem adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Sizlere bu yazıda anestol krem hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bilgileri güvenilir kaynaklardan ve prospektüs kağıdından derlenmesine karşın güvenirliği kesin değildir. Kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan krem kullanmamaya çalışmalısınız. Unutmayın en masum ilaç olan aspirin bile mide kanamasına neden olmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Begonya Bedava İnternet Yardım Başvurusu Belediye Yardımları